• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GÖRELESPOR
GİRESUNSPOR

İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.80725.8305
Euro6.72416.7510
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 23° 20°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam694
Toplam Ziyaret3223598

KARADENİZ TURİZM ÇALIŞTAY'I BAŞLADI!


04/05/2018


Ordu ilinde gerçekleştirilen II.Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri Doğu Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi başladı.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde, Giresun ve Ordu Valiliği adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin katkılarıyla, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin turizm potansiyelini Türkiye ve Karadeniz pazarına çekmek ve kültürel işbirliği başta olmak üzere ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla yapılan II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi kapsamında “Karadeniz Turizm Çalıştayı”  düzenlendi.
 
Ordu Aktuğ Otel’de 3 Mayıs Perşembe günü saat 15.30 da başlayan ve 5 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek olan II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi’nin ilk günü düzenlenen “Karadeniz Turizm Çalıştayına;  Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, bakanlık yetkilileri, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Artvin illerinden Belediye, Üniversite, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TSO, Esnaf Sanatkarlar Odası, TÜRSAB, TÜREB ve turizm derneği temsilciler ile diğer ilgililer katıldı.


 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI : “BİZ BU ŞANSI İYİ KULLANMAYI ARZU EDİYORUZ”
 
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, çalıştayda yaptığı konuşmada, MENA zirvesinin bölge için büyük bir şans olduğunu belirterek, “Biz bu şansı iyi kullanmayı arzu ediyoruz. Hem bölgemizin hem bölge illerinin tanıtımı noktasında en verimli şekilde bu zirveyi kullanıp, turizm potansiyelinden almış olduğumuz payı arttırma iradesi taşıyoruz. Karadeniz illeri sadece yeşili, kültürel varlıkları değil, bütün total yapısı ile çok büyük bir potansiyel içeriyor. Bizim bu potansiyeli daha dinamik hale getirmek hepimizin elinde. Biz Giresun ölçeğinde bütün sektör temsilcileri ile iki ayda bir, bir araya geliyoruz. Yine Turizm koordinasyonu kurulu üyelerimizle 75 arkadaşımızla bu konuda ortak fikir birliği yaptık. Sürekli kanaatlerimizi bir araya getirip turizmin geliştirilmesi neler yapabiliriz sorusunun cevabını arıyoruz” dedi.
 
BAKANLIK MÜSTEŞARI ARISOY: “AMACIMIZ, BÖLGEMİZİN TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK VE ÇEŞİTLENDİRMEK”
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesinin ilkinin geçen yıl Rize’de yapıldığını hatırlatarak “Amacımız, bölgemizin turizmini geliştirmek ve çeşitlendirmek.  Bakanlığımız,  Valilerimiz, İl Kültür Müdürlerimiz, Belediyeler, Üniversiteler ve turizmimizin birleşenlerinden müteşekkil bir çalıştayla; bölgemizin turizmini nasıl geliştirilir, daha iyi duruma nasıl getirebilir, nasıl çeşitlendirebilir, turizmi bölgede 12 aya 4 mevsime nasıl yayabilir? İçin bir aradayız. Bölgede ki turizm işletmeleriyle sektörüyle Kuzey Afrika ve Orta Doğudan gelen turizm yatırımcısı seyahat acentesi konaklama tesisi ve gazetecileri bir araya getirdik. Başka bir mekânda, şuanda orada bu yüz yüze görüşmenin devam ettiğini söyleyeyim. Bir taraftan da biz gelmişken bürokrat arkadaşlarımla birlikte bakanlığımız ve valilerimiz, yerel yönetimlerimizle birlikte meselelerimizi konuşalım, birlikte bir sinerji üretelim, bunun için buradayız. Turizm, bütün kamu ve özel sektörün birlikte hareket etmesini gerektiren bir mesele. Bölgemizde turizm hareketliliği var. Bizim üzerimize düşen görev, gelen turisti memnun ederek, her turisti yeni turist gönderecek şekilde memnun etmek. Bunu sadece sektör bileşenleri tarafından değil, esnafıyla, bütün bir yöre halkı olarak sağlamamız lazım” diye konuştu.
 
ORDU VALİSİ YAVUZ : “ÇALIŞTAYIN ORDU’YA VE TÜM KARADENİZ’E HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
 
Ordu Valisi Seddar Yavuz ise yaptığı konuşmada “Sizleri Ordu’da görmekten ve böylesine bir zirvede bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesinin  Ordu’muzda yapılmasını sağlayan çok kıymetli devlet adamı, siyaset adamı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş beyefendiye de teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz etmek istiyor, zirvenin, Karadeniz Turizm Çalıştayının Ordu’ya ve tüm Karadeniz’e hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Giresun Valiliği Basın Yayın...

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
126 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
FINDIK FİYATLARI
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams

sanalbasin.com üyesidir