• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.25645.2775
Euro5.92935.9531
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 13° 10°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam856
Toplam Ziyaret3319666

sanalbasin.com üyesidir

Kuş köyü cephe sağlamlaştırma projesi Onaylandı

30/06/2018

2 milyon 929 bin yaklaşık maliyeti olan Turizm Altyapısını Geliştirme ve Cephe iyileştirilmesi projesi Kalkınma Bakanlığınca onaylandı.

UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine alındıktan sonra Giresun ve Türkiye’nin gündeminde olan, Kuşdiline (Islık Dili) yoğun ilgi gösteren Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’ in hazırlamış olduğu ‘Kuş köyü cephe sağlamlaştırma  projesi onaylandı.

2018 yılı Ocak ayı içerisinde, Kuşköy Köyü’nün alt yapısının iyileştirilmesi, değerlerinin turizme katılımının sağlanması amacıyla Çanakçı Kaymakamı Vekili iken, Görele Kaymakamı olan Erdoğan Turan Ermiş öncülüğünde ‘Kuş köyü cephe sağlamlaştırma  projesi’ çalışmaları başlatılmıştı.

kaymakam Ermiş  açıklamasında  : " Emeği geçen Sayın Bakanımız Nurettin Canikli’ye, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na, Milletvekilimiz Cemal Öztürk’e, DOKAP Ekrem Yüce ve yardımcılarına, Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, İl Kültür Müdürümüz Kemal Hocama, Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Bilge, İl Genel Meclis Üyeleri Ali Osman Kasım ve Burhan Bilge’ye mesai arkadaşlarıma, Extrem mimarlık firmasına, Kuşdili tanıtma ve yaşatma derneğine, Kuşköy Muhtarımız ve Kuşköylülere teşekkür ederim. Giresunumuza hayırlı olsun. dedi

Islık Dili (Kuşdili) Kültür ve Turizm derneği Başkanı Şeref Köçek yaptığı açıklamada:’’ UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Islık Dilinin yaşatılması, tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için her sene etkinlikler düzenlemekteyiz. Islık Dili bölgemiz için önemli bir kültürel değerdir. Bu kültürel değerimizi artık turizme kazandırmamız gerekmektedir. Islık Dili (Kuşdili) Kültür ve Turizm derneği olarak Islık Dilinin Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne alınmasında aktif rol oynadıklarını belirtti.’’

Açıklamalarına devam eden dernek başkanı Şeref Köçek, ‘Kuş köyü cephe sağlamlaştırma  projesi’’ni başlatan , Kuşdili Projesi’nin öncüsü olan, bu projenin geçmesi için elinden geleni yapan Görele Kaymakamı Erdoğan Turan ERMİŞ’e ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Haber : Rıfkı İYİDERE / ÇAVUŞLU HABER 
ÇAVUŞLU HABER  olarak emeği geçen herkesten allah razı olsun. Teşekkür ederiz

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
553 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın