• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31035.3316
Euro6.02216.0462
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 13° 10°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam678
Toplam Ziyaret3325866

sanalbasin.com üyesidir

USTALIK BELGESİ ALACAKLARA MÜJDE!

30/07/2018

Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıtlarını yaptıran öğrenciler, sözleşme tarihinden itibaren sigoralı olacak ve her türlü devlet desteğinden de yararlanacaklar…

Kalfalık Belgesi almış, ancak Ustalık Belgesi için doğrudan sınava girme şartlarını taşımayanlara müjde niteliğinde bir duyurumuz var.
Tirebolu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Arslan, mesleklerinde Ustalık Belgesi almak isteyenlerle ilgili yaptığı açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığı Önceki Öğrenmelerin Tanınması, Denklik ve Ölçme Değerlendirme İşlemleri İle İlgili Usul ve Esaslara İlişkin Yönergenin,7’nci maddesinin ikinci ve üçüncü fıkralarında; Ustalık sınavı başvurusu için ilgili meslek dalında, kalfalık belge tarihinden önce veya sonra en az 5 yıl sigortalı veya Bağ-Kur’lu çalışmış olması gerektiği belirtilmektedir.
Kalfalık belgesi almış, ancak; ustalık belgesi için doğrudan sınava girme şartlarını taşımayanlar; yani en az 5 yıl sigortası veya Bağ-Kur’u olmayanlar, en az ilköğretim okulu veya Ortaokul/İmam-Hatip Ortaokulu’nu bitirmiş olmak şartı ile yaş haddi aranmaksızın; 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren kurumumuz 12’nci sınıfa kayıt yaptırarak, mesleki eğitimlerine devam edebilirler ve 8 ay sonra Ustalık Sınavına girmeyi hak ederek Ustalık Belgesi alabilirler.
Bu öğrencilerin kayıtları bir işletme ile sözleşme imzalamaları şartıyla 01 Temmuz – 31 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır. Bu öğrenciler de, 3308 sayılı Kanun ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine tabi olup, sözleşme tarihten itibaren sigorta girişleri yapılacak ve devlet desteğinden yararlanacaklardır.
Çırak öğrenci kayıtları ile şartlarını taşıyanlar için Kalfalık ve Ustalık sınavları başvuruları da devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak, Tirebolu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün Web (http://tirebolumesem.meb.k12.tr) sayfasından veya bizzat kuruma gelerek daha fazla bilgi alınabilir” dedi.
Mahmut BORA - TİREBOLU


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
537 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın