• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78635.8095
Euro6.58896.6153
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 29° 23°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret3423720

sanalbasin.com üyesidir

VALİ SARIFAKIOĞULLARI “UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE TERÖRİZMLE MÜCADELE GİBİ ÖNEM VERİYORUZ”...


02/01/2019


Toplantının açılışında bir konuşma yapan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları “Toplantımızın temel amacı bir araya gelmek, sorunlarımızı ortaya koymak, sizleri kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle buluşturmak ve çözüm üretmek. Bunun yanı sıra bugün özel bir gündem maddemiz de var. O da bağımlıkla ve uyuşturucuyla mücadele. Konuyla ilgili Yeşilay cemiyetimizden temsilcilerde aramızda bulunmaktadır. Onlarda gerek Üniversiteyle, gerek ortaokul ve liselerimizle, yine diğer paydaşlarımızla, Emniyet Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımızla beraber eğitim çalışmaları yapmak suretiyle bu illete evlatlarımızın yakalanmaması için büyük bir çaba sarf ediyorlar. Bu çabayı hepimiz gösteriyoruz ve göstermekte zorundayız.
 
Bildiğiniz gibi artık terör grupları amaçlarına, geniş kitleleri uyuşturucunun bir parçası haline getirmek suretiyle ulaşmak hedefindeler. Bu nedenle uyuşturucuyla mücadeleye terörizmle mücadele gibi önem veriyoruz.
 
Bu sebeple özellikle orta dereceli okullarımıza güvenlik görevlisi tahsis ettik. Merkezde 18 noktamızda polis görevlimiz var. 16 okuldan sorumlu bu arkadaşlarımızın yanı sıra yine her okulumuzda özel güvenlik görevlilerimiz de mevcut. Bu arkadaşlarımız sadece okul içinde olabilecek hadiselere değil okul çevresinde olması muhtemel hadiseleri önleme görevi de yapıyorlar. Yani okul çevresinde umuma açık yerler, okul çevresinde ki kıraathaneler, büfeler, bakkaliyeler de olup bitenlerle haberdarlar bu arkadaşlarımız. Nüfus ediyorlar ve gerekli çalışmaları bağlı bulundukları Emniyet ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzdeki şubelerle ortaklaşa yürütüyorlar. 


 
Biz bu meseleyi eğer sahiplenmezsek, bu illet daha geniş alanlara nüfuz eder. Bunun için okul müdürümüzden, güvenlik görevlimizden öğretmenlerimize, köy ve mahalle muhtarlarımızdan, belediye başkanlarımıza, bizlere varıncaya kadar herkes aynı derecede bu konunun üzerine hassasiyetle eğilip mücadele etmek zorundayız.
 
Ben hepinizden bu konuda destek bekliyorum. Nerede bu illet satılıyor, aracılık edenler kim, özellikle köy ve mahalle muhtarlarımız mahalle ve köylerinde ne olup bittiğini bilir, bunu ilgili mercilerimize, isim vermek ya da vermeyerek şikâyet hatlarımıza mutlaka bildirelim.
 
Çocuklarımız bizlerin geleceği, geleceğimizi kaybetmek istemiyoruz. Çocuklarımızın bu illete bulaşmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu mücadelede başarı için sizlerin desteği yardımı bilgi aktarımız çok önemli. Güvenlik güçlerimizce yapılan operasyonlarda önemli miktarda uyuşturucu ele geçiriliyor. Özellikle sentetik uyuşturucu.
 
Biz bu konuda kararlılığımızı, mücadelemizi ortaya koymazsak bu illet geleceğimiz çocuklarımızı ele geçirecek. Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğümüz ile Jandarma Komutanlığımızın yaptığı eğitim çalışmaları artarak devam edecek” dedi.


 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI “KÖY YOLLARI İÇİN ÖZELLİKLE GRUP YOLLARINA ÖNCELİK VERECEĞİZ”
 
Vali Sarıfakıoğulları konuşmasının devamında “Toplantımızla ilgili bir diğer hususta sizlerle bir araya gelerek, hasbihal etmek. Sizler bizlere ne derece destek verirseniz biz o kadar başarılı oluruz bunu unutmayın. Burada erişilebilir, ulaşılabilir olmayı da oldukça önemsiyorum. Bir köyümüzün, mahallemizin sorununu bizlere iletilmişse ve burada hala bir problem yaşıyorsak bunda sorumlu bizlerizdir. Bu nedenle herkes, tüm kamu kurum ve kuruluş müdürlerim ulaşılabilir olacak. Vatandaş bize gelememişte olabilir. Biz gideceğiz. Sorununu yerinde görüp çözeceğiz. 2018 yılı için KÖYDES çalışmalarımızın %95 i tamamlandı. 2019 yılı içinde ödenek geldiğinde inşallah aynı kararlılıkla çalışıp tamamlayacağız. Köy yolları için özellikle grup yollarına öncelik vereceğiz. Bu noktada talepleri siz muhtarlarımızdan alıyoruz” ifadelerini kullandı.


 
VALİ SARIFAKOĞULLARI, İMAR BARIŞI VE SEÇMEN HAREKETLİLİĞİ KONULARINDA UYARIDA BULUNDU
 
Başvuru süresi 6 ay daha uzatılan İmar barışı ve 31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleriyle ilgili uyarılarda da bulunan Vali Sarıfakıoğulları “İmar barışı, 2018 yılı öncesinde yapılan yapıları kapsayan bir kanun. Vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için bu hususlara dikkat edelim, özellikle bu konuyu göz önünde bulunduralım.  Bir diğer konuda nüfus hareketliliği ile ilgili husustur. Bu noktada da gerekli hassasiyeti göstererek, vatandaşlık haklarımızı bulunduğumuz yerde kullanalım. Nerde ikamet ediyorsak orada oy kullanalım“ uyarısında bulundu.
 
Konuşmanın ardından ilgili kurum müdürleri ve katılımcı belediyeler, kendi görev alanları ile ilgili beşer dakikalık sunum yaptılar.
 
Toplantının sonunda Vali Sarıfakıoğulları, muhtarlara tek tek söz vererek taleplerini dinledi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, muhtarlar toplantısına, bugün saat 13:00’de Espiye ilçemizde Espiye, Keşap, Yağlıdere ve Güce ilçelerine bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla yapacağı toplantıyla devam edecek.

Kaynak : Giresun Valiliği Basın Yayın...
112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın