• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 13° 10°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam625
Toplam Ziyaret3402192

sanalbasin.com üyesidir

MHP ÇAVUŞLU ADAY TANITIM VE SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI


03/03/2019
 
Milliyetçi Hareket Partisi Çavuşlu Belde Teşkilatı tarafından organize edilen Aday tanıtım, Seçim Beyannamesi ve Proje tanıtım toplantısı dün akşam Gayasis Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

Program Bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını MHP Görele İlçe Başkanı Volkan Işkın yaptı.  Işkın Konuşmasında “Bu akşam burada programımıza katılan siz kıymetli misafirlerimize teşekkür ederken, Çavuşlu için kutlu bir yürüyüş yoluna çıkan adayımız Evren Orkun Şen kardeşimize ve ekibine çıkmış olduğu bu kutlu ve hizmet yolunda başarılar diler, çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Çavuşlu Belde Belediye Başkan Adayı Evren Orkun Şen’in hayat hikayesi sinevizyon gösterisi olarak izletildi. MHP Çavuşlu Belediye Meclis Üye Adayları tanıtıldı. Ardından kürsüye çıkan MHP Çavuşlu Belde Belediye Başkan Adayı Evren Orkun Şen, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde seçildikleri takdirde beldede yaşanacak olan değişimler hakkında Seçim Beyannamesini açıklayarak, sinevizyon gösterimi ile Çavuşlu Beldesinde hayata geçirecekleri Projelerin tanıtımını yaptı.

MHP Çavuşlu Belediye Başkan adayı Evren Orkun Şen, Proje tanıtımı öncesi yaptığı konuşmada; “Bu akşam bu tanıtım toplantımıza davetimizi kırmayarak gelen siz değerli misafirlerimize öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz demek istiyorum.  Çavuşlumuz yine bir seçim atmosferine girdi adaylar olarak projelerimizi tanıtarak değerli vakitlerinizi bizlere ayırdığınız için teşekkür ederek. Proje tanıtımımıza geçiyorum. Çavuşlu için “Sosyal Belediyecilik Projelerimiz” adı altında onbir maddelik proje hazırladık. Sosyal Belediyecilik yolunda Çavuşlu’da yeni bir çağ başlatacağız, Halk Meclisi Toplantıları, Öneri ve Şikayet Birimi Oluşturulması (Beyaz Masa), Düğün ve Toplantı Salonu Projesi, Belediye’ye çok amaçlı hizmet araçları kazandırılması, Dünyaca ünlü Ekmeğimizin itibarının yeniden tesisi için Ekmek Festivali düzenleyeceğiz, Üniversite öğrencilerimize yönelik hizmet ve yardım fonu oluşturulması, Lise öğrencilerimizin ulaşım masraflarına destek olunması, Çocuk oyun parkları, Şehir ışıklandırılmaları, Işıklı Cadde kemerleri, Piknik ve mesire alanları oluşturulması, Çay bahçesi (Çamlık Bölgesi) ve Kitap Kafe gibi Beldede olmayan ve olması zaruri bu yatırımlar seçildiğim takdirde Çavuşlu Beldesinde ivedilikle hayata geçirilecek maddi ve manevi destekler ile olmayacak yatırımlar değil” dedi.ÇAVUŞLU SAHİL PROJESİ

Başkan adayı Şen, Çavuşlumuz Sahil şehri olmasına rağmen mağalesef şahsım başta olmak üzere bir çok kişi Çavuşlumuzda yüzmek için denize giremiyor, komşu ilçelerin plajlarına gitme ihtiyacı duyuyoruz. Çocukluğumuzun Çavuşlusunda her noktadan rahatlıkça denize giriliyordu. Bizim ile bu süreç yine eskisi gibi beldemizin sahilinde temiz ve huzurlu bir ortamda herkes denize gönül rahatlığı ile girecek. Bu etapta Sahil hattının yeniden düzenlenmesi için bütün gayretimiz ile çalışacağız. Balıkçı barınaklarının düzenlenmesi için şu anda Çavuşlu Su Ürünleri Kooperatifi tarafında projesi hazırlanan bu projenin yapılması için tam destek vereceğiz. Çavuşlu-Görele arasında bulunan sahil şeridinde koşu ve Bisiklet yolu yapılması için çalışmalar yürüterek hedefimiz olan bu projeyi de hayata geçireceğiz.Beldemiz için olmazsa olmazımız olan Genç arkadaşlarımız için hazırlamış olduğumuz “Sportif Projelerimiz” var. Beldemizde gençlerimiz halı saha maçı yapmak için yine komşu ilçelere gitme zaruretinde bulunuyor. Neden bizim beldemizde Kapalı Halı saha olmasın ki yapacağız bize güvenin. Gençlerimiz için yine Spor ve Fıtness salonu düşünüyoruz, gençlerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu istekleriniz bize ilettiler bu konunun da takipçisi olacak gençlerimiz için beldemiz futbol sahası yanında bulunan çok amaçlı salonun üst bölümüne bu projemizi uygulayacağız.

EKONOMİ VE EĞİTİM PRIJELERİMİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Çavuşlu Belde Belediye Başkan Adayı Evren Orkun Şen, Eğitim bir toplum için olmazsa olmazıdır. Eğitim kurumları bir şehrin vitrinini ortaya koyar. Beldemizde yine üzülerek belirtmek istiyorum İlk ve Ortaokuldan başka eğitim kurumu yok ve olması için birkaç bilinçli Çavuşlu sevdalısı dışında gayret gösteren olmadı. Ekibim ile seçildiğimiz takdir de Çavuşlu Beldemizde neden bir lise ve dengi okul olmasın düşüncesi ile Turizm ve Otelcilik Lisesi kazandırmak için ilk günden bu proje için çalışmalara başlayacağız. Yine bölgede eksikliği hissedilen Yurt-Kur Ortaöğretim – Üniversite öğrencileri için Yurt sorununu bir nebze olsun çözmek için çalışacağız. Beldemizde yine uzun zamandır yapılması düşünülen ve bir türlü hayata geçirilemeyen Yaşlı bakım evi projesini destekleyecek bir an önce hayata geçireceğiz. Yine beldemizin ekonomisine can verecek olan küçük bir sanayi sitesi için girişim başlatacak, tekstil ve hayvansal ürün üretimi yapacak olan kobi işletmelerine belediye olarak teşvik edecek, destek vereceğiz. Beldemizde yine ev hanımlarının ürettiği yöresel ürünlerin pazarlanması ve ev hanımlarının ev ekonomisine katkı sağlamaları adına yöresel ürünler pazarı ve kapalı semt pazarı projesini bir an önce hayata geçireceğiz.ALTYAPI PROJELERİMİZ

Beldemizde yedi Mahallemizin sadece Merkez Mahallemizde alt yapı çalışması var diğer altı mahallemizde fosseptik kuyu sistemi ile çözüm bulunmakta. Seçildiğimiz takdirde bu sorunu da ortadan kaldırmak için atık su toplama projesi için çalışacak ve bu projemizi de hayata sokacağız. Beldemizde biraz önce belirttiğim gibi denizlerimize giremiyoruz. Pekala neden? Çünkü sahillerimize on ayrı noktadan şehrin kanalizasyonu akıyor. Bunun için bir an önce alt yapı projesi hazırlanıp derin deşarj sistemi ile posası arıtılan pis suların en az üç km. denizin derin noktalarına deşarj edilmeli seçildiğimiz takdirde bu projemizde hayat bulacaktır. Beldemizin en büyük sorunu temiz içilebilir su sorunudur. Beldemizin sınırlarına kadar ulaşabilen Sis dağı veya örnek Vakfıkebir Karadağ suyu neden beldemizde kullanılmamaktadır. Söylentisi var olan Sis dağı suyu projesini destekleyecek seçildiğimiz takdirde Çavuşlulularımızın hanelerinin musluklarından akıtacağız. Mahalle yollarının bozuk olan tamamının bizim dönemimizde tamamen sıcak asfalt ile kaplayacağız. Söz veriyorum.LAŞIM PROJESİ

Çavuşlu için en iyiyi düşünüyor ve seçildiğimiz günden itibaren gecemizi gündüzümüze katarak hayata geçirmeyi düşündüğümüz bir projemiz ise Çavuşlu-Görele Yan yol Projesini hayata geçirip, Yeniköy ve Şahali Mahallelerini Çavuşlu ile bir bütün haline getirmektir. Şehir içi dolmuş hattı Çalışmalarımız olacak vatandaşlarımız daha rahat ve huzurlu bir ulaşım ağı ile istedikleri yere gideceklerdir. Beldemiz de bulunan mevcut Taksi durağımızın durumu içler acısı bir halde, Belediye olarak seçildiğimiz takdirde Modern bir taksi durağı projesi ile taksici esnafımızın ve müşterilerinin daha kaliteli bir yapıya getireceğiz. 

BİR HAYALİMİZ VAR, ÇAVUŞLU’YU İLÇE YAPMAK!

Başkan adayı Şen, belki de Çavuşlu bu seçim ile son belediye seçimlerini yaşıyor olabilir. Ülke genelinde Bütünşehir haricinde kalan 51 ilimizin Bütünşehir statüsü kazanması ile belde belediyelerinin tamamının kapanması öngörülüyor. Bu durumda Çavuşlumuzun ivedilikle İlçe statüsüne çıkarılması gerekilmektedir. Seçildiğimiz takdirde bir an önce çalışmalara başlanarak, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Birimi’ne ilçe olmak için başvuru yapılacak. Gerekli Bürokratik ve Siyasi takibat yapılarak Çavuşlu’nun ilçe olması sağlanacaktır. Çavuşlu İlçe olduğu takdirde ekonomik ve sosyal olarak büyüyerek daha yaşanabilir bir kentleşmeye girecektir.Milliyetçi Hareket Partisi Çavuşlu Belde Teşkilatı tarafından organize edilen Aday tanıtım, Seçim Beyannamesi ve Proje tanıtım toplantısına, MHP Görele İlçe Başkanı Volkan Işkı, MHP Görele Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, MHP Çavuşlu Belde Başkanı Muhammet Aydın, MHP Çavuşlu Belediye Başkan Adayı Evren Orkun Şen, MHP İlçe ve Belde yönetim üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Haber : Bekir ÖZTÜRK / Çavuşlu Haber…


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
786 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın