• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78466.8118
Euro7.46857.4984
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

EYNESİL DEVLET HASTANESİ MECLİSE TAŞINDI


23/03/2019


Yapımına 2016 yılının Ekim ayında başlanan Eynesil Devlet Hastanesi inşaatı Meclis gündemine getirildi. 

Yapımına 2016 yılının Ekim ayında başlanan Eynesil Devlet Hastanesi inşaatının 2018’in Nisan ayında bitmesi beklenirken temel çalışmalarındaki iş artışından kaynaklanan bu süreç Temmuz 2018’e ertelenmişti. Kaba inşaatının tamamlanmasından sonra dış cephe çalışmaları sırasında durdurulan Eynesil Devlet Hastanesinin akıbeti CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı tarafından Meclis gündemine getirildi. 

Tığlı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplanması istemiyle soru önergesi vererek, söz konusu hastanenin akıbetini sorguladı. Giresun Milletvekili Necati Tığlı, AKP’nin sağlık hizmetlerine erişimi Kamu Özel Ortaklığı adıyla hayata geçirdiği sistemle birlikte tamamen karlılık esasına göre değerlendirdiğini de belirtti. 

Tığlı, “Hasta garantili sistem daha çok hasta, daha çok yatarak tedavi gören hasta ihtiyacını ortaya çıkaracaktır, aynı köprülerde, otoyollarda olduğu gibi, yeni sağlık sisteminde hasta olsan da olmasan da aradaki farkı ülkenin vatandaşları olarak hepimiz cebimizden ödeyeceğiz. Şehir Hastaneleri açılışlarıyla propaganda yapan iktidar doğmamış çocuğu bile şimdiden müteahhidine borçlandırdığını da hatırlatmalı. İktidarın yeni sistemde ülkemizin şehir merkezlerinden uzak, nüfusu az, gelir durumu düşük vatandaşlarımızın yaşadığı ilçelerde kasabalarda yaşayan vatandaşlarımıza kar getirmeyeceği için sağlık hizmetini götürmesini, hastane yapsa bile doktor ve personel ataması cihaz almasını yeterli bir sağlık hizmeti sunmasını beklemek hayalciliktir.”dedi.

Tığlı, Eynesil Devlet Hastanesi inşaatının hangi aşamada olduğunu sorguladığı önergede, şu sorulara da yanıt aradı; “Eynesil İlçesi Devlet Hastanesi inşaatı ne aşamadadır? Hastanenin kaç yatakla, hangi bölümlerde hizmet vermesi planlanmaktadır? Sözleşme şartları yerine getirilmiş midir? Ne zaman tamamlanması öngörülmektedir? Niçin hala bitirilememiştir?

Bitirilme oranı ve yüklenici firmaya bu güne kadar yapılan ödeme ne kadardır?”

Haber : Ahmet CEYLAN /  Çavuşlu Haber... 


453 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam253
Toplam Ziyaret3653138
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams