• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68725.7100
Euro6.38686.4124
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
26° 28° 20°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam152
Toplam Ziyaret3441778

sanalbasin.com üyesidir

MİNİKLER BÜYÜLEDİ

05/05/2019

Eynesil’de değerler eğitimi alan 4-6 yaş gurubundaki öğrencilere yılsonu etkinliğinde izleyicilerden tam not aldılar. 

Değerler eğitimi kapsamında, Eynesil anaokulunda 2 sınıf, ÇPL’ de bir sınıf Eynesil İmam hatip Lisesi Mezunlar ve Mensupları Derneğin kapsamında ise bir sınıf olmak üzere 4 sınıfta faaliyet veriliyor. 4 sınıfta yaklaşık 60 öğrenciye bu eğitim verilirken, yıl boyunca değerler eğitiminden faydalanan öğrencilerin bir kısmı, Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksek Okulu salonunda yıl boyunca öğrendiklerini izleyiciler ile paylaştılar. 
Minik öğrencilerin etkinliklerinden önce konuşan Eynesil Müftüsü Yılmaz Çelik 4-6 yaş gurubu çocuklara verilen eğitimin önemine değinerek, ”Okullar Hayat Bulsun projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir protokol yaptık. Projenin onay makamı Kaymakamlık, yani Kaymakamlık, Milli Eğitim ve Müftülük olarak bir proje geliştirdik. Okullar Hayat Bulsun Projesi kapsamında değerler eğitimi veriyoruz. Değerler eğitiminin bir parçası da Kuran-ı Kerim, Peygamberimizin sünneti. Ayrıca çocuğumuzun sosyalleşmesi, değerleri öğrenmesi, peygamberimizin günlük yaşantısında uyguladığı Sünnet-i seniye’nin çocuklara öğretilmesi, çocuğu bilimsel, zihinsel, hem fiziksel olarak gelişmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bunu milli eğitim ile beraber yapmakla, milli eğitimin hem fiziki mekânından, hem de uzman kadrosundan faydalaşmış oluyoruz. Şöyle düşenlim onlar ile birlikte bir elmanın yarısı gibiyiz. Bu elmanın bir yarısını onlar, diğer yarısını ise biz tamamlıyoruz. Çocuklarımız saat 13 e kadar anaokulu eğitimi görüyor, 13’den sonra ise 16: 30’a kadar biz alıyoruz. Bu çocuklarımız hem anaokulu müfredatından yararlanmış oluyorlar hem de değerler eğitiminden istifade etmiş oluyorlar” dedi. 


.
Müftü Yılmaz Çelik’in konuşmasından sonra sahne alan öğrenciler öğrendikleri dualar ve Kuran-ı kerim süreleri ile diğer gösterilerini sergilediler. 
Buradaki etkinliğe Eynesil Kaymakamı Mustafa Temiz’in yansıra, Emniyet Müdür vekili Osman Ziya Aksu, siyasi temsilciler, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
haber : Ahmet CEYLAN /  ÇAVUŞLU HABER .
.

.
               *  çavuşlu dinlenme tesisleri yemek ikram organizasyonu * 244 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın