• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68495.7077
Euro6.28036.3054
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam236
Toplam Ziyaret3483196

sanalbasin.com üyesidir

İŞİTME ENGELLİLER OKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI

19/05/2019

Eynesil’de ki İşitme Engelliler Okulu tarafından hazırlanan gösteride, başta okul öğretmenlerinin üstün gayretle çalışmaları ve öğrencilerin yetenekleri büyük beğeni kazandı.
İzleyiciler her gösteri sonrası uzun uzun alkışladıkları öğretmen ve öğrencileri program sonunda ise tebrik ettiler. 

Eynesil’de eğitim veren Giresun İşitme Engelliler Orta Okulu tarafından, Engelliler Haftası nedeniyle hazırlanan program izleyicilerden tam not aldı. Öğrencilerin yıl boyunca çalışmaların bir kısmını sergiledikleri program Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksek Okulu Salonunda gerçekleştirildi. 
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından konuşan Okul Müdürü Zekeriya Kavanoz, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası engelliler haftası olduğunu hatırlatarak, “Engellilik insanlığın ortak sorunu olduğundan engelliler haftası yalnız ülkemizde değil tüm dünyada aynı tarihlerde kutlanır. Engelli meselesi sadece bir sağduyu değil aynı zamanda bir hak ve adalet meselesidir. Engelliler de yaşamlarını sürdürmek için öğrenmek, çalışmak ve kabul görmek isterler. Engelli bireylere acımak onlara bakarak duygulanmak sorunlarına çözüm getirmez. İşitme engelli bireylerin akıllarının erdikleri yaştan itibaren yaşadıkları en büyük problem duyamamaları ve kendileri ifade edememeleridir. İşitme engelli bireylerin bekledikleri; artık kendilerini ifade etmelerine izin verilmesi, hayatlarında tek başına bir şeyler başarabildiklerine inanılması ve başarabilmeleri için ortam hazırlanmasıdır. Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini ve hiçbir engelliliğin bilerek isteyerek olmadığını unutmayalım” dedi.
Okul öğretmenleri tarafından öğrencilere yıl boyunca verilen eğitim sonucu engelli öğrencilerin sergiledikleri gösteriler ise izleyicilerden tam not aldı.
Gösterilerde, Öğretmen Salih Babayiğit’in hazırlamış olduğu “Asker Mektubu” adlı tiyatro gösterisi, Beden Eğitimi Öğretmeni Yeter Gündoğdu’nu hazırlamış olduğu “Atatürk Çocukları” adlı gösteri, anasınıfı ve ilkokul öğretmenleri tarafından hazırlanan “Müzikli Dans Gösterisi” yine Beden Eğitimi Öğretmeni Yeter Gündoğdu’nun hazırlamış olduğu “Halk Oyunları” ve Müzük Öğretmenı Kevser Tekirdağ tarafından hazırlanan “Müzik Gösterisi” öğrenciler tarafından öğretmenleri eşliğinde sergilendi.Eynesil’de ki Giresun İşitme Engelliler Orta Okulu tarafından etkinliğe Eynesil Kaymakamı Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz diğer daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Haber: Ahmet CEYLAN / ÇAVUŞLU HABER
.

.

.

.

.

.


289 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın