• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.88405.9076
Euro6.48426.5102
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret3499183

sanalbasin.com üyesidir

Bütün Babaların Babalar günü kutlu olsun

16/06/2019


Bütün babaların ve baba adaylarının babalar gününü kutlarız


Babalar günü ile ilegili bir makale paylaşmak istedik sizinle......Sevgili kızım!

Bu mektubumu sevgi kuşunun kanatlarına nakış nakış örerek sana gönderiyorum. Nerede bir kuş görsen, gülen gözleriyle seni süzen, bil ki bakışlarında seni seven ben varım. Baban var!!!

Daha çok küçüksün bebeğim. Alsam ellerini avucumun içine yüreğinin sesi değer tenime.  Koklamaya kıyamadığım gülümsün sen, hangi şair hangi şiirinde anlatabilir güldüğünde gözlerinin içinde çakan şimşeğin kuvvetini, dehşetli güzelliğini? Balım benim sesinde çağlayanların coşkusunu biriktiren denizimsevgili kızım; Bu yılda veremiyor baban sana umut ettiğin günleri…

Kaderin  ibresi hala bizden yana değil maalesef.. İçini karartmasın benim yokluğum.. Sanma seni unuttu baban. Yıllardır içinde senin adın geçmeyen tek bir cümle kurmadığım gün yok.. Olmayacak da!.. Sana bunları birbirimizi göremesek bile ömrümün sonuna değin prensesim olacağını bil diye yazıyorum.

Sevgili Bebeğim!

Alınma sakın sana bebek deyişime! Martılar gözlerimde senin masumluğunu simgeler. İşte seni her yağmurdan sonra böyle görüyorum, yüreğimin gökkuşağının rengârenk ahenginde. Seni böyle adlandırışım, masumluğunun gözlerimde canlılığını korumasındandır. Ne kadar büyüsen de, o saflığını koruduğun için bebeksin hala gözlerimde.

Babasının kırılgan minnacık böceği… büyüyorsun.. Sen büyüdükçe içimdeki hasret de özlem de büyüyor. Ve sen büyüdükçe ben sensizlikten eriyorum, küçülüyorum.

Yaşamımı bezeyen süslü gevezem, kuru bir sayfalık kağıdın üstününü işgal eden sözcüklerden başka bir hediyem yok bu gün de sana. Masalları kötülerden ayıklamak sandığın kadar basit değil ne yazık ki.

Gidişin umudumu emzirdi, hasretlerimi biledi. Daha bir sıkı sarılıyorum küreklere. Geldiğim zaman gülüşlerin yapışsın diye yüzüne,  hayat kavgasını meslek edinmiş baban, sana kavuşmak adına seve seve sırtlıyor güçlükleri.

Düşersem bir gün bu soluksuz koşuda, gücüm tükenir de yok olursam sana olan sevgimden asla kuşkun olmasın. Seni benden kopardıkları gün, aynı anda atsın diye kalplerimiz elimde kalan son resminden küçük bir tapınak yaptım yüreğimin derinliklerine, benden ve senden başka kimsede anahtarının olmadığı. Çünkü kızım bizim yüreğimiz, nefretin değil sevginin üretildiği bir tezgah değil mi?  Seni Seviyorum Kızım. Babalar Günümüz Kutlu! Olsun…
Babalar Günümüz Kutlu! Olsun
ŞEYDA NİSA DEMİREĞER'e302 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın