• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.88405.9076
Euro6.48426.5102
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam77
Toplam Ziyaret3499186

sanalbasin.com üyesidir

" Çocuk da yaptık kariyerde"

29/06/2019

Giresun'un Görele ilçesinde görev yapan kaymakam Erdoğan Turan Ermiş altıncı çocuğuna ise Giresun'un Görele ilçesinde sahip oldu.

Bugüne kadar görev yaptığı Ankara, Yozgat, Sarıkamış, Mardin, Zile'de beş çocuk babası olan Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, son görev yeri Giresun'un Görele ilçesinde ise 6. defa baba olmanın mutluluğunu yaşadı. Her çocuğunun ayrı bir doğum yeri olmasının mesleğinin güzellikleri arasında olduğunu ifade eden Kaymakam Ermiş, "Çocuklarıma baktıkça görev yaptığım yerleri, ülkemi görüyorum. Ne mutlu bize ki eşimle her görev yaptığımız yerde bir çocuk mutluluğu yaşadık. Çocuklarımızın kimliklerinde doğdukları yerler, benim içinse görev yaptığım yerler kayıtlı. Üçü erkek, üçü kız olmak üzere toplam altı çocuk sahibiyiz" dedi.

"Aile planlaması yanlış bir projeydi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üç çocuk tavsiyesiyle yanlış olan aile planlaması baskısının da ortadan kalktığını anlatan Kaymakam Ermiş, "Günümüzde çok çocuklu ailelere pozitif gözle bakılıyorsa bunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni evlenen çiftlere en az üç çocuk tavsiyesi vardır. Bu tavsiye yanlış olan aile planlaması baskısını da ortadan kaldırmıştır. Her çocuk ülkenin geleceğidir, zenginliğidir. Avrupa'da giderek nüfus yaşlanmakta, ülkelerin yaşlı nüfusu artmaktadır. Ülkemizde ise aksine genç nüfus çoğunluktadır. Bu da ülkemizin en büyük güvencesidir. Bu güvenceyi devam ettirebilmekte çok çocuk sahibi olmakla mümkündür" şeklinde konuştu.

"Çocuk da yaptık, kariyer de"

Çocuk yapmanın eşinin ve kendisinin kariyer yapmasına engel olmadığını anlatan Kaymakam Ermiş, "Toplumda çocuklar kariyer yapmalarına engel olabilir diye bir olumsuz algı olsa da bu doğru değildir. Eşim doktor, ben ise kaymakam olarak görev yapmaktayım ama bu altı çocuk sahibi olmamıza engel olmadı. Esasen kariyer basamaklarını tırmanma isteği ve çocuk sahibi olma arzusu, sorumluluk bilinci içerisinde gerçekleştirildiğinde bireylerin ruh ve kalp dünyası ile aile ve toplum yaşantısına inanılmaz güzellikler katar. " şeklinde konuştu

kayak: memurlar net
.

901 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın