• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.76586.7929
Euro7.34927.3787
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

BAKAN KURUM’UN GİRESUN İÇİN ‘YAPILACAK’ DEDİĞİ İKİLİ ÇÖP TOPLAMA SİSTEMİ KOMŞUDA KURULUYOR

17/02/2020

Ordu’da çevreci çöp devri

Ordu’da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevrenin kirlenmemesi ve geri dönüşümün artırılması amacıyla başlatılan ‘ikili toplama sistemi’ hayata geçiriliyor. Sıfır atığa geçişin bir ön adımı olan uygulamayla, ev çöplerinin aktarma istasyonlarında organik olan kısımları bir tarafa, inorganik ( poşet, pet şişe vb.) kısımlarını bir tarafa ayrıştırarak tesise teslimi sağlanıyor.


Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak çalışma kapsamında tüm ilçe belediyeleri, atıklarını ikili ayrıştırma (organik ve diğer atık) yaparak transfer istasyonlarından Ünye Cevizdere Mekanik Ayırma Tesisi ve Altınordu Karapınar Mekanik Tesisine getirecek. Bu şekilde getirilmeyen atıklar tesislere kabul edilmeyecek.ORDU BELEDİYESİ ÇÖPÜ KAYNAĞINDA AYRIŞTIRACAK
Sistemin sıfır atığın önemli bir aşaması olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Sıfır atık Türkiye’de sürekli gündemde olan bir konu. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bu kapsamda çevre duyarlılığını göstermemiz gerekiyordu. Çöpün kaynağında ayrıştırılmasını sağlayacak bu çalışma ile hem tesislerde oluşan hasarın önüne geçilecek hem de kaynağında toplanan çöpler geri kazanım sağlayarak atık yönetim felsefesi oluşmasına katkı sunulacak” dedi.
015 yılında yayınlanan yönetmeliğin çöplerin ikili toplama sisteminde toplanmasını öngördüğüne dikkat çeken Genel Sekreter Yardımcısı Şişman, “Şuanda günümüzde çöplerin depolanması ve düzenli bir şekilde bertaraf edilmesi çevre sağlığı açısından önemli bir konu. İlçelerimizin bir evden çıkan çöpün organik olan kısımlarını bir tarafa, inorganik ( poşet, pet şişe vb.) kısımlarını bir tarafa ayrıştırarak bize teslim etmesi gerekiyor. Burada önemli olan sıfır atığa geçebilmek. İkili toplama sistemi de sıfır atığa geçilmesini öngören bir ara kademe. Sıfır atık ile çöplerin bertaraf edilmesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın çok önem verdiği ve Türkiye’de sürekli olarak gündemde olan bir konu. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuya uyarak çevre duyarlılığını göstermemiz gerekiyordu. Önlemleri alarak ilçe belediyelerine bildirdik” şeklinde konuştu.
kaynak: www.giresungüncel.com849 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam88
Toplam Ziyaret3627514
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams