• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

GÖRELESPOR
GİRESUNSPOR

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.95663.9724
Euro4.65144.6701
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 9° 6°
google Reklam
İLLER ARASI MESAFE
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam153
Toplam Ziyaret2811723

sanalbasin.com üyesidir

Görele’de MHP Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

21/03/2013

 

Giresun’un Görele İlçesinde “Çanakkale Zaferi ve Türk Kimliği” konulu konferans verildi.

Görele MHP İlçe teşkilatı tarafından organize edilen Çanakkale Şehitlerini Anma programı kapsamında “Çanakkale Zaferi ve Türk Kimliği” konulu konferansa Konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi (Tarihçi) Sinan Demirtürk, Çanakkale Zaferi ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

Görele Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.


 Açılış konuşmasını yapan Görele MHP İlçe Başkanı Muhammet Demirbaş, “Biz bu gün burada Tarihimizi, kimliğimizi, bizi biz yapan Çanakkale’yi ve Çanakkale zaferi’nin 98’nci yılını kutlamak için buradayız. 1914 yılında 1. dünya savaşı devam ederken Türk milleti 7 cephede savaşıyordu 7 cephede kaybettiğimiz şehit sayısı bir milyon’un üzerindedir. Kurtuluş savaşına geçiliyor bu gün adını yok etmeye çalışanlar kendi neslini ayaklar altına alarak paspas yapmaya çalışan insanlar Atatürk sayesinde bu ülkeyi yönetiyorlar. Çanakkale zaferi Türk milleti’nin gururu ve Cumhuriyetimizin ön sözüdür. Şu anda ülkemizi bölmeye çalışan iç ve dış düşmanlar şunu çok iyi bilmeliler ki Türk milleti var olduğu müddetçe hiç kimse Türk milletini bölemeyecektir. Ben Mustafa kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor ve varlığım Türk varlığına armağan olsun Ne mutlu Türküm Diyene diyorum ” dedi.


 Daha sonra söz alan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi (Tarihçi) Sinan Demirtürk, “Bu vatanı bize emanet eden, Türk tarihine damga vuran, bayrağın mavi göklerde dalgalanan rengine kan veren Görele’nin yiğit insanları ile buluşmamıza vesile olan Cenabı Allah’a şükrediyorum.


 Birliğiniz, beraberliğiniz, kardeşliğiniz daim; sevinciniz, huzurunuz baki olsun. Allah daima bahtınızı, bahtımızı açık etsin. Bugün çok zor ve tehlikeli bir dönemden geçmekte olan Türkiye’nin ufkunda kara bulutlar dolaşmaktadır. Türkiye her yönden kuşatılmakta, İç ve dış güvenlik sorunları ağırlaşmakta, Milli değerlerimiz hor görülmekte, Milli kimliğimiz tartışılmaktadır. İhanet kol gezmekte Milli birliğimiz sarsılmakta ve Bölücü tahrikler sürmektedir. İstikbal ve istiklalimizden zerre kadar taviz vermeden tarihten aldığımız şuurla, Türk Milleti’ne husumet besleyen, tarihimizle yüz yüze hesaplaşmaktan kaçınıp bugün haince planlarla ve bütün ihanet odakları ile birlikte hareket edenler şunu asla unutmamalıdır,

Türk milletinin birliği ve kardeşliği asla bozulmayacaktır.


 Daha yakın tarihimizde, Çanakkale’de 250 bin, Allah-u Ekber dağlarında 90 bin şehit verdik. Ne Avrupa’dan, ne Amerika’dan, ne Rusya’dan, ne İsrail’den, ne de Ermeni’den para ile almadık biz bu vatanı Kimse hibe etmedi bu Anadolu’yu bize Ya da şairin dediği gibi “30 kupona alınmadı bu vatan” Her karışında bin bir şehit yatıyor Bin yıldır can veriyoruz bu topraklar için Fransız cumhurbaşkanı kalkmış biz Bizans’ın çocuklarıyız diyormuş varsın desin ABD Başkanı Haçlı Seferleri başladı diyormuş varsın desin ne derlerse desinler.

Şartlar ne olursa olsun Türk milleti şehitlerine sahip çıkmak, “Bir Olduğumuzu, İri Olduğumuzu, Diri Olduğumuzu” Haykırmak için bir araya gelmiştir. Düşünmeli. Cenab-ı Allah’ın verdiği iradeye göre hareket etmeliyiz” diye konuştu.

Haber - Fotoğraf : Bekir ÖZTÜRK / ÇAVUŞLU HABER Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1446 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın