• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GÖRELESPOR
GİRESUNSPOR

İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.03044.0466
Euro4.96364.9834
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 13° 9°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam548
Toplam Ziyaret3047275

GİRESUN KENT KONSEYİ BAŞKANINDAN ÇÖP SEVİNCİ...


07/06/2017


Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Aksu'dan kaldırılan çöp'ü seviçle karşıladığını bir mesaj yayınlayarak duyurdu.

Karaibrahimoğlu yaptığı açıklamada; Kentlerdeki nüfus artışlarının ve bilinçsiz hareketlerin çevre sorunlarının artmasına neden olduğunu, tüm ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, Giresun’da da  insan sağlığını tehdit eder hale gelmiştir. Bir an önce şehrimizde doğalgaz kullanımı yaygınlaştırılmalıdır. Ayrıca hava kirliliği sonucunda meydana gelen bir çok solumun yolu hastalıkları ölümlere de yol açabilmektedir. Çevre kirlenmesinden en çok zarar gören canlıların başında balıklar gelmektedir. Sanayi atıkları, spreyler, ilaç atıkları, plastik ürünler, suni gübreler ve çöpler, çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etkenlerdendir. Çevre kirlenmesini, insanın doğaya verdiği zarar olarak da tanımlayabiliriz. Çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerimize düşen görevleri yapmalıyız.” dedi.

Giresun’da yıllardır en büyük çevre sorunu haline gelen çöp sıkıntısının sona ermesini tüm Giresunlular’ı sevindirdiğini de bildiren Karaibrahimoğlu: “Bu sorunun tarihi çözümü nedeniyle başta belediye başkanımız Kerim Aksu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karaibrahimoğlu, ayrıca herkese yaşanabilir ve temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı bir ömür dileğinde bulundu.


KENT KONSEYİ NEDİR? NASIL İŞLER?...

Kent Konseyi: Merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, yerel hemşerilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile yönetişim mekanizmalarını kısacası, Kentteki paydaşları bir araya getirerek, tüm kenti kucaklayan "ortak akıl" güç ve zenginliği ile ortak aklın süzgecinden geçen kararları, uygulamaya geçirilmesi isteği ile tavsiye nitelikli olarak Belediye veya ilgili kurumlara sunmayı ifade eder.

Yönetişim: Yöneten ve yönetilenler arasında Saydamlık, hesap verebilirlilik, katılım, çalışma uyumu, yerindelik ve etkinlik gibi kriterlere dayanan, çok aktörlü ve toplumsal ortaklıklara dayalı yönetim anlayışını ifade eder.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   420 kez okundu

Yorumlar

Cavusluda cöplük     11/06/2017 11:45

Sayin Karaibrahimoğlu gidip bir bakin Cavuslu deresine, gel kendi cöpünü baskasinin kapisina at sonrada herkese temiz cevre dile :)))
Misafir - Izzet

     08/06/2017 08:04

Kendi kapısının önündeki çöpü ,komşusunun kapısının önüne döküpde sevinmek olurmu?oluyor işte. nerde islam ahlakı!!
Misafir - Misafir

GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams

sanalbasin.com üyesidir