• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GÖRELESPOR
GİRESUNSPOR

İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.90123.9168
Euro4.80694.8261
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 25° 13°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam1199
Toplam Ziyaret2998008

sanalbasin.com üyesidir

BALIKÇILARA HİBE DESTEĞİ ANLATILDI

26/09/2017


13 Eylül Tarihli Resmi Gazetede, Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kayıt Altına Alınması ve Desteklenmesi Tebliği’nin yayımlanmasından sonra Eynesil İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, hibe desteğinin nasıl uygulanacağı ve balıkçılar ile ilgili diğer konuların işlendiği bir toplantı yapıldı.
Toplantıya Eynesil Su Ürünleri Kooperatifi Ahmet Kılıç, diğer kooperatif üyeleri ve balıkçılar katıldı.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fadil Öztürk hibeler hakkında bilgi verirken, Su Ürünleri Mühendisi Alper Yücel’de balık avlanmasındaki uyulması gereken kurallar ile ilgili bilgiler verdi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fadil Öztürk, “Yayımlanan tebliğde deniz ve iç sularda geleneksel kıyı balıkçılığı verilerini güncelleyerek kayıt altına alınması ve sürdürülebilir yönetimin sağlanması amacıyla balıkçı gemisi sahiplerinin desteklenmesi amaçlanmıştır. Bu tebliğ, Su ürünleri avcılığı faaliyetinde bulunmak üzere Su Ürünleri Bilgi Sistemi (SUBİS) ‘nde kayıtlı 1/1/2017 tarihinde geçerli balıkçı gemileri için Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresine sahip, denizlerde on metreden küçük (10 metre hariç) balıkçı gemileri ile iç sulardaki tüm balıkçı gemilerini kapsamaktadır. Bu kapsamda ayrıca, tarımsal amaçlı kooperatiflerce balıkçı barınaklarına yapılacak olan soğuk hava deposu yapılması, balıkçı barınaklarının modernizasyonu, balıkçı barınakları için buzlama makinesi, balık nakil tankı, kafes ve kafes ağı, balık boylama makinesi, fish pump, tambur filtre, tekne üzerinde hidrolik yükleme ve boşaltma aparatlarının yapılmasına da hibe verilmesini kapsamaktadır.
Öte yandan kayık boyu 5 metreden küçük olanlara 500 lira, 5 ile 8 metre arasında olanlara 7 yüz 50 lira ve 8 metreden 10 metreye kadar olanlara bin lira destek verilecektir” dedi.

Haber : Ahmet CEYLAN / ÇAVUŞLU HABER
.

 


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   456 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın