• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GÖRELESPOR
GİRESUNSPOR

İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.90123.9168
Euro4.80694.8261
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 25° 13°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam1180
Toplam Ziyaret2997989

sanalbasin.com üyesidir

ORGANİK FINDIK ÜRETİCİLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

05/10/2017

İlimiz Keşap İlçesinde Organik Fındık Tarımı yapan üreticilere yönelik olarak Ziraat Odası toplantı salonunda bilgilendirme düzenlendi


Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüünden yapılan yazılı açıklamada: 

Organik tarım (Ekolojik tarım veya Biyolojik tarım); Ekolojik dengenin korunması, her türlü bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi ile kullanılacak girdilerin organik tarım metoduna uygun olarak üretilmesi veya temini, bu ürünlerin işlenmesi, ambalajlanması, etiketlenmesi, depolanması, taşınması, pazarlanması, kontrolü, sertifikalandırılması ve denetimini amaçlayan, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen modern tarımsal üretim tekniklerini kullanmayı kabul eden, her aşaması kontrollü, kayıtlı ve sertifikalı bir üretim şeklidir. Bu esaslara uygun olarak fındık üretiminde de organik üretim kurallarının uygulanması ile insan, hayvan ve çevrenin korunması amaçlanmış, İlimiz fındık üreticilerinin organik tarım bilinci oluşturulmaya çalışılmıştır.

Toplantıda; Organik tarımın tanımı, ilkeleri ve prensipleri, Dünyada, Türkiye’de ve İlimizde organik tarımın geldiği aşama, organik tarım kanunu ve yönetmeliği, organik tarım desteği ile organik tarımın felsefesi anlatılmıştır.

Organik fındık yetiştiriciliği ile ilgili olarak organik fındık üretimine başlama, üretimin planlanması ve yürütülmesi, kontrol ve sertifikasyon süreci, geçiş ürünü, organik ürün ve organik fındık sertifikası konularında katılımcılar bilgilendirilmiştir. 

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık MüdürlüğüPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   111 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın