• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GÖRELESPOR
GİRESUNSPOR

İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.26276.2878
Euro7.37427.4038
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 26° 20°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret3199501

Ak Partili Metin Külünk: "Giresun Fetö'nün En Önemli Üstlerinden Birisidir"

06/10/2017AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Giresun'da yerel bir haber sitesinin düzenlediği konferansta konuştu. 

Giresun'da ki FETÖ davalarını yakından takip ettiğini belirten Külünk, "Giresun FETÖ'nün en önemli üstlerinden birisidir. Açıkça da söylüyorum çünkü terör örgütünün liderinin ak saçlılarından, önemli isimlerinden birisi bir tanesi buralıdır" dedi.
FETÖ ile mücadele kapsamında Giresun'da her şeyi bildiğini kaydeden Külünk,"FETÖ ile mücadelede de bu şehirde olup biten her şeyi biliyorum. Açıkça da söylüyorum bu şehrin yargı bürokrasisine de, güvenlik bürokrasisine de şehrin yerli güçlerine de söylüyorum elinizi bu millete ihanet eden örgütün elemanlarından korumaktan vazgeçecek şekilde uzağa çekin. Açıkça söylüyorum hiç lafımı esirgemem niye? Valla benim bir tane vatanım var ve benim gidecek başka ülkem yok. Yani pasaportum cebimde bir şey olursa 15 Temmuz akşamında olduğu gibi eğer uçaklar çalışsaydı siz o gece çok adam görecektiniz ceplerinde pasaportları ile uçağa binip Türkiye'yi terk etmek isteyen çok ünlü adamları görecektiniz merak etmeyin bizim bir tane pasaportumuz var oda bu topraklarda ölmek için" ifadelerini kullandı.
Konferans için Giresun'a davet edildikten sonra, "Harun Saygılı CHP'li ne işin var onun davetinde"diyenler olduğunu ifade eden Külük şöyle devam etti;
" Bana dediler ki, "Harun Saygılı CHP'li ne işin var onun davetinde"aynen şu cevabı verdim,"15 Temmuz'da bir işgal girişimi püskürttü bu millet. Siz burada alanları doldurdunuz ama biz cephede mücadele ettik o mücadelede CHP'linin de, Atatürkçünün de, ülkücünün de, solcunun da, dindarında, dindar olmayanında, başı açığında, başı kapalının da millete doğrultulmuş tüfeklerin, tankın topunun önüne, millete doğrultulmuş helikopterlerin namlusunun önüne hiç kimse bir birinin partisine bakmadan çıktı. O çıkış işgale karşı vatan çıkışıydı, devlet çıkışıydı. 15 Temmuz'da biz ikinci kuvveyi Milliye ruhunu yakaladık, 15 Temmuz'da biz Mustafa Kemal'in Samsun'a ayak basıp Amasya, Sivas, Erzurum kongrelerinde başlattığı Anadolu'nun bağımsızlık mücadelesini aradan 100 yıl geçtikten sonra ki yeni boyutunu yaşadık birlikte. Niye gitmeyeceğim ben CHP'li birisinin, bu konuyla ilgili duyarlılık gösteren, sağlam duruş gösteren birisinin toplantısına? Giderim düşüncelerimi de her zeminde konuşurum."
"Recep Tayyip Erdoğan Vatandır"
"Türkiye'nin en büyük şansızlıklarından birisi Recep Tayyip Erdoğan'ın anlaşılmamasıdır" diyen Külünk," Açıkça da söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan vatandır, devletin bekasıdır, milletin bağımsızlığıdır. Bir suikasta kurban gitse Allah muhafaza bir sabaha Erdoğan 'sız uyandığınızı düşünebiliyor musunuz? Bunu korkutmak için söylemiyorum bunu Recep Tayyip Erdoğan'ın 80 milyonun varlığı ve bekası noktasında ne kadar stratejik bir yerde durduğunu ifade etmek için söylüyorum. Çünkü bu mesele bir parti meselesi değil Harun kardeşimizde davet etmiş geldim. Daha çok geleceğim Giresun'da. Efendim Metin Külünk'ü Amerika'ya Sayın Cumhurbaşkanımız Giresun'da konferansa gitmesin diye götürdü. Cümleye bak, Allah aşkına. Bu cümleyi söyleyen kardeşlerimiz ya siyaseti hiç bilmiyorlar ya da bizi hiç tanımıyorlar. Ben buraya niye geliyorum? Buraya hakkı ve hakikati anlatmak için geliyorum ve geleceğimde yine gelirim niye? Arkadaşlar bu topraklar hepimizin. Böyle bir süreçte biz geleceğiz buraya bunlar anlatacağız bu şehrin yerel siyasetin de ki bazı kardeşlerimiz mesajla talimat verecekler, 'o konferansa gitmeyin' diye. Niye rahatsız oluyorsunuz? Sizin bu cahilliğinize ben ancak zavallı derim. Keşke bu konuyu kapı kapı dolaşarak anlatabilsek" diye konuştu.
Giresun'daki davaların takip edilmesi gerektiğini de vurgulayan Külünk,"Burada aslan gibi bir Başsavcımız vardı o Başsavcımız buradan gitti ertesi gün tahliye yapıldı. Bunu bilmiyor değiliz. Yargı bürokrasisi de bunların takip edildiğini ve de çetelesinin tutulduğunu bilsin" dedi.
Yaklaşık 2 saatlik konferansın ardından yerel haber sitesinin imtiyaz sahibi Harun Saygılı Milletvekili Külünk'e teşekkür ederek plaket taktim etti.

kaynak:www.giresunnews.comPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
942 kez okundu

Yorumlar

bu vekilin sözleri hakkinda     13/10/2017 18:41

Benim büyük babam kurtulus savasinda ülkeyi kurtarmak icin savasirken yaninda akp ve Recep bey yoktu. Feto aleyhine söyledikleri dagru fakat Recep Bey hakkinda söylediklerini cok ama cok abartmis. Soru: Recep bey henüz dogmamisken yani dünyada yokken Türkiye yokmuydu?
Misafir - gelde icme

FINDIK FİYATLARI
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams

sanalbasin.com üyesidir