• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://plus.google.com/u/0/108358917845376214427/posts
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GÖRELESPOR
GİRESUNSPOR

İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.92493.9406
Euro4.81894.8382
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 17° 10°
google Reklam
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam344
Toplam Ziyaret3002621

sanalbasin.com üyesidir

EYNESİLLİ TAKSİCİLER YASAL SÜREYİ BEKLİYOR...


23/10/2017

 
Eynesil Şoförler Odası Başkanı Birol Bodur, 1 Kasım Çarşamba günü taksicilerin takimetre uygulamasına geçişine yönelik alınan karara ilçe halkından ve şoför esnafından olumlu tepkili geldiğini açıkladı.
    
Geçen hafta ilçede görev yapan 5 taksi durak temsilcileriyle bir araya gelen şoförler odası başkanı Birol Bodur, tüm taksicilerin taksimetreye geçişine yönelik ulaştırma bakanlığından tarafımıza bir yazı tebliğ edildi ve yasal uygulama zorunluluğu başladı. Önceden kullandığımız tarife sistemi tamamen yasaklandı ve ayın 1’de tüm taksici esnafımız zorunlu olarak taksimetre uygulamasına geçecek, takimetresi ayarlı olmayan arkadaşlarımız bu zaman zarfında taksimetrelerini ayarlatsınlar” diyerek uygulamanın mecburiyetinden bahsetti.
      
Eynesil Şoförler Odası Başkanı Birol Bodur yaptığı açıklamada “Artık Eynesil’de taksici esnafının tarifeli sistemde çalışma olanağı yok. Tarifelerin kanunen yasak olduğu tarafımıza tebliğ edildi. Taksilere dolmuşlara yapılan tarifeler gibi tarifelerin yapılamaz, her taksicinin işe çıkarken taksimetresini açması kanuni olarak zorunludur. 1 Kasım’dan sonra taksimetre ile çalışmayı uygulamayan şoför arkadaşlarımız, takimetreye geçip de taksimetreyle çalışan arkadaşlarımızın yapacak olduğu her hangi bir bildirimde karayolları taşıma kanuna göre yasal işlemler karşılaşacak. Kanuna göre taksimetreyi kapatmak korsan taşımaya girere ve korsan taşımanın da çok yüksek bedelde cezaları var. 5 bin lira ile başlayıp 18 bin liraya kadar cezaların haiz olduğunu şoför arkadaşlarımızın tamamının bildiğini zannediyorum. Türkiye genelinden, İstanbul’daki taksicilikle Eynesil’deki taksicilik örtüşüyor fakat uygulamada İstanbul’daki uygulama Eynesil’de uygulanmıyor. Eynesil’deki her ailenin gurbette bir ailesi var ve hepsi İstanbul’u biliyor. İstanbul’da taksiye bindiğinde, taksimetre açılıyor ve o fiyata itiraz etmiyor da Eynesil’e gelince neden itiraz ediyor. Fiyatlara itiraz kendine ranttır. Ben Eynesil’de taksici esnafının yüzde yüz zarar ettiğini biliyorum ve 1 Kasımdaki yasal uygulamayla bir nebze olsun rahatlayacaklarını ve duraklarının ve taksi plakalarının bir değere bürünecek olduğunu açıkça söyleyebilirim. Hatıra binaen çalışmaları bırakacağız. İlçede 40 tane taksici esnafı var ve biz arkadaşlarımızın genel sorunlarını biliyoruz. Biz hem geçimimizi sağlamak hem de hizmet etmek istiyoruz. Alınan karar sonrası hem halkımızdan hem taksici esnafımızdan olumlu tepkiler aldık.”diyerek yasal uygulamanın zorunluluğunu anlattı.
 
Kaynak : Fikret BODUR / eynesilajans.com...


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   530 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın