• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Yaşanan tatsız olay ve kutlu doğum
19/04/2011
Geçen hafta Eynesil halkı tatsız bir o kadar da acı olaylara şahit oldu. Uzun zamandır ilçemizde yaşamadığımı ve bizimde tasvip etmediğimiz bu olay, hem ilçede hem de bölgede değişik rivayetlerle anlatıldı. Kimisi böyle olmuş, kimisi şöyle olmuş dedi.
     Bu tatsız olayda kardeşler arasında yaşanan acı olay için haklı veya haksızdır hükmünü vermiyoruz. Çünkü ortada giden bir çan ve kararan bir hayat vardır. 
     Asıl hayatı kararıp hayat mücadelesi verecek olanlar hayata yeni başlayacaklar. Yüreği yanmış bütün acılara göğüs germek zorunda kalmış acılı bir anne. Kardeşlerin eşleri ve geride bıraktıkları çocuklar. Mevla’m geride kalanlara kolaylık versin.
     Olayla ilgili İlçe içinde bir haftadır değişik rivayetler konuşuldu, hala konuşuluyor. Ortada bir cinayet var ve bu cinayet kardeşkanı. 
     Cinayet suçuyla mahkemeye sevk olup tutuklanan Mustafa Songül’ün beklide aklının ucundan dahi geçmeyecek bu olay, ailesi ve Eynesil halkı açısından üzüntü vericidir.
     Biz bu konuyla alakalı araştırmalarımızı yaptık fakat buradan açıklama yapmanın yanlış anlaşılabilecek olduğu kanısına vardığım için yazmamız doğru olmayacaktır. Çünkü halisane duyular içinde dahi kaleme almış olsak bile yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.
    Her ne olursa olsun ağabeyin kardeşe, kardeşin abiye silah sıkmasının yanlış olduğunu ifade edelim.  Geride gözlü yaşlı bir anne, bir oğlu kara topraklarda diğeri hapiste. 
    Ebedi âleme göç eden Zafer Songül’e Allahtan rahmet geride bıraktıklarına sabırlıklar diliyorum.

            *                     *                     *                          *                          *
    Kutlu Doğumu kutlayamadık

    Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) anmak için, her yıl Nisan ayında organize edilen, Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî (Hicri Rebiulevvel ayının 12. gecesi), asırlardır milletimiz tarafından "Mevlid Kandili" olarak kutlanmaktadır.
    Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir.
    Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum Haftası’nı 1989 yılından bu yana kutladıklarını ve bu kutlamaları son birkaç yıldır Anadolu’nun değişik yerlerinde sürdürdüklerini belirtiyorlar.
      Eynesil’de kutlu Doğum haftası etkinlikleri son dört yıldan bu yana kutlandığı halde bu yık kutlanmamasından dolayı geçen hafta çok sevdiğim bir ağabeyimden telefon aldım. “Bu yıl kutlu Doğum haftası neden kutlanmadı? Bizler dini bütün insanlarız ve yurt genelinde kutlanan bu etkinlikler ilçemizde neden kutlanmadı? Bir araştırma yapabilirimsin” dedi.
    Yaptığımız araştırmalara göre Eynesil Müftülüğü Kutlu Doğum haftası etkinlikleri için İlçe Kaymakamlık nezdinden izin aldığı ve yer konusunda sıkıntı çektikleri bilgisine ulaştım. Bu ve bunun gibi etkinlikleri yapabilmek için kapalı spor salonlarına ihtiyaç vardır. İlçemizde bir okulumuz hariç kapalı spor salonu olmadığına göre, Kaymakamlıktan izin alındığı halde yapılmamasını düşündürücüdür. 
    İzin vermeyenlerin kendilerine göre illaki bir mazereti olduğunu düşünüyorum. Salı günü İlçemizde kutlu Doğum haftasıyla alakalı sadece bir “ Kermes” düzenlenecektir. 
    Bütün okuyucularımın Kutlu Doğum Haftasını kutlarım. İnşallah önümüzdeki yıl ve yıllar içinde Eynesil Müftülüğü hangi mazeret olursa olsun Peygamber Efendimizin doğum haftasını ilçemizde kutlamış oluruz.


1628 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi18
Bugün Toplam340
Toplam Ziyaret3599755
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams