• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Kavgacı Ailesinin Başı sağ olsun
26/04/2011
Hayat acısıyla tatlısıyla gelip geçiyor. 10–20–30 yaş derken 40 yaşlarına basamak basmışız artık. Bizimde önümüzde 1 ve ya 2 kuşak kalmış. Ardımda kalmış 30 yılı rahatlıkla hatırlayabiliyorum.
      Çocukluğumuzda tanıdığım, belleklerimi de aşina olmuş sayısız insanlar tanıyorum. Birçoğu öldü. Hafızamda çok değerli insanların ebedi âleme göç ettiklerini nerdeyse bir bir sayacağım.
     Eynesil İshaklı Köyünde Sarı Mehmet mahallesinde ölenler hala hafızamda.  Pehlivan Nine, Şakir amca, Boyacı Mehmet, Ömerler kızı, Güllü Ana, Dede Mehmet, Yusuf Dayım, Ali Amcam, İmam Kızı, Ahmetlerin Ahmet amca, Ayşe Kadun yenge, Hacı Ahmetlerin Hüseyin Amca……daha niceleri..
     Daha dün hepsi hayattaydı, şimdi tarih sayfalarında ve sadece fotoğraflarda mevcutlar. Kimisi 30 yıl olmuş öleli, kimisi 5, kimisi daha da yeni..
    Çevremde ölenleri saymakla bitiremem belki de. Bu ölenlerin büyük çoğunluğu kanserden öldüler. Bir kısmı diğer hastalıklardan vefat etti. “Ölüm, bazen ceza, bazen bir armağan, çoğu zaman da bir lütuftur”.
      Ne demişler” Ecel geldi bedene baş ağrısı bahane” Toplumumuzda ki insanlar bir bahaneyle ebedi âleme göç edip gidiyorlar. Yaşayan herkesin sonu ölüm ve topraktır..
     Ve tarih 26 Nisan 2011 Çernobil nükleer faciasının üstünden tam 30 yıl geçmiş.
     26 Nisan 1986 yılında patlak veren Çernobil faciasından sonra bilim adamları en çok etkiyi Karadeniz Bölge insanı yaşayacak ve Çernobil’in etkisi en az 40 yıl toprak ve suda etkisini gösterecektir açıklamaları hala hafızalarımızdadır.
    Son yıllarda çevremizde yaşanan ölüm olaylarının neredeyse % 90‘nı kanser türü hastalıklardır. Her ailede illaki bir kişi kanserli ölüm sonucu vefat etmiştir. Artık ölüm genç, yaşlı ayrımı yapmadan insanlarımız alıp ebedi âleme göç ettiriyor.
    Mazeretsi gece yatağa girenler sabah ölü bulunuyorlar. Mutlaka öleceğiz, tüm sevdiklerimiz de ölecek, bizden önce ya da sonra mutlaka ölecekler. Bundan 100 sene sonra dünya üzerinde bizim tanıdığınız hiçbir canlı insan kalmayacak.
   Çocukluğumda ve gençliğimde tanıdığım bir hocamız Perşembe günü hakka yürüdü. Her zaman yüzünde tebessümü eksik olmayan, karşısındaki insana değer veren, elinden geldiği kadar insanlara yardımcı olmaya çalışan saygın bir kişiydi.
   Yıllarca öğretmenlik mesleğini ifşa etmiş memlekete sayısız gençler yetiştirmiş.  Saygın ve efendi bir insandı. Yaklaşık 4 yıldan bu yana kanser hastalığıyla mücadele ediyordu. 65 yaşında ebedi âlem göç etti. Allah rahmet etsin.  İbrahim kavgacı Hocamızın rahatsızlığını ilk rahmetli Ali Kavgacı hocamızdan duymuş, çok üzülmüştüm.
   Ali Kavgacı Hocamızda 2009 kurban bayramı namazından sonra kalp krizi geçirerek ebedi âleme göç etti. Ali Hocayla iş dolayısıyla yurdun değişik yerlerine seyahatlerimiz oldu. Kendisi o yolculuklardan birinde Halil İbrahim Hocamızın rahatsız olduğunu söylemişti. Şimdi ikisi de hayatta değiller.
   Son yıllarda İshaklı köyünün ve Kavgacı sülalesinin saygın insanları aramızdan göç ettiler. Bu vesileyle hepsine Allahtan rahmet geride kalanlara sabırlıklar diliyorum.
   Halil İbrahim Kavgacı hocamız emekli olduktan sonra ilçe siyasetinde de bir dönem meşgul oldu. Dürüstlüğü ve efendiliğiyle her kesimden saygılık edindi. Eynesil Belediyesinde başkan vekilliğinde bulundu.
   Cenazesi İshaklı köyünün en kalabalık cenazelerinden bir tanesiydi. Bölgemizde yapılan en son şaheser diye tabir edilen 3 katlı merkez camisini,  cenazeye gelen cemaati doldurdu. Cemaat Cuma namazını dışarına kılmak zorunda kaldı. Cenazesinde renkli simalar vardı.
   Giresun Valisi Özel kalem Müdürü Halil Cansız, MHP Giresun Milletvekili ve Milletvekili adayı Murat Özkan, Giresun MHP İl Başkanı Orhan Erzurum, Giresun Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Bahar ( Kavgacı) Üniversite üst kademesi, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Ören Belde Belediye Başkanı Habip Usta, Ak Parti Eynesil İlçe başkanı ve teşkilat yönetimi, bürokratlar, CHP, MHP ilçe teşkilatları, öğretmenler hep beraber İbrahim hocayı son yolculuğuna uğurladılar..
    Ne demişler: Öldükten sonra unutulmak istemiyorsanız ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yapın. Gelmiş geçmiş ebedi âleme göç etmişlere Allah rahmet diliyorum. ÂMİN…
    
  


1866 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam518
Toplam Ziyaret3601398
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams