• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Burnuma kötü kokular geliyor
08/06/2011
Seçimlere 1 yıl, 6 ay, 1 ay derken son haftaya girdik. Son yılların en çekişmeli siyaset sahnelerine şahit olmaktayız. Liderlerin seçim meydanlarında kullandıkları “Argo” kelimeler bu zamana kadar rastlanır cinsten değil. Pek yakışık almıyor. Siyasetçilerimizde birbirlerine saygı kalmamış. Bu tatsız yaklaşımlar 12 Hazirana kadar, sonra hepsi unutulacak…
    Bir Başbakana karşı bütün siyasi parti ve liderleri neredeyse savaş açmışlarcasına saldır içindeler. Tek amaç; Ak Partinin yükselen değerini yok etmek gibi gözükse de, bazıları dokunulmazlık zırhını giyebilmek için Meclis yolunun kurtuluş olarak görüyor.
    Devletin varlığını ve bütünlüğünü bozmak için yıllardır ülkenin dört bir yanında entrikalar düzenleyenlerin büyük çoğunluğu bu dönem ne yazık ki dokunulmazlık hakkı kazanacaklar. Ergenekoncular, Balyozcular, PKK kurucuları, savunucuları hatta bu yüzden hapis yatanlar bile vekil olacaklar. Toplumda bazı kavramlar mı değişti yoksa liderler mi değişti. Aday seçimlerinde “Zorlama” “Baskı” var diye düşünmekteyim…
    Doğu ve Güney Doğu illerinde Ak Partinin önünü kesmek için CHP- BDP’nin ittifak yaptığı, hatta bir bölgede Ak Parti ful çıkmasın diye MHP’ nin bu oluşuma destek olduğunu görsel medyadan takip etmekteyiz. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki” Ülkenin salahiyeti için MHP nin barajı geçmesi gerektiğini düşünüyorum.
    BDP’nin Doğu ve Güney Doğu Bölgelerinde adayı çıkarmadığı yerlerde, CHP, eski PKK yöneticilerine ve kurucularına adaylık verdi. Üzülerek belirtmek isterim ki  adaylar seçildikleri takdirde, CHP de en fazla 1 ay kalacaklar ve kendi yuvakları diye tabir ettiğimiz BDP ye geçeceklerdir. 
    İşte CHP nin Güney Doğudaki PKK’lı Milletvekili adaylar dan bazıları…
   -PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Zeki Korkutata Bingöl'den aday.
Bingöl adayı Zeki Korkutata ailece PKK faaliyetlerinin içerisinde olan bir isim. Zeki Korkutata'nın kendisi uzun yıllar PKK'ya maddi destek, lojistik destek, istihbarat alışverişi, sahte kimlik temini gibi birçok suç sebebiyle 1995 yılından itibaren cezaevine girip çıkmış biri. Oğlu Ahmet Korkutata'nın da halen PKK'nın üniversite yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği ileri sürülüyor. 
    -“Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto eden” Süleyman Batga Bingöl'den aday. Bingöl adayı Süleyman Batga da CHP'nin PKK gönüllüsü vekil adayları arasında. O kadar ki Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto etmiş bir isim. Kardeşleri Sinan Batga ve Murat Batga da uzun yıllar HADEP'in Hatay teşkilatında görev aldı. 
    -PKK'nın kapatılan partilerinden HEP'in kurucusu Salih Sümer Diyarbakır'dan aday. Diyarbakır 1. sıra adayı Salih Sümer de, SHP'nin PKK ile içli dışlı olduğu 1991 seçimlerinde SHP ile Meclis'e giren isimlerden. Salih Sümer daha sonra SHP'den ayrılan 10 yol arkadaşı ile birlikte bugünkü BDP'nin temeli olan HEP'i kurdu. Kardeşi Mehmet Emin Sümer ise PKK faaliyetleri sebebiyle uzun yıllar cezaevinde kaldı. 
    -PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Melik Aykız Diyarbakır'dan aday.
Bir başka Diyarbakır adayı Melik Aykız da PKK'da faaliyet gösteren şahıslardan. Melik Aykız bir süre PKK faaliyetleri sebebiyle içeride kalmış. 
     -PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Necmettin Yardımcı Hakkâri’den aday. Kılıçdaroğlu'nun özerklik vaad ettiği Hakkâri’de CHP'nin 1. sıra adayı Necmettin Yardımcı da eski HADEP delegesi. PKK bağlantılı faaliyetlerinden dolayı birçok kez içeri girip çıkmış. Abisi Asker Yardımcı da daha önce uyuşturucu ticareti sebebiyle içeri girmiş.
     Bunlara Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, İlhan Cihaner gibi Ergenekon’dan ve Balyoz davalarından tutuklu bulunanları da dâhil edersek meclis baya renkli olacağa benziyor.  
     Birde diğer Bağımsız Milletvekili adaylarını sayacak olursak; Gazeteci Tuncay Özkan, İşci Partisi eski genel Başkanı Ergenekon sanığı Doğu Perinçek, ülke siyasetin en renkli kişileri ve karmaşık siyasetçileri olarak hafızalarımızda..
    12 Hazirandan sonra ülkenin büyük bir kargaşa ortamı beklediğini ve şehirlerde terör olaylarının artacağını, dağdaki anarşinin artık içimizde var olacağından kimsenin kuşkusu olması.
      Cumhuriyet’le yaşıt bir partinin iktidar olma uğruna meclise gönderecek olduğu adaylar bize göre CHP ye yakışmayan adaylardır. Bu bizlere 1991 yılında SHP’ nin iktidar uğruna PKK ile kol kola meclise soktuğu ve nahoş ortamların yaşandığı yılları hatırlattı. Ahmet Türk, Leyla Zana, Mehmet Sincar, Salih Sümer, Hatip Dicle gibi meclis kürsüsünde kütçe yemin ederek siyaset sayfalarına kara bir leke olmuşlardı.
     12 Haziran sonrası anlayacağınız burnuma kötü kokular geliyor. Seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle...


1806 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam322
Toplam Ziyaret3599737
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams