• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Fikret Bodur’un sorumluluğu nedir?
26/07/2011Yıllardır Eynesil’de gazetecilik yapmaya çalışan bir kişiyim. Hani derler ya karınca kararınca elimizden geldiği kadar topluma faydalı olmaya çalışıyoruz. Yazılardan sonra İlçede bazı işlerin yapılması ve düzeltilmesinde sebep olduğumuz zaten ortadadır.

    Kimi zaman ilçem için güzel, kimi zaman ilçem için üzücü olayları gazetelere taşıdık.

    Ama bazıları yaptığımız gazetecilik işinin dozunu bayağı kaçırıyor. Kim olduğumu anlayamıyorum.

    Her gelen sanki bize hesap sorarcasına, sanki Bizi Eynesil’in mülki veya yerel yöneticisiymiş gibi“ bu yolları neden yaptırmıyorsun, su ne zaman gelecek, çöp kokusunu neden halletmiyorsun, evimin yolu çok kötü halletsen” gibi ifadeler bizim için artık dayanılmaz boyutlara ulaştı. Bizim elimizde sihirli bir değnek olmadığı gibi idarecilerimizin ciddiyetsiz davrandıklarını görüp ilçem adına utanıyorum.

   Sorumluluğun bizi idare edenler kadar ilçe halkının da var olduğuna inanıyorum.

   Adam mevcut yerel yönetime oy vermiş, karşısına geçip ağzını açmak şöyle dursun, karşısında el pençe divane duruyor, noksanını anlatmaktan aciz. Aslında acizlikten değil, sadece korktuğundan dolayı ağzını açamıyor. Korku demokrasisi…

    Beraber olup yanından ayrılınca arkasından söylemediğini bırakmıyor. Bu delikanlılığa sığmaz. Mert olan söyleyeceğini insanın yüzüne söyler. Hepsi cahilliğin vermiş olduğu davranış ve yaklaşım.

    Biz bazen ilçe içinde yerel yönetimle akla hayale gelmeyecek ithamlar duyuyoruz. Anlatılanları duyunca zannedersiniz dünyanın en kötü insanı. Fakat vatandaş bir konu için yanına gidince süt dökmüş kedi gibi karşısında ona karşı iltifatlar sunuyor. Sanki Dünyanın en büyük insanı duruyor karşısında. Ne yazık ki menfaat insanı bu noktaya getiriyor.

   Eynesil’de yıllardır çöp ve su sorunu herkes biliyor. Öyle bir zaman geliyor ki ilçe yaşanılmaz oluyor. Bir dönem önce neyse bu günde gelinen nokta aynı, sadece yıllar değişti. Duyduğum çöp kokusunu her teneffüs edişimde, bize sanki miski amber gibi geldiğini açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Şahsen rahatsızlık duymuyor bilakis bu halden büyük mutluluk duyuyorum!!!!

   Hele musluklardan akan suyumuza ne demeli. İçinde her türlü mikrobun barındığı suyun evlerimizden akması, evlerimizde bir bardak içme suyuna muhtaç yaşıyor olmamız zevklerin en büyüğü bizim için. Çünkü su konusunu yazıp haber yaptığımda “ Bu haberi yapan Vatan hainidir”  diye belediye hoparlöründen anons edildiğim daha dün hafızamda.

   Şimdi bu konularla alakalı başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Aslında her gün karşılaştığım bir olay ama bu bir tanesi.

   Bir gün mesul bulunduğum Eynesil Taksi durağının önünde oturmuş günlük gazetelere bakıyordum. Yanıma biri öğretmen emeklisi diğeri esnaf iki yaşlı amca geldi. “Fikret seninle bir şeyler konuşmak istiyoruz? Diyince kendilerini davet edip çay ikramında bulundum.

    Sıcak bir gün ve sahilde bulunan çöp alanında devir işlerinden dolayı, ilçenin tamamında pis bir koku hâkim. Köseli mahallesi, İshaklı Köyünden dahi koku hissedilebiliyor. Çaylarını yudumlarken “Ya şu çektiğimiz pis kokuyu neden halletmiyorsun, neden gazetelere yazmıyorsun” demezler mi? Beynimde şimşekler çaktı.

    Biz; “Bunu konuyu benim halletmem gibi bir lüksüm yok. Bunu halledecek olan yerel yönetimdir, düzenlemeyi idareci düşünür ve hayata geçirir” diyince “ yapamıyorlarsa neden gazetede yazmıyorsun” diye sordular.

    Bizde” bu ve bunun gibi konu yerel seçimlerden önce bu ilçede var mıydı? Evet. Düzeltilmeyeceğini veya düzeltilmek için hiçbir çabanın gösterilmeyeceğini biliyor muydun?” Evet” Yerel yönetime seçimlerde sen oy vermedin mi?”Evet”

   Biz aldığımız “Evetler” karşısında kendilerine “yerel yönetime oy vermişsen ki verdin, bunun hesabını sormak sana düşer. Peki, makama çıkıp bu neden böyledir diye sordun mu? Hayır. “O zaman bana dert anlatma git derdini mesul olanlara anlat. Benim hiçbir şikâyetim yok”diyince “sen kızıyorsun” sana bir şey anlatılmaz”. Demez mi?

    Biz bu konuları defalarca yazdığımız halde sorumluluk o zaman bize destek vermeyenler, baktı azıcık zararı var dermanı bizden arıyorlar. Biz şikâyet mercisi olmadığımızı belirtir şikâyetlerinizi lütfen yerel yönetime bildirmenizi istirham ediyorum…

    Yukarıda neden içilmeyen ve ilçeyi rahatsız eden çöp kokusundan mutluluk duyduğumu az çok yazdıklarımdan anlaşılmıştır. Eee ne demişler etme bulma dünyası….

 

           1492 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam536
Toplam Ziyaret3601416
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams