• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Bir utandım ki…
05/09/2011
Söylesem tesiri yok, susam gönlümün rızası yok. 
    Eynesil için 7 yıldır yazdıklarımı beton duvarlara yazsam beklide arından patlardı. Hala patlamadılarsa ben ne yapayım.
    Hep düzelir, düzelecek diye bakıyoruz ama tık yok. Gittikçe beterleşiyorlar. Top yekün hepsi aynı kafada. Biride bu yanlıştır demiyor. Eee biz boşuna demedik Eynesil Korku cumhuriyetidir diye. 
    Bir ramazan daha geldi geçti. Hep olumsuzluklar yaşandığı bir memlekette güzellikler ne zaman gelecek. Ne yazık ki hala bilinmeyen bir yoldayız. 
    Diğer ilçeleri baz aldığımızda Eynesil’de hiçbir kurumun iftar programı düzenlemediğini, düzenlediyse de kendi zevklerini tatmin ettiklerini gördük.  Belediye, siyasiler ve sivil toplum kuruluşları beraberliklerini pekiştirmek için toplu iftar programları düzenleyemediler. 
    Eynesil’e bu organizasyonlar için not verecek olursak kocaman bir sıfır. Aslında eksi 10 diyeceğimde bazılarının hatırına demiyorum. 
    Bir mıknatısın iki kutbu gibi resmi kurumlarımız ve siyasetçilerimiz arasında kutuplaşma var. İktidarı ve meclisi temsil eden Ak Parti, CHP ve MHP ilçe teşkilatları ramazan ayına duyarsız kaldılar. 
    Aslında bir seçim havası olsa yarış halinde iftar programları düzenleyeceklerinden hiç kimsenin kuşkusu olması. Ne yani seçimi yapalım şimdi.
    Seçim yok ya millet enayi. Para harcamaya ne gerek var.
    İftar programları nedeniyle birkaç kez ilçe dışında bulundum. Nezaretende olsa bizleri davet buyuranlara buradan teşekkür ediyorum. Bu davetler insanlara arasındaki muhabbeti arttırır. Bizde ne muhabbet var ne de bir program.
    Eynesil’de de Kaymakamlık ve Belediye yetkililerimiz birer kez iftar programları düzenlediler. Belediye, çevre Belediye başkanlarına bir iftar yemeği verdi. Kaymakamlık makamı da şehit ailelerine iftar adı altında kendince bir program gerçekleştirdi. Kendilerimi yedi yoksa davetliler mi belli değil. Boy endam ve karizmaya bakılınca kimin yediği zaten belli.
    Koskoca bir ilçede iki tane iftar programı, adam utanır. Ben utandım. Hem de verdikleri iftarlardan. Eynesil Belediyesi komşu ilçe belediye başkanlarına bir iftar vermiş ki ne dense azdır. İlçedeki 3 gazeteciye de haber verilmediği gibi iftarın adına da komşu Belediye başkanları ve basın mensuplarına iftar yemeği denilmiş. Kendi ilçesinin basın mensuplarının çağrılmadığı bir iftar.
    Bir diğeri iftar verdiği yere giderken yolun halinden hiç mi sıkılmadı. Mesul olduğu bir ilçede amir değil sanki memur görüntüsüyle ne kadar hizmet verebilir. 
    İlçeden belli başlı kişiler aslında saymaya gerek yok, Giresun’dan ithal ve bir o kadar da Candaş medya mensupları. Çektikleri fotoğraf eğer ki orijinalse utandım. Sıradan masaların( gazete kâğıtlarıyla kaplanmış) üstünde güveç çanakları, plastik bardaklar. 
    Bize söyleseniz bardak, çatal, kaşık gönderir misafirleri uygun bir yerde ağırlardık. 
    Çünkü böyle bir ortamı hazırlamak yapılan hizmetle olur. Müsait yerimiz mi var diye soracak olursanız 8 yıldır ilçeyi idare edenlerin hayata geçirmesi gereken bir konudur. Sahilde dünyanın yeri var. Neden bu zamana kadar yapmadınız. Yapın diyince her zaman bir kılıf bulunur. El olsa şimdiye kadar havaalanı yapardı.
    Yıllardır Eynesil için doğruları yazmayı ilke edindik. Yazılarımızla ve sözlerimizle eleştirdiğimiz kişiler tarafından muhalif damgasını biz zaten yemiş durumdayız. Aslında bizim hiç kimseye muhalifliğimizin söz konusu bile olamaz ama bunlar öyle biliyor. 
    Eleştirdiğimiz yerde yaptığınız hizmetleri yazmadık mı? Yazdık. Ben hizmete bakarım arkadaş. Yaparsan överim yapmasan eleştiririm.
    Bizim yapılan etkinliklere çağrılmama nedenimiz muhalif gözükmemizden kaynaklansa da İlçede 2 tane daha gazeteci kimliğini taşıyan arkadaşlarımız var. Eynesil’de usta gazeteci diye tabir ettiğimiz Ahmet Ceylan ve İnternet âleminin hızlı gazetecisi Hasan Kemal. Hadi biz neden çağırmadığınızı anladık da bu arkadaşları neden çağırmadınız. Yediniz içtiniz fotoğrafımızı çeksin diye haber göndermek karşındaki insanı saf yerine almak olur. 
    İthaller baş tacı mecburen. Aslında onlarda bazı şeylerin farkındalar. Bulundukları ortam her şeyi zaten ifade ediyor.
     İthal gelen gazeteci arkadaşlar ilçe gazetecilerini sorunca onlarla başka bir zaman program düzenledik diyerek yalan söylemler.
    Çok şükür Ramazan ayında her ocakta yemek pişiyor. Hele ramazan ayında aç kaldım sorunu zaten yok. Bizde kalmadık. Bizim ve arkadaşlarımızın derdi karın doyurmak değildir. 
   Nasip olursa seneye yerel seçim havası yaşayacağımız bir Ramazan ayı yaşayacağız. Bakalım o zaman sizlere yandaş medyayla Candaş medya kimler olacak.
    Eee bu saatten sonra söylesem tesiri yok, susam gönlümün rızası yok dedimdi ya, şimdi bakalım bundan sonra ne kadar tesir edecek.


1617 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret3576908
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams