• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84026.8676
Euro7.79667.8279
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Lafa değil, işe bakmak lazım( 1)
19/12/2011
Yaklaşık bir ay önce Eynesil gündemini meşgul eden Ak Parti ilçe başkanlık seçimleriyle ilgili açıklamalar gelmişti. Aslında 3 ay öncesinden gündemi meşgul eden ve Eynesil ilçesinin geleceğini ilgilendiren bir konuydu. 
    Üste üste üç dönem Ak Parti ilçe başkanlık görevini yürüten Gürsel Yılmaz’dan sonra Eynesil’de kim İlçe başkanı olacak tartışmaları yaşanırken Ak Parti Genel Merkez tarafından Ankara’ya çağrılanlardan( Gürsel Yılmaz, Fatih Cansız, İbrahim Topal ve Mehmet Güzel) Avukat İbrahim Topal’ın ismi ortaya çıkınca partili, partilisiz bir merak uyandırmıştı.
    Bu karar Ak Parti ilçe teşkilatı kadar ilçede de büyük sürpriz olarak değerlendirildi. Emir büyük yerden geldiği için herkes boynunu büküp verilen karara saygılı olmaya çalıştı.
    Av. İbrahim Topal bazılarına göre Eynesil için aranan bir kan, bazılarına göre ilçeye hiçbir katkısı olamayacak bir kişi diye düşünüldü. İlçe içinde bazı olumlu- olumsuz sesler yükseldi.  Tabandan Eynesilli olsa da yıllardır Görele’de çalışmalarını devam ettiren ve sadece işi dolayısıyla Eynesil’e gelen bir kişi olarak değerlendirildi.  
    Yüksekokul mezunu olması beklentileri üste seviyede tutsa da, bazı dedikodular ortaya atıldı. İlk açıklamayı Karadeniz Postası gazetemiz ve bizim vasıtamızla medyaya paylaştı. İlk açıklamalarda Eynesil’de ki genel siyaset yapısının değişmesi gerektiğini, Eynesil için çalışan ve ilçeye fayda sağlayacak bir yönetim anlayışı içerisinde yönetim kurulu belirleyeceğini söylemişti.
   Taraflı tarafsız bütün ilçeyi kucaklayacakları müjdesini verdi. Tek listeyle kongreye girmenin artılarını, ilçedeki bütünlüğü sağlayarak çelişkilere yer vermeden hizmet edeceklerini söylediler.
   Partiye yeni bir hava katıp ilçe için yatırım ve destek sağlayabilecek bir yönetim için adımlar atılacağını söyledi. Siyaseti ve ilçeye hizmet sağlanması yönünde adımlar atılıp, ilçede, ilçe teşkilat başkanlığını siyasetin en üstü olarak tuttu. 
   İlçeyle ve kurumlarla ilgili yaptığı bazı açıklamalar ilçede büyük etki yaptı. Biz dahi alınacak kararların isabetli olduğunu adil bir yönetim anlayışıyla siyasetin genele dağıtılarak ilçeyi bütünleştirmesinin doğru olduğunu belirtmiştik.
   İbrahim Topal siyaset anlayışını, Önce İlçe başkanlığı, İlçe yönetim kurulu, gençlik kolları, kadın kolları ve ilçe belediye başkanlığı kademeleriyle sınıflandırıp çalışmayan, işini aksatan partiden gidere açıklaması Ak Partinin Ülke siyasetiyle bağdaşlaşan sözleriydi. 
   Önce Eynesil Belediyesi Avukatlığından istifa ederek tarafsız ve objektif olma yolunda ilk adımı attı.  Verdiği röportajda kendisine sıkıntı verdiğini anlayıp (!!! ) geri adım atmak zorunda kaldı. 
    Eynesil siyasetinin öyle komşu ilçelere benzemediğini, tek başlılık bir sistem içinde hareket edildiğini uyulmadığında nelerle karşılaşacak olduğunu bir nebze oldun kendilerine anlatmaya çalışmıştık.


1764 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam831
Toplam Ziyaret3674927
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE



   
  

google reklams