• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Memleketim Eynesil
07/02/2012
Bazen bu zamana kadar yazdığım yazılara bir göz atıyorum. Neler yazmışım, ne değişmiş diye. İlk yazdığım yazılardan bir tanesi gözüme çattı.
   Yaklaşık 6 yıl önce yazmışım. Dikkatlice okudum. Altı yıldan bu zamana kadar sadece bir olay gerçekleşmiş. O da sıkıntılı. Sıkıntı hala devam ediyor. Bakın o zaman kaleme aldığım yazıda neler değişmiş...
Memleketim Eynesil 
   Eynesil ilçesinin en büyük eksikliği idari yapısındandır. Çünkü 80’li yıllardan bu yana bin bir vaatle seçilmişler, makam ve mevki aşkınından Eynesil ilçesine hiçbir katkı da bulunmamışlardır.
    30 Yıldan bu yana, bir kez olsun hükümet partisinden başkan çıkaramadı. Bu olay beklide Karadeniz sahilinde ender rastlanacak bir olaydır. Hükümetin nimetlerinden istifade edemedi. Yıllardır Eynesil ilçesini görmemiş, gelmemiş olan gurbetçiler ( Karadeniz sahil yolu projesi hariç ) ilçeyi gördüklerinde hiçbir şeyin değişmediğini ifade etmeleri, bunun bir ispatı değil midir?
   Bu memleket 20 yıldır kaldırım söküp, kaldırım yapmakla zaman kaybetti. Gün bu gündür düşüncesi bir adım olsun gidilmemesine sebep oldu.
   Zamanın da bu memleketten 4 dönem üst üste vekiller ve bakanlık yapanlar dahi bir şey vermediler. Vekillerimiz bir oy uğruna, kapalı zarf usulü memleketin gençlerine iş yolu açarak, göce sebep, ekonomiyi zarara uğrattılar. Kişilere değil topluma hizmet anlayışı olmuş olsa idi, iş imkânları sunulmuş hal böyle olmazdı. Vatandaştan aldılar ama vatandaşa vermediler.
   Komşu ilçelere baktığımızda daha düne kadar belde statüsü taşıyan ilçeler, nüfuslarına nüfus katıp okyanusları aşarken, bizler halen daha dere kenarında bekletmenin ne mantığı vardır bilinmez. Onları idare edenlerin ellerinde sihirli değnek mi var? Her gelen hizmetin üstüne hizmet katıyorlar.
   Bütün kurumların atıl durumda olması temsili kişilerin sadece ve sadece makama istinaden bulundukları koltukta oturmalar, otururken de kendi çıkar ve menfaate dayalı çalışmaları, şahsi işleri terci edip kuruma ait işleri geriye bırakmaları yıllardır bu memlekette süre gelen düzen değimlidir?
    Öyle yan yatma zamanı geçti artık. Bir şeyler yapmak isteyen, mücadelesini verecek olanın önü kesilmemeli. Makamda oturarak dikta emirlerle iş yaptırmaya çalışanların başarısı azdır. Halkın içine girip bire bir eksikleri yerinde görüp, diyalog kuranların başarısı daimdir.
    İki caddesi bir bankası, dört tane sömürü çay fabrikasından başka bir şeyi olmayan bir ilçe! Yolları perişan, caddeleri perişan! Bir araç şehir içinde dahi yolculuk esnasında sallanmasın, bir vidası kalmasın. Bu yolların bakımı sadece cenaze olduğu zaman hatırlanmamalı. Halka yapılacak olan hizmetin saati, günü dakikası yoktur.
    Bir memleket ki Karadeniz de bulunsun ve çeşmesinden akan suyu ne içilsin ne de yemek yapılsın. Kullanmadığın suyun parasını da senden almak için Belediye hoparlöründen defalarca anons yapılsın. İçemediği, kullanamadığı suyun parasını a versin. Hangi çağda, zamandayız bilinmez.
    Bölünmüşlük ve ayrımcılık hiç kimseye fayda getirmez. Bu nahoş ortam bu memlekette değişmediği süre içinde ise hiçbir şey ilerisi için umut vermez. Geçmişi ile uğraşmak insanlara bir şey kazandırmaz.

   Sonuç inşallah bir altı yıl sonra bunların düzeltilmesi umuduyla….1177 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam88
Toplam Ziyaret3576946
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams