• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Vatan haini edildiğim olay ( 1)
27/02/2012

Eynesil’de o kadar sorun var ki mizahi açıdan baksan fıkra, hayati açısından baksan roman olur. Bu sözü neden söylediğimi soracak olursanız Eynesil’de bazı yaşadığım olaylara borçluyum diye cevaplamak isterim.
   Borç diyince bizim Eynesil’e borcumuz hiç bitmedi, bitmezde. Eynesil ne zamanki belli bir periyodik çizgi içinde yönetilip kazanımlar sağlarsa yükümüz o zaman hafifleyecektir. İnşallah yakındır diye düşünüyorum…
    İlk duyduğumda hayretler komasına girmiştim. Yaklaşık 5 yıl oldu. Böyle bir şeyin olması hatta düşünülüp hayata geçirilmesi bile bir infial ve vatandaşın sağlığını hiçe saymaktı. 
    Önce inanamadım. Böyle bir duyarsızlık dünyanın hiçbir yerinde olmaz ve kimse buna müsaade etmez dedim. Dünyanın en fakir ve üçüncü sınıf insanına bile reva görülmeyecek bir fiilin Eynesil’de olma ihtimali olamaz dedim kendime. Ama sonradan olduğuna gözlerimle şahit oldum.
    Doğruluğunu öğrenmek için birkaç arkadaşla beraber Beşikdüzü ilçesinin 2 km. yukarısına gittim. Beşikdüzü sanayisinden 900 metre.  İlk gördüğüm manzara karşısında vatandaşa verilen değer ve saygıyı düşünerek ağlamak dahi istedim. 
    Evet, gördüğüm olay Ağasar deresi üzerinden Eynesil içme suyu şebeke kuyusuna iki tane seyyar su hattı bağlanmış ve hiçbir tedbir alınmadan sadece inşaat eleklerinden geçen su direkt Eynesil’e sevk oluyordu. Elek etrafında kocaman insan ve hayvan pislikler vardı. 
    İnsanın aklına ve diline her türlü lisanın döküldüğü anları yaşıyordum. Şalpazarı’nın ve altında bulunan meskûn mahal yerleşim yerlerinin ve sanayi atıklarının aktığı dereden Eynesil içme suyu şebekesine su sevkıyatı yapılıyordu. 
   Yani ilçe halkı zehirli suyu bilmeden kullanıyordu. Vicdanen rahatsızlık duyduğum bu nahoş görüntüyü önce video çekerek sonrada fotoğraf çekerek gazete manşetlerine taşıdım. Taşıdık taşımasına da sonrasında yaşananlar karşısında komik olaylara şahit olduk. Karadeniz Bölgesinde yaşıyor olmamız hasebiyle Temel- Dursun fıkrasını kendim yaşıyordum...
   Eynesil halkı işte size layık görülen su bu. Bu suda zehirlidir. İçiyorsanız içmeyin. Kullanıyorsanız dikkatli kullanın dediğimiz hafta Çarşamba günü, Belediye hoparlöründen “ İlçe suyu hakkın da yapılan su haberi asılsızdır. Haberi yapan bir vatan hainidir” anonsu duyunca şok olmuştum. Ne mutluydu bana ilçem için vatan haini olmuştum.. Kabahatlerini örtmek için iftira attılar...
   Eynesil adına yaptığımız haberin takipçisi olduk. Her platformda söyledik. Bizim haberimiz üzerine Karadeniz Teknik Üniversitesi personelinden bir heyet incelemeler yaptı. Görüntü aldı, bölge gazetelerine çıktı. 
   Bizimkiler hep yalan bu haberlerin aslı yoktur dedi. Asılsız raporlar düzenleyerek su tahlilleri yaptılar. Hatta bu işe ilgili bir personel görevlendirip şebeke suyundan tahlil almak yerine yeni caminin önünden alınan suyu şebeke suyu tahlili diye gösterdiler.

Devamı Haftaya...
   


5684 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret3576951
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams