• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.09558.1279
Euro9.76499.8041
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Orhan KILIÇOĞLU
PEYGAMBERİMİZE ALÇAKCA SALDIRILAR
29/04/2012

 

EN OLMASAYDIN ÂLEMLERİ YARATMAZDIM

‘’LEVLÂKE LEVLÂKE LEMÂ HALAKTU’L EFLÂKE….’’

 (Sen olmasaydın, sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım.) Bu hitap,  Cenâb-ı Allah c.c tarafından uğruna âlemleri yarattığı sevgilisine bir hitap ve bir övgüydü.

 İlk insan ve ilk peygamber Hz. Âdem Aleyhisselâm, ‘’ MUHAMMED HÜRMETİNE YA İLÂHİ’’ diyerek niyazda bulunduğunda, Cenab-ı Allah kendisine ‘’ bu ismi nereden biliyorsun’’ diye sual sorunca; ‘’ Ya Rabbi, sen beni yarattığında, arş-ı âlâda ALLAH ve MUHAMMED ismini beraber yazılmış gördüm, sen sevmediğin birinin adını kendi adınla beraber yazmazsın dedi.

   İblisin görevini üstlenmiş bazı hormonlu ilâhiyatçı bozuntularına ilâveten İslâm âlimi edalarıyla televizyonlarda salya döken bir takım sahtekâr ulema, yukarıda ki (Sen olmasaydın, sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım.)  kudsi hadisine karşı çıkarak birileri adına Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’mızı itibarsızlaştırmanın aşağılık gayreti içerisindeler.

 Hormonlu tavuklar gibi şişirilerek piyasaya sürülen bu tip sahte ilâhiyatçı ve ulema takımının bir başka hedefleri de Hadis-i Şerifleri inkârdır, ona itibar edilmesini önlemektir. Şayet hadisleri yok sayarsanız, kafanıza göre Kur’an’a her şeyi söyleterek onu gayet kolayca tahrif ve tahrip edebilirsiniz.

Hz. Muhammed ve ehl-i beyti yaşayan kur’an dırlar.

KUR’AN A BİR BAŞ, İKİ AYAK TAKARSANIZ O ZAMAN KUR’AN HZ. MUHAMMED S.A.S OLUR. O’ YAŞAYAN KUR’AN’DIR…

 Sünnetleri ve Hadisler; Kur’an ın yaşanma şeklinin bizzat Peygamber efendimiz tarafından ortaya konulmasıdır ve Kur’an’ın hayata tatbikidir. Ehl-i Beyt te, yaşayışıyla Kur’an’ı hayata tatbik etmiş olup, mutlaka takip edilmesi gereken mubârek bir topluluktur...

 Âdem aleyhisselam, Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak teâlâ buyurdu ki:

(Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.) (Mevahib-i ledünniyye)

 Allahü teâlâ yine hadis-i kudsilerde buyuruyor ki:

(Ya Âdem, Muhammed aleyhisselamın ismiyle her ne isteseydin, kabul ederdim. O olmasaydı, seni yaratmazdım.)[Hâkim]

(Ey Resulüm, İbrahim’i dost, seni de sevgili edindim. Senden daha sevgili hiç bir şey yaratmadım. Senin, benim indimdeki yüksek derecenin bilinmesi için, dünyayı ve dünya ehlini yarattım. Sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.)[Mevahib-i ledünniyye]

 (Allahü teâlâ, İbrahim’i halil edindiği gibi beni de halil edindi.) [M. Ledünniyye] (Demek ki Resulullah, hem habib, hem halildir.)

 (Sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım) kudsi hadisi, Marifetname’nin ön sözünde, Yusuf-i Nebhani hazretlerinin Envar-ı Muhammediyye kitabının 13. sayfasında ve İmam-ı Rabbani hazretlerinin Mektubat’ının 122. mektubunda vardır. Mektubat’ın farsça haşiyesinde, bu hadisin Deylemi’nin Firdevs’inde bulunduğu bildirilmektedir.

Deylemi de, Buhari ve diğer muhaddisler gibi, meşhur ve muteber bir hadis âlimidir. Mektubat-ı Rabbani’nin 3. cildinde, (Sen olmasaydın Cenneti yaratmazdım) ve (O olmasaydı kâinatı yaratmaz, rububiyetimi izhar etmezdim)kudsi hadisleri de bildirilmektedir.

 Mirâcda Allahü teâlâ, Resulullaha, (Senden başka her şeyi, senin için yarattım) buyurunca, Resulullah da, (Ben de, senden başka her şeyi, senin için terk ettim) dedi. (Mirat-i kâinat)

 Yıllar önce ATV de konuşan aşırı hormonlanmış çakma bir ilâhiyatçı  Profesör, aynen şöyle söylüyordu; ‘’ Ne yâni kardeşim, Allah c.c kâinatı sadece Hz.Muhammed için mi yarattı. Olmaz öyle şey, bütün insanlık için yarattı. Sadece Hz. Muhammed için yaratmış olsaydı, Allah ayırımcılık yapmış olurdu, neticede Hz. Muhammed de bir insandır…’’

Cenab-ı Allah c.c dahi Muhammed Mustafa’ya melekleriyle beraber salâvat getirdiğini bildirirken, bu tip çakma ilâhiyatçılar bunu görmezden gelerek Allah’a dahi muhalefet edebiliyorlar.

 Son zamanlarda büyük bir artış gösteren peygamber düşmanlığına bir yenisi daha eklendi; PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED’İN ŞEFAAT ETME YETKİSİ YOKMUŞ. (haşa.)

 Üretilip türetilen uyduruk bu din adamları! Şeytana özenip ‘’Peygamber efendimizin şefaat yetkisi yoktur’’ diyerek, peygamberimizin şefaat yetkisini utanıp sıkılmadan inkâr ederlerken, öbür taraftan da kendilerinde şefaat etme yetkisi görerek, Bakara sûresi Ayet 61/62 yi iblise pabucu ters giydirecek bir şekilde saptırıp; Hıristiyan ve Musevilere şefaat ederek onları da cennete sokabilmenin aşağılık gayreti içerisindeler...

 Halk arsında öteden beri söylene gelen ‘’ ALLAH’IN CEBİNDEN PEYGAMBERİ ÇALMAK’’ diye bir söz vardır. Şahsen bu sözü ben ne sevdim ve ne de kullandım lâkin bugün Peygamber efendimize karşı yapılan saldırılar ve O’nu itibarsızlaştırma faaliyetleri bu söze haklılık kazandırıyor!

Nasıl mı?

Kelime-i tevhit, çocuklarımıza ‘’ Din kültürü derslerinde’’ Peygamber efendimizin ismi çıkartılmış şekliyle okutulmuyor mu?

 Peygamber efendimize yapılan bunca sistemli saldırılara karşı sessiz kalmayı tercih eden Diyanetişleri Başkanlığı'nın, KUTLU DOĞUM HAFTASI dolaysıyla yaptığı tüm faaliyetlerin samimiyet derecesinin sorgulanması gerekir! Peygamberimize karşı yapılan saldırılara suskun kalındığı müddetçe, Diyanetin Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri milletin gözünü boyamaktan öteye geçemez. Yakın bir gelecekte birileri de bu haftayı SAZLI-SÖZLÜ-CÜMBÜŞLÜ-DARBUKALI ve eğlenceli bir festival havasında kutlamaya kalkışırlarsa ki durum onu gösteriyor şaşmamak gerek!

 GÜN, Hz. Muhammed Mustafa’ya ve O’nun Ehl-i Beytine sahip çıkarak; ABD İslâm’ı olan Ilımlı İslâm’ın içimizde dolaşan yankesicilerinin oyunlarını bozma ve ipliklerini pazara çıkartma günüdür...

 Bir Müslüman Allah’a c.c yalnız Hz. Muhammed Mustafa ile kavuşur. Hz.Muhammed Mustafa’ya bol bol salâvat getirmemiz bizzat emredilmiyor muyor mu?

 Allah c.c, inananların yar ve yardımcısıdır.

 Hz. Muhammed (s.a.s) düşmanları için yaşasın cehennem!!!

23 Nisan 2012

 ORHAN KILIÇOĞLU 1725 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ - 01/07/2015
SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI - 22/05/2015
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR! - 07/02/2015
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR!
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR! - 25/12/2014
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR!
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR! - 30/11/2014
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR!
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI - 11/11/2014
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR'' - 13/10/2014
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR''
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ - 28/09/2014
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ - 10/09/2014
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam237
Toplam Ziyaret3800903
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams