• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.255616.3208
Euro17.353817.4234
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Murat ÖZARSLAN
muratozarslan28@gmail.com
MELEKLERLE TANIŞMADAN, DÜNYA DA ŞEYTAN OLAMAK
03/01/2013

Sağ ve Soldaki meleklere:

İnsanoğlu; Sizler de kimsiniz?

Melekler; Senin en yakın arkadaşlarınız!

İnsanoğlu; Sizi göremiyorum ama?

Melekler; Yaratılışımız gereği... Ama biz seni her an görüyoruz.

İnsanoğlu; Buna beni nasıl inandıracaksınız?

Melekler; Kur'an'a inanıyor musun?

İnsanoğlu; Tabi ki.

Melekler; Bak rabbin ne buyuruyor "Unutma ki, sağında ve solunda oturan, yaptıklarını tespit eden iki ( melek ) vardır." (Kaf. 17).

Omuzlarını sıvazlayan İnsanoğlu; Yani şu an varsınız ha?

Melek; Evet...

İnsanoğlu; Peki niçin?

Melek; Konuşmalarını, hareketlerini, diğer insanlara karşı tavırlarını... vs. kaydetmek için.

İnsanoğlu; Yani tüm konuştuklarımı kayıt mı ediyorsunuz?

Melek; Yine Kur'an'dan cevap verelim. "O bir söz söylemeye dursun, mutlak onun yanında görüp gözetlemeye hazır biri vardır." (Kaf. 18). Yani evet.

İnsanoğlu; Peki size ne faydası olacak?

Melek; Elbette ki bize hiçbir faydası ya da zararı olmayacak. Bizlere verilen görev bu... Bizler görevimizi eksiksiz yaparız. Adam madam kayırmayız. Tatilimiz, uykumuz ve yemek saatimiz, yorgunluğumuz yoktur bizim. Bizler de sizlerde olduğu gibi cinsiyette yoktur.

İnsanoğlu; İlginç!..

Yukarı da anlatılmak istenen bazı kişilerin, kişiliklerine sahip olmaksızın sadece dünya üzerinde kendi kendilerine yaşarmışçasına bir takipçinin olmadığını düşündüklerini yaptıklarının veya konuştuklarının saklı kapılar ardında gizli kişilerle saklı gizli kalabilecekmişçesine göstermektedir.

Ne yazık ki Müslüman insanların hele ki gündelik ibadet (namaz kılmak) yapanların, yaşantısında para, makam ve mevki vs. gibi dünyalık işler İslam dan önce geliyor. Bu da Müslümanların İslam’a olan inançlarının, imanlarının ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor.

Malumunuz Çavuşlu muzun sıkıntısı büyük, burada yaşanan olaylar da yukarıda bahse konu neredeyse yaşanmakta. Bazı kimseler makam ve mevki korkusuyla saklı gizli istişareler yaparak saklı ve gizli kalabilecekmiş gibi yaşantılarını sürdürmektedirler.

Çavuşlu muzda yaklaşık üç yıldır devam eden çöp meselesini de, bu şekilde salkı ve gizli sandıkları kapalı kapılar arkasında bertaraf etmeye çalıştılar ama edemediler. Çavuşlu dan nemalanmaya, rant kapısı haline getirenler de oldu, olmaya da devam ediyor. Ancak kul hakkı, kuldan can çıkmadıkça alınmaz. Ölümü ensesinde hisseden herkes, önce günahlarını düşünür sonra da arkasın da bırakacağı ailesini ve malını. Ailenin ve malının ölüye pek de bir faydası olmayacağı gibi, yerlerin de olsam gasp ettiğim kul hakları ve işlediğim günahlar için tövbe ederim. Bu durum da şeytanın bizlere kabir de yanımıza yaklaştığın da bu kadar kul hakkından ve günahtan sonra biraz zor affedilirsin. Hem sen olsan affedermisin? diyerek, sizi ümitsizliğe sevk edecektir.

Zulüm eden zulüm bulur, sevgi gösteren sevgi bulur. Haktan hukuktan nemalanamamış insanın kalbi, zincire vurulmuş kapkara zindanlara tutsak edilmiş gibidir. Bir topluma kendi şuuruna inandırmak, kendi adaletini tecelli ettirmek zayıf ve aciz insanlara mahsus bir davranıştır. Hakkın emrine riayet etmeyen, Hukuku hiçe sayan kim olursa olsun makam ve mevki sine bakılmaksızın hak karşısında kolay hesap veremeyecektir. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz, herkes yaptığıyla anılır ve yaşatılır. İyi ise dua, kötü ise beddua ile anılır.

En önemlisi ve öncesi hak tecelli ettiğinde “Dikkat edin! Can boğaza gelip köprücük kemiklerine dayandığı zaman, çare bulan yok mudur? diyeceksiniz.

Saygılarımla…

Murat ÖZARSLAN

 NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 3184 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

melek     21/01/2013 05:16

Bir cuma hutbesinde hocanın sözü aklmımdan çıkmaz.İnsanoğlu iki istekden vazgemeyeceği gibi en dikkat edeceği bilinçaltı istekleriymiş.1.si malına mal katmak,servetini devamlı arttırmak-2.si yaşadığı dünyada daha fazla yaşamak,ölmemeye gayret etmesidir. çürük yumurtalar her zaman olur,ve önüne geçilmez.sağlam alınan yumurtalar zaman geçtikçe kullanılmayan yumurta bayatlar ve çürür. Muratcığım sana yazın olarak katılıyorum ben yalnızca eklemek istedim.senin gibi gençler herzaman sorgucu ve araştırmacı olmalıdır.sevgilerimle...
sezgin KURT

kapı ardına kadar açık...     08/01/2013 15:35

ben bu yazımda hiç himseyi zan altında bırakmak istemedim. açık ve net bu kadar yazılır daha fazlası insanın yüzüne söylenir. burda hiç kimse direk olarak cephe alınmamıştır, üzerine alınmak isteyen veya almak isteyen yazının istediği bölümünü üzerine çekeryazıdan, yani yarası olan gocunur. burda şahışlardan çok kurum ve kuruluşlarda nemalanmalıdır. bu yazımı sadece çavuşlu sınırları içersinde bulunanlara hitaben değil giresun da tüm kademelerinde yer alan insanlarıda ilgilendiriyor... not: birde bazı şaçma sapan rumuzlarla yorumlar yapmayalım açıkca isimlerimizi yazalım...
Murat ÖZARSLAN

herkez zan altında kalır     04/01/2013 11:45

murat bey açık konuşun lütfen burası kuçük bir kasaba herkezi zan altında bırakıyorsunuz.kapalı kapılar ardında konuşan kimler ,makam mevkisini kaybetmek istemeyip gizli iştişare toplantısı yapan kimler. açık konuşun lütfen bir gurbetçi olarak böyle bir şey varsa ve de sizde bunu iddia ediyorsanız.bunu öğrenmek hakkımız diye düşünüyorum. açıkça söylemelisiniz.çürük yumurtalar ayıklanmalı içerde başka vatandaşa başka konuşan yöneticiler ya hiç konuşmamalı ya da teşhir edilip cesasını çekmeli ne demek koltuğundan olmayacak içerde ayrı konuşacak dışarda ayrı konuşacak.lütfen insanların kafasını karıştırmayın.yazılarınızı takip ediyorum. çok dürüst biri oluğunuza da inanıyorum fakat burada esnaf veya makam sahibi ihanet edenler kim ise söylemeniz gerekir yoksa herkes zan altında kalır
kaleci kaleye

Yazarın diğer yazıları

HER YÖNÜ İLE PAŞACA ŞELALESİ… - 22/05/2018
HER YÖNÜ İLE PAŞACA ŞELALESİ…
DAHA TEMİZ BİR GİRESUN, DAHA PİS BİR ÇAVUŞLU! - 31/01/2018
DAHA TEMİZ BİR GİRESUN, DAHA PİS BİR ÇAVUŞLU!
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK... - 12/09/2017
"Padişah’ın biri bir gün vezirini çağırmış, bana öyle bir şey yap ki özrün kabahatinden büyük olsun demiş.
Çavuşlu'da vicdanî ret… - 23/12/2015
Çavuşlu'da vicdanî ret…
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR. - 09/09/2015
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
ÇAVUŞLU’DA ASAYİŞ DİBE VURDU… - 12/05/2014
ÇAVUŞLU’DA ASAYİŞ DİBE VURDU…
MUTLULUK BİZİM İÇİN NEDİR..? - 30/01/2014
MUTLULUK BİZİM İÇİN NEDİR..?
İKTİDAR VASAT, ANA MUHALEFET YERLERDE… - 04/11/2013
İKTİDAR VASAT, ANA MUHALEFET YERLERDE…
BUNLAR ÇÖPÜN ÇÖPÜ BİLE OLAMAZLAR… - 11/10/2013
BUNLAR ÇÖPÜN ÇÖPÜ BİLE OLAMAZLAR…
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam187
Toplam Ziyaret3907852
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams