• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.09558.1279
Euro9.76499.8041
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Orhan KILIÇOĞLU
‘’TARTILAN VATANA BAK DALKAVUK KEFESİNDE’’
11/02/2013
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR!

Bugün karşı karşıya olduğumuz ihanetlerin korkunçluğunu, içine sürüklendiğimiz badirelerin emperyalist uşağı aktörlerinin aşağılık tutum ve davranışlarını anlatabilmek için ;1918 Mondros Mütârekesiyle 9 Eylül 1922 yılları arasında geçen zaman zarfında (MÜTAREKE DÖNEMİ) bizi arkadan hançerlemeye çalışan o dönemin alçak ve şerefsizlerinden bahsetmekten başka bir çare kalmadı.

Tıpkı o yıllarda da bugün olduğu gibi müstevli (Bir yeri istila eden, yönetimi altına alan kimse, devlet, ordu vb.) lerle işbirliği yaparak Türk milletine ihanet edip, ihanet-i vataniye' yi meslek bellemiş yazarlar ve bu yazarların iğrenç yazılarını neşreden TAHÂRET BEZİNDEN FARKSIZ NECÂSET KOKAN PAÇAVRA GAZETELER MEVCUTTU. PEYAM-I SABAH VE ALEMDAR mütâreke yıllarının önde gelen gazetelerindendi.

ALİ KEMÂL (Artin) denilen ve İzmit ilimiz de halk tarafından linç edilerek gebertilen bu hain ve alçak , 5 Ağustos 1920 tarihli PEYAM-I SABAH GAZETESİNDE şöyle yazıyordu;
".....İlk önce Anadolu'nun henüz İstilâya uğramayan yerlerini, Mustafa Kemaller den, Ali Fuat Cebesoy'lardan, o ipsiz sapsız, akılsız, fikirsiz zorbalardan, canilerden temizlemelidir. Kan, can, mal, ne bahasına olursa olsun Kuvayı Milliyeciler yok edilmelidirler! Artık bu Kuva-yı milliyecilerin ihanetlerini muhakemeye bile zaman da mekân da kalmadı. Bu memleketin kaderi, MUSTAFA KEMÂL GİBİ BİR ZORBAYA VE ONUN PEŞİNDEN GİDEN SERSERİ SÜRÜSÜ KUV- YI MİLLİYECİLERİN ELLERİNE TERK EDİLEMEZ....''


BİR DİĞER HAİN REFİK HALİT KARAY'DA 2 ŞUBAT 1920 TARİHLİ ALEMDAR GAZETESİNDE ŞÖYLE YAZIYORDU;

".....Bizim için tek bir kurtuluş yolu var. o da; mütârekeden hemen sonra İngiltere ile beraber olmak için teşebbüse geçmektir. Bereketli bol olsun, başımıza bir milli daha çıktı. Geceler bir milli daha doğurdu. Ortaya bir milli yavru daha attı; Misak-ı milli. Aman Allah'ım, telâffuzu ne güç, ne çirkin, ne iğrenç, ne başbelâsı bir kelime...."

AZILI KUVAY- I MİLLİYE DÜŞMANLARINDAN BİRİ OLAN REF'İ CEVAT ULUNAY İSE, İngiliz gizli servisinden PAPAZ FRU'nun maddi desteği ile Kurtuluş Mücâdelesi veren Kuvay-ı Milliye güçlerine karşı üst üste iki kez isyan çıkartan AHMET ANZAVUR için 22 Mart 1920 tarihli ALEMDAR GAZETESİNDE Şu methiyeyi kaleme alıyordu;
"Senelerden beri zavallı milleti Kanlı pençeleri altında inleten Kuvay-ı Milliyecilere karşı yiğitçe mücadele veren AHMET ANZAVUR ismini tarih şe refle kaydedecektir..."

EN İĞRENÇ VE TİKSİNDİRİCİ OLANI İSE; Mütâreke yılların da aydın geçinen ve Kurtuluş savaşının karşısında olan birçok yazar, çizer için İngiliz İşgâl Kuvvetlerinin Subayları ile dostluk kurmak en büyük övünç meselesiydi. Bu alçak takımı çoğu kez İngiliz subayları evlerine davet edip, beraberce bir kahve içtikten sonra evinden ayrılır, Kendi hanımıyla İngiliz subayı baş başa bırakır, bu durumu da büyük bir gururla eşine,dostuna anlatırdı.

BÖYLESİNE İĞRENÇ BİR DURUMU BİZZAT YAŞAYAN VİLLİAMS İSİMLİ İNGİLİZ SUBAYI, HATIRATLARINDA BU İĞREMÇ DURUMU ŞÖYLE ANLATIR; ''Benim tanıdığım ve dinlediğim Türkler şerefli ve namuslarına düşkün insanlardır. İstanbul'da bu kadar adi, şerefsiz insanın bulunabileceğini hiç düşünmemiştim. Bizimle dostluk kurabilmek için can atan bu insanlar, anlatılamayacak kadar reziller. Bu insanlar Türk olamazlar, İnsanlığımdan utanıyorum...''

YUKARIDA ANLATTIĞIM İHANETLERİ VE ŞEREFSİZLİKLERİ HATIRLAYACAK OLURSAK; BUG ÜNLERDE 1920 ŞARTLARINA BENZER BİR ORTAMDA YAŞADIĞIMIZIN HÜKMÜNE VARABİLİRİZ.

Mütâreke yıllarında, egemenlikten vazgeçerek; "İngiliz himayesine girmek, bu mümkün olmazsa da, Amerikan Mandasını tanımak kurtuluş yolu kabul ediliyordu!"

Bu mandacı zihniyetin mensuplarına göre; Vatanın bağımsızlığı (Haysiyet - Namus - Şeref) uğruna mücadele azim ve kararlılığı içinde canını ortaya koyan Mustafa Kemal ve O'na inanan Kuvay-ı Milliye mensupları , yok edilmesi gereken birer haindiler!!

İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ BU GÜNE, DÜNÜN O İĞRENÇ PENCERESİNDEN BAKARAK BİR DURUM TESPİTİ YAPACAK OLURSAK;

-- Bugün de, egemenlikten vazgeçerek Avrupa Birliğine girmek tek kurtuluş yolu olarak kabul ediliyor /


-- 1919 lar da KUVAY-I MİLLİYE zararlı ve maceracı görülerek saldırılıyordu,

-- KUVAY-I MİLLİYE bugün de maceracı ve zararlı görülerek mensupları gece yarısı operasyonlarıyla susturulmak isteniyor (İŞTE SİLİVRİ, İŞTE HASDAL) /

-- Dün 1919 larda Ahmet Anzavur gibi İngiliz uşaklarına övgüler, methiyeler diziliyordu, 

-- Bugün de APO'ya övgüler dizilerek göklere çıkartılıyor /

-- Dün milliyetçilik suçlanarak saldırılıyordu, 

-- Bugün de milliyetçilik suçlanıyor ve ve insafsız saldırılara maruz kalıyor /

Dün olduğu gibi bugün de bir mütareke basını mevcut olup, her biri ETNİK ÇETE TETİKÇİSİ birer militan gibi, KÜRESEL EŞKİYALARI DA arkalarına alarak, Türkiye Cumhuriye ti Devlet' nin bölünüp parçalana bilmesi için olanca şirretlik ve var güçleriyle faaliyet halindeler.

1920lerin, her biri bir hain olan Ali Kemâlleri nin, Refik Halit'leri nin, Ref'i Cevat Ulunay'larının Kuvay-ı Milliyecilere saldırdıkları gibi Medya'yı eline geçirmiş olan bu ETNİK ÇETE' de bugün, T.C.Devleti'nin bölünmez bütünlüğünden, milletin tekliğinden yana tavır koyan günümüz Kuvay-ı Milliyecilerine saldırıp, diş göstererek salya dökmektedirler!

BUGÜN MEDYANIN EKSERİSİNİN KÖŞE BAŞLARINI TUTMUŞ OLAN BU ETNİK ÇETE, KÜRT AÇILIMINI, OSLO VE İMRALI CANİSİYLE YAPILAN GÖRÜŞMELERİ FIRSAT BİLEREK; Yazmış oldukları iğrenç bir o kadar da aşağılık yazı ve televizyon ekranlarından sarf ettikleri "NECÂSET VÂRİ SÖZLERİYLE" insanlarımızı birbirine ötekileştirip, farklılıkları Kutsallaştırarak, Kamplaşmalara ve nihayetinde iç çatışmalara zemin hazırlamaktadırlar.

YAZILI VE GÖRSEL BASINI ELİNE GEÇİRMİŞ OLAN BU ETNİK ÇETENİN AMACI; 
1-Ayrı bir millet 
2-Ayrı bir egemenlik 
3-Önce özerklik 
4-Sonra ayrı bir devlet (Kürdistan)

BU ETNİK ÇETENİN ANA HEDEFLERİ; 
Dün Osmanlı'nın etnik temelde Küçültülmesi gibi, bugün de T. C. Devleti'nin Küçültülmesi. Milli Devlet ve Üniter Yapının değiştirilmesi. Burada, Kılıfı demokratikleşme olan bir ihanet vardır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ' Nİ BÖLÜP PARÇALAMA FAALİYETLERİNİ, HALKIMIZA ''DEMEOKRATİK AÇILIM'' DİYE YUTTURULMAKTADIR.

Kürt kardeşlerimiz, demokratikleşme değil, Aş – İş - Sosyal refah - Kendisini PKK'nın ölüm kusan namlusundan koruyacak devlet otoritesi ve güvenli bir ortam istiyor.

DEMOKRATİKLEŞMEYİ VE DE BİR NEVİ SİTRİPTİZ OLAN AÇILIMI KİMLER İSTİYOR SORUSUNA GELİNCE;

-- KÜRT AÇILIMI PAKETİNİ HAZIRLAYAN ABD İSTİYOR / 

-- HER BİRİ AYRI BİR TOPRAK AĞASI OLUP, YILLARDIR HALKI BİR IRGAT, KÖLE OLARAK BOĞAZI TOKLUĞUNA ÇALIŞTIRAN DBP İLERİ GELENLERİ İSTİYOR /

-- BÖLGEDE GÖZÜ OLUP, ŞİMDİLİK SESSİZ KALAN İSRAİL İSTİYOR /

-- BÜYÜK ERMENİSTAN HAYALİYLE, TEBDİL-İ KIYAFET VE TEBDİL-İ KİMLİK YAPARAK KÜRT KARDEŞLERİMİZİN ARASINA KARIŞMIŞ KRİPTO ERMENİLER İSTİYOR /

-- İKTİDARDA KALABİLMEK İÇİN MEŞRUİYETİNİ ATLANTİK ÖTELERİNDE ARAYANLAR İSTİYOR /

-- TÜRK VE KÜRT DÜŞMANI BİLU MUM BATILI ŞER GÜÇLER VE ÇOK ULUSLU ENERJİ - MADEN ŞİRKETLERİN İSTİYOR /


ADI DEMOKRATİKLEŞME OLAN BU İHANETİN SONUCUNDA GELECEK OLAN BÖLÜNMEYİ KİMLER İSTEMİYORLARA GELİNCE;

 
-- Bin yıldır kucak kucağa yaşamış, kız almış, kız vermiş, birlikte ağlayıp birlikte gülmüş, Çanakkale'de, Sakarya'da kucak kucağa yatan, kışlada aynı silâhın üzerine el koyarak, aynı vatan, aynı bayrak, aynı bacı, aynı ananın namusu uğruna yemin eden, annesinin rahmine düşüp kendisini meydana getiren spermin öz bildiği babasına ait olduğundan emin olan ve gönlünde bu vatanın, bu dinin, bu bayrağın muhabbeti, aşkı, feyzi olan 75 milyon mübârek insanımızın 74 milyon 990 bini asla ve kata istemiyorlar /

-- Anası ve mayası temiz, kafası ve gönlü pak, sâlih imanlılar istemiyorlar /

KÜRT AÇILIMI' NI DEĞERLENDİREREK BİR MAKALE NEŞ REDEN İNGİLİZ ''GUARDİN'' GAZETESİNE GÖRE; 
"Musatafa Kemâl' in Türkler' e en önemli mirası olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet'i bu Kürt Açılımı ile tasfiye ediliyor"

YAZIMIN BAŞINDA SÖYLEDİĞİM GİBİ; bugün karşı karşıya olduğumuz ihanetlerin dehşet ve korkunçluğunu atabilmek ve milletimin daha net bir şekilde anlayabilmesi için; 1918 MONDROS MÜTÂREKESİ'YLE 1922 yılları arasını kapsayan dönem içinde Türk Milletine her türlü ihaneti yaparak, bizi arkadan hançerleyen MÜTÂREKE BASINININ alçakça ihanetlerinden bahsetmekten başka bir çarenin olmadığına inanıyorum.

Geçmişin MÜTÂREKE BASINININ ihanetlerini bilip öğrenemediğimizden; günümüzde mevcut bazı büyük MEDYA GURUPLARI ve kaleminden kin ve nefret, dilinden ise kuduz virüslü salya dökülen mensuplarının ihanetlerinin farkında olmayarak; kurbanlık koyunlar gibi her sabah gazetelerine para verir alırız. Her gün bol bol değerlerimize sövülüp, devletimize, milletimize her t ürlü aşağılık saldırıların fütursuzca yapıldığı televizyonlarının düğmelerine basarak, alık alık seyrederiz. 

GÜNÜMÜZÜN ETNİK TETİKÇİ MEDYASI; 
-- Zalim ile mazlumu 
-- Katil ile maktulü 
-- Şehit ile caniyi bir tutarak, sonrada; terörle olan haklı mücâdele aleyhinde yazıp söyleyerek, sonu bir avuç caniye teslimiyete varacak olan yolda, mütâreke ve müzâkereye zemin hazırlayabilmek gayesiyle bilgi kirliliği yaratıp, insanlarımızın zihnlerini bulandırırlar.

SON GÜNLER DE İSE ATTIKLARI YAZI BAŞLIKLARI;


''ÇÖZÜM İÇİN İMRALI ŞARTTIR''

 
"DEVLET NASILDA YENİLDİ"


‘’ PKK ARTIK MUHATAP ALINMALIDIR’’


''TÜRK KELİMESİ IRKÇILIKTIR''
 
''KÜRTLER, ANADOLU'DA TÜRKLERDEN ESKİDİR''


"KÜRTLERLE BOŞANALIM"


"DEVLET SUÇUNU KABUL ETSİN"

 
"BİR BAŞINA PKK YETTİ DEVLETİN YENİLMESİNE"


"KÜRTLERLE SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK İÇİNDE TARTIŞILSIN"

 
"ASLA TÜRKİYE TÜRKLERİN OLAMAZ, OLMAYACAK TA"


"ERMENİ-RUM KÖY VE ŞEHİR İSİMLERİ YENİDEN VERİMELİ"


"TÜRKİYE, YOK TÜRK'MÜŞ, YOK SUNNİ İMİŞ GEÇ BUNLARI"

AKP, Türk milleti ve Türk devletine karşı yapılan topyekun saldırıların hukuki ve siyasi zeminini hazırlayarak, ihaneti yasal bir hak haline getirip, Türkiye Cumhuriyeti Devletini parçalanmanın eşiğine taşımıştır.

TÜRK MİLLETİ BÜYÜK İHANETLERİN HEDEFİNDE İKEN;
 

MHP, dünyada en güçlü ve kudretli yapıya sahip bir siyasi parti olmasına rağmen, MHP’ nin bu gücü, içe dönük şahsi hesaplar uğruna etkisiz kılınmıştır. Salı'dan Salı'ya dostlar alış verişte görsün kabilinden nutuklarla zamanı heba ederek, AKP nin ülkeyi parçalanmaya götüren dış kaynaklı icraatlerine karşı duramamıştır...

MHP, şayet sahip olduğu gücü, AKP ye karşı kullanmış olsaydı, yeminle söylüyor ve iddia ediyorum ki AKP ve başındakiler sudan çıkmış balığa dönerek, siyaset sahnesinden silinirdi...

 
MHP nin başında, AKP hükümetinin yıkılmasından korkan bir acaip adam var.
Bu ne komik bir hal ki bir muhalefet lideri, iktidarın yıkılmasından korkuyor (!)

 
Bahçeli'nin bütün bu zaaf ve beceriksizliklerine rağmen; Türk milleti için MHP, HZ. Nuh Aleyhisselam'ın gemisi gibi tek kurtarıcıdır zirâ MHP, Bahçeli'den ibaret değildir (!) 

CHP YE NE SÖZÜM VAR VE NE DE CHP DEN BİR BEKLENTİM;

 
Zirâ Deniz Baykal'dan sonra gelen Kılıçdaroğlu sistemin adamı olmuştur ve bölücü icraatlerde AKP ile bir ve beraberdir...
 
Kılıçdaroğlu ve CHP Millet Vekillerinin büyük bir bölümü, AKP ve BDP ile dirsek temasında TÜRK KİMLİĞİNE karşıdırlar....

 
CHP’nin içinde öylesi gruplar var ki ta KANDİL DAĞINA kadar uzanıyorlar...
 
CHP, Kılıçdaroğlu sayesinde Atatürk'ün partisi olmaktan çıkartılmıştır. İçinde çok küçük bir gurup ATATÜRKÇÜ kalmıştır...
 
Kılıçdaroğlu, CHP içindeki Atatürkçü gurubu susmaları ve milli menfaatleri dile getirmemeleri için devamlı surette tehdit ediyor...

TEKRAR KONUMUZA DÖNERSEK; 
Bu şerefsiz saldırılar karşısında, önce; Atatürk'ün ‘’Amasya Genelgesi'’ nde söylediği gibi;

"MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞINI YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR" sözünün muhatabı olunmalı ve bu sözü rehber edinerek, vatan hainlerine karşı gereken mücâdeleyi zamanı geçmeden verebilmeliyiz.
Vatan uğruna mücadele verebilmek için ilk önce vatan kavramının kutsiyetine vakıf olmak gerek. 

VATAN;
Üzerinde İslâm inancı ve Türk töresinin gereği şekilde yaşanabildiği, ana'nın, bacı'nın , eş’in namus, iffet ve bekâretinin ancak ve ancak onunla korunup kollanabildiği, muazzez, mübârek ve müstesna bir kutlu mekânın adıdır.
 

Sırf bu sebeplerden dolayıdır ki; iman - iffet - namus - hayâ - edep - irfan - vicdan ve ahlâk sahibi olup, karısının, kızının, komşusunun ve dahası 75 milyon Türk insanının namusunu kıskanan haysiyet ve üstün şeref sahibi olan insanlar; vatanı, milleti, bayrağı, ordusu ve devletinin ülkesi ve milletile bölünmez bütünlüğü üzerine, Kur'an'i, Turan'i ve Muhammed'i bir hassasiyetle titrerler. 

BU TİTREYİŞ; 
-- İlâh-i bir cezbe'dir
-- Allah'a tevekkül ve Âlemlere rahmet olarak gönderilen HZ. Muhammed'e karşı beslenilen muhabbetin, ilâh-i N azargâh olan gönüllerde yaktığı aşk ateşinin insan bedenini sarsışıdır.

VE NETİCE;
Sadece ve sadece bir iki ay müddetle, paçavradan ve işgâl kuvvetleri bültenlerinden farksız gazeteleri almayıp, her gün millete, devlete, devletin kuruluş felsefesine, Türk'e, Türklüğe hakaretler edilen, haine, bölücüye, caniye hırlıya, hırsıza, alçağa, namussuz ve kahpeye ise arka çıkılıp, methiyeler düzülen televizyonların düğmelerine basıp açmayın, o zaman görün neler olacak!, nasıl da ödleri po.......larına karışacaktır!!!

ORHAN KILIÇOLU

 

NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.  
 2334 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ - 01/07/2015
SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI - 22/05/2015
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR! - 07/02/2015
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR!
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR! - 25/12/2014
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR!
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR! - 30/11/2014
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR!
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI - 11/11/2014
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR'' - 13/10/2014
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR''
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ - 28/09/2014
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ - 10/09/2014
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam245
Toplam Ziyaret3800911
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams