• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.607818.6824
Euro19.654719.7334
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Evren Orkun ŞEN
evren_orkun28@hotmail.com
SERSERİLİĞİ HÜNER ZANNEDİYORUZ
03/07/2013

 Türk insanında delikanlılık diye bir tabir vardır. Bu sıfat genç insanlar için kullanılır. Kanı deli akan yerinde duramayan anlamında kullanılır. Bir de delikanlı dedin mi sözünün eri doğru kişi mert insan anlamı doğar.

  Şimdi görüyorum ki zamanımızın gençleri delikanlı kelimesine farklı anlamlar yüklemişler. Delikanlı demek şimdilerde sigara içen, içki içen, her an kavgaya hazır olan kişi gibi algılanmakta. Gençlerimizin bu algı yanlışlığıyla yetişmesi doğal olarak okul başarılarına da yansımakta. Zehir gibi beyinler sırf bu kültür  yanlışlığı yüzünden geleceğini kazanamamakta heba olmakta ve toplumuna da dolaylı veya  doğrudan zarar vermektedir.

  Nacizane kendi fikrim ise okullarda ilkokuldan başlamak suretiyle bu konuları insanların zihniyetine aşılamak gerekir. Tabi ki de okullarda öğretmenlerimiz bu tür konularda öğrencilerine öğütler nasihatlar vermektedir. Fakat doğruluk dürüstlük kötü alışkanlıklardan korunma vb konuları kapsayan bir dersin okullarımızda zorunlu olması gerektiğine inanıyorum.

  Mevzuyu yine ülkemizin şu an ki gündemini meşgul eden gezi parkı olaylarına bağlayacağım. Eğer bizim insanlarımız demin ki anlattığım gibi ilkokuldan itibaren genel ahlak eğitimini almış olsalardı. Sokaklarda şehir terörü estirip önüne gelen camı çerçeveyi kırmaz arabaları yakmazlardı. Sorunları varsa bunu demokratik ortamda dile getirir. Konuyla uzaktan yakından alakası olmayan insanlara zarar vermezlerdi.

  Bu ülke de delikanlılığı yanlış algılamış haddinden fazla insan var. Bu algı değişmedikçe ülkemizin gelişmiş ülkelerle bilim, sanat anlamında yarışması düşünülemez. Çünkü gelişmiş ülkeler bu algıyı yüzyıllar öncesinden değiştirmiş bilimde sanatta ilerleme yolunu seçmişler.

 

 NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  - Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz 2225 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR ÜLKÜMÜZ OLSUN - 29/10/2016
BİR ÜLKÜMÜZ OLSUN
ÇAVUŞLU YASA DIŞILIĞA BAŞ KALDIRIYOR! - 20/08/2013
ÇAVUŞLU YASA DIŞILIĞA BAŞ KALDIRIYOR!
GÖRELE ÇARŞISI - 14/07/2013
GÖRELE ÇARŞISI
KATLEDİLEN ŞEHİR ÇAVUŞLU - 07/07/2013
KATLEDİLEN ŞEHİR ÇAVUŞLU
GİRESUN’U DA UNUTMA - 06/05/2013
GİRESUN’U DA UNUTMA
OKUMUYORUZ - 24/04/2013
OKUMUYORUZ
BOYNUMUZ KILDAN İNCE ANCAAAAK …. - 25/03/2013
BOYNUMUZ KILDAN İNCE ANCAAAAK ….
ZİYAN OLAN BENLİKLER - 19/03/2013
ZİYAN OLAN BENLİKLER
HEDEF BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ - 12/03/2013
HEDEF BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam214
Toplam Ziyaret3955074
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams