• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.800728.9161
Euro31.493331.6195
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Evren Orkun ŞEN
evren_orkun28@hotmail.com
ÇAVUŞLU YASA DIŞILIĞA BAŞ KALDIRIYOR!
20/08/2013

    Artık tüm Karadeniz bölgesinin de bildiği üzere Çavuşlu’ya çöplük yapılmakta. Birçok şeyi bizlerden daha iyi düşünen sayın büyüklerimiz pis kokular etrafa fazla yayılıp rahatsızlık yaratmasın diye de çöplüğün adını çöp tesisi koymuşlar.

  Adalet Çavuşlu ya gelince nedense hep tersinden işliyor. Çavuşlu’ya çöplük yapılmak istenen alan merkeze 1 km kadar yakın ve dört bir tarafı evlerle çevrili bir yer. Bu alanın ortasından akarsu geçiyor ve her yanı yemyeşil orman ve fındık bahçesi. El insaf diyorum. Bu gerçeği göz görüyor akıl eriyor da bir tek vicdansız güç odakları fark edemiyor. Fark etmiyor!

   Çavuşlu halkı olarak hakkımızı en demokratik şekilde mahkeme yoluyla aradık. Ordu idare mahkemesi apaçık olan doğruyu gördü ve buraya bu çöp dökülemez dedi. Ardından Danıştay a gidildi yine doğru karar verildi yapılamaz dendi. Durum böyle olmasına rağmen çöplük yapımı yine devam etti. Ardından çöplük düşünülen yere bilirkişi olarak ziraat ve jeoloji mühendisleri geldi onlarda çöplüğün oraya yapılamayacağı kararı verdi. Bunların neticesinde de Çavuşlu belediyesi tarafından çöplük çalışmasının yapıldığı yer mühürlendi. Fakat gerçeğe gözünü yuman, kulağını tıkayan vicdansız eller yalan yanlış bir ÇED raporu hazırlayarak tekrar mahkeme sürecini başlattı. Mahkeme süreci sürerken mühür usulsüzce söküldü ve çöplük yapımı devam etti ve hala etmekte. Çavuşlu halkını ve güzelim doğayı görmeyenlerin adalete de saygısı kalmamış. O zaman bizler kime güveneceğiz.

Bu halk derdini anlatmak için vilayetin mülki amiri Giresun valisinin makamına kadar gitti ve Valiliğin kapısında yapılan yanlışı haykırdı. Bu halk belki dünyada eşi benzeri görülmemiş bir yönteme başvurdu. Çavuşlu çöplük olmasın diye tiyatro oyunu sergiledi. Bu halk defalarca mitingler düzenledi. Fakat sesini halen kimseye duyuramadı. Derdini anlatamadı.

  Çavuşlu halkı uzun bir aradan sonra 16 ağustos Cuma günü bu konuyla alakalı yeni bir miting düzenledi. Her şeye rağmen yılmayan Çavuşlu ARTIK ADALETİ ARIYOR. Türkiye hukuk devletiyse bizde adaleti istiyoruz.

 

 NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  - Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz  


 

 

. .


7492 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     03/04/2014 15:00

Kimse sana özgürlüğünü vermez. Kimse sana eşitliği, adaleti ve başka hiçbir şeyi vermez. Eğer gerçekten adamsan, bunları kendin alırsın! Malcom X
ömer kakıcı

Yazarın diğer yazıları

BİR ÜLKÜMÜZ OLSUN - 29/10/2016
BİR ÜLKÜMÜZ OLSUN
GÖRELE ÇARŞISI - 14/07/2013
GÖRELE ÇARŞISI
KATLEDİLEN ŞEHİR ÇAVUŞLU - 07/07/2013
KATLEDİLEN ŞEHİR ÇAVUŞLU
SERSERİLİĞİ HÜNER ZANNEDİYORUZ - 03/07/2013
SERSERİLİĞİ HÜNER ZANNEDİYORUZ
GİRESUN’U DA UNUTMA - 06/05/2013
GİRESUN’U DA UNUTMA
OKUMUYORUZ - 24/04/2013
OKUMUYORUZ
BOYNUMUZ KILDAN İNCE ANCAAAAK …. - 25/03/2013
BOYNUMUZ KILDAN İNCE ANCAAAAK ….
ZİYAN OLAN BENLİKLER - 19/03/2013
ZİYAN OLAN BENLİKLER
HEDEF BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ - 12/03/2013
HEDEF BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret4115788
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams