• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
17/12/2013
Gel gelelim yerel seçim çalışmaları Eynesil’de nasıl gidiyor mevzusuna. Yaklaşık 4 aydan beri partilerde aday ve aday adayları çalışmaları devam ediyor..
 
MHP Eynesil’de ilk Belediye Başkan adayını belirleyen parti oldu. Halil Cansız gibi bürokrat deneyimi çok yüksek bir adayla ilçe halkının karşısına çıktı.
 
CHP Tabanda ekonomiyi iyi bilen ve siyasete biraz yabancı olsa bile kariyeri yüksek başarılarla dolu Fevzi Nihat Gökal’le seçimlere girip kazanma arzusunda..
 
AK Partide ise hala aday belirlenmemiş olmakla birlikte ( ay sonuna kadar netleşir) tam 8 tane aday adayı ortaya çıkıp “ben bilgi ve tecrübelerime dayanarak Eynesil’i idare etmeye varım” dedi.
 
İlçe tarihinde ilk kez bir parti için bu kadar aday adayı yoğunluğu yaşadık. Aslında bu kadar aday adayı cümle âleme demek istiyor ki; “Eynesil son 10 yılda iyi idare edilmedi, İktidar nimetlerinden yaralanamadı” diyerek ortada duran yanlışlığın düzeltilmesini istiyorlar gibi görünüyor.
 
Çünkü iki dönem üst üste Belediye Başkanlığı yapan ve başarılı olmuş bir başkanın karşısına en fazla 3 aday adayı çıkar. Eynesil’de ise tam 7 aday adayı var. Bu sen bu iş yapamadın demekten başka bir şey değil.
 
Demesine dediler de aslında Ak Parti İlçe teşkilatında 7+1 aday adayı olduğunu da görmemek elde değil. Oktay Gül, Hüseyin Mürtezaoğlu, Halis Gürkan Eren, Gürsel Yılmaz, Mehmet Dede, Mustafa Karadağ, Ahmet Bayram bir yana Coşkun Somuncuoğlu bir yana görünüyor.
 
Parti içerisinde ikilemlik almış başını gitmiş. Ne yapıldıysa düzeltilememiş. 7 Belediye başkan aday adayı fikirde ve zikirde aynı. Hepsi, kendi arasında çıkacak olan Eynesil Belediye başkan adayına şeklen ve şemalen uyma sözü vermiş durumdalar.
 
7 kişinin içinden değil de eğer AK Parti Merkezi tarafından Somuncuoğlu aday gösterilirse (ki çok zor) hiçbir aday adayı ona uymayacağını açıkça beyan ettiler.
 
Zaten Somuncuoğlunun Ak Partiden aday olması demek İlçe teşkilatının fesih olması anlamına geliyor. Çünkü son 3 yılda ilçe halkı Yerel yönetimle Parti teşkilatı arasında ayyuka olmuş tüm olayları biliyor. Sokakta, kahvede ve çay ocaklarında herkes bunu konuşuyor. Bunun aslında belli nedenleri var.
 
Öncelikli olarak AK Parti Eynesil ilçe teşkilatı genel kurulu (3 yıl önce) yapıldı yapılalı, yerel yönetimle AK Parti Eynesil teşkilatı arasındaki uyuşmazlıktan haberi olmayan yoktur ilçede. Zaten Somuncuoğlu yıllardır “Ben Eynesil’de AK Parti ilçe başkanını, ilçe teşkilatını, il Başkanını ve Milletvekili tanımam sözünü duymayanda bilmeyende yoktur. Parti üstü bir tutum!! Sokaktaki çocuğa sorsan bunu bilir. Aslında buna kan uyuşmazlığı da diyebiliriz. Hatta mevcut il başkanı Hasan Aydın’a ve Milletvekili Nurettin Canikli’ye bundan 7 yıl önce Somuncoğlu ve ekibi tarafından yapılanları da bilmeyen yok.
 
Bana göre Somuncuoğlunun Ak Partiden adaylığı sürpriz olur. Ama şu bilinmelidir ki; Halkın çoğunluğu Somuncoğlu olmasında kim Belediye Başkanı olursa olsun mantığıyla hareket etmektedir. Bunu her gittiğimiz yerde rahatlıkla duyuyoruz. AK Partilisi, CHP’lisi ve MHP’lisi herkesin bunu söylediği yerde bazılarının iki elini başının arasına alıp düşünmesi gerektiğine inanıyorum.
 
İnsanlar AK Parti teşkilatı tarafından Eynesil’de yine bir yanlış yapılacak telaşındalar. Hiç kimse burada fert olarak kendisini düşünmüyor, tek düşünülen şey ilçenin geleceği ve bu geleceğinde Somuncuğlu ile olmadığını biliyor ve görüyor…
 
 
Not: Bu yazının devamını birkaç gün sonra okuyabilirsiniz!!!!!


Fikret BODUR www.eynesilajans.com
 


2533 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Vatan haini edildiğim olay ( 1) - 27/02/2012
Vatan haini edildiğim olay ( 1)
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam327
Toplam Ziyaret3599742
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams