• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Vay be ne seçimdi..2
14/02/2014

Geçen haftanın devamı….
Memleketi idare eden makam mevki sahiplerinin kafa yapısı aynı olduğu müddetçe o memleketin gelmişine ve geleceğine bakmak lazım..Hem de çok dikkatli bakmak lazım. Bu memleketin insanını resmen uyutulmuş bu zaman kadar…

Giresun- Eynesil dolmuş hattında çalışan şoförler başlarını sokacak bir yer bulamazken, yetki başında makamlarında oturanların tuzu kurudur Eynesil’de. Dolmuşçular çalmadık kapı, makam bırakmazlar ama hep kendilerine yarın demekle yetinilir. Bir çocuğu kandırma edasıyla, hep yarındır sözler. En büyük takozu da belediye ile kendi bağlı bulunduğu odadan yerle bu zaman kadar..

Dolmuş şoförleri bundan yaklaşık 7 ay önce ilçe içinde tüm dolmuş minibüsleriyle yerel yönetime ve kendilerine sahip çıkmayan oda başkanına isyan bayrağı açarak protesto gösterisi yaptı. Ses de getirdi. Bu aslında bazılarına karşı ilk baş kaldırıştı.

Şoför esnafının isyandan bir gün sonra, daha önceden defalarca uygulanması yönünden talep ettiği durağa zor da olsa kavuşur. Sahil kenarına kulübe yerleştirilir. O zaman ki AK Parti ilçe başkanı İbrahim Topal’ın çok büyük desteği olsa da ilk şikâyet belediye Başkanı tarafından karayollarına yapılıp, savunma istenir. Ve bu zamana kadar da usulsüz cezalar kestirilerek iş bu noktaya kadar gelinir.

Kulübe kuruldu kurulmasına da o gün bu gün kulübede elektrik yok maalesef. Buradan Giresun Valisine sesleniyorum. Ortada bir mağduriyet var ve bu mağduriyetin bitirilmesi gerekmektedir. Neden vali diye sorulacak olursa; Başkasının lafı geçmez! Diye düşünüyorum. Bu bir ayıptır çünkü. Onca şoför esnafı bir jeneratöre mahkûm edilmiş durumda. Seçimden 3 gün önce bazıları tarafından seçim vaadi olarak söylediğini buradan hatırlatalım.

Bu zamana kadar taksicisi, kamyoncusu, minibüscüsü çoook sıkıntı çekti çoookk Eynesil’de!!
Neyse gelelim Şoförler Odası seçim öncesine ve seçim sürecinde yaşanan olaylara..
Ortak hareket etme kararı alan şoförler önce Ahmet Bektaş’ı başkan adayı olarak belirleme kararı alırlar. Almasına alırlarda bu zamana kadar ne zaman seçim yapıldığını bilmeyen esnaf da tedirgindir. Çünkü kaide kural bilmemektedir. Bu yönde en tecrübeli kişi belediye encümeni Şenol Cebeci’dir. Onun tecrübesi ve yine ilçe taksicilerinden Musa Güdük’ün azimli çalışmalarıyla ortaya bir emek çıkacaktır.

Şoförlerin kararlı olduğunu görenler hemen kutsal ittifak içine girerler. Eee sonuçta işlerine takoz koyulacaktır ve yerel seçim öncesi bir malubiyet gündeme bomba gibi düşecektir. Düştü de..

İşin ciddiyetini anlayanlar yaptıkları ittifakla bir yol haritası çıkarırlar ortaya. İş basittir onlara göre.

Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Ören Belde Belediye Başkanı Habip Usta ve bazı siyasetçiler hatta İlçe Kaymakamı olaya müdahil olurlar. Seçim sürecinde boy göstermek için odanın bulunduğu sokakta saatlerce oturmaları, ilçe adına yakışık almadığı gibi kendilerini de rezil etmişlerdir. (Zaten İlçe  kaymakamını da bi orada gördü)..

Aslında onlarınki süre gelen düzenin bozulmamasıdır. Belediye Başkan bizzat şoför esnafını makamına çağırıp talimat verdiği iddia ediliyor, bunu da not olarak düşelim.

Seçim çalışmalarını gizlilikle yürüten şoförler ilçe dışında bazı gizli toplantı yapıp yeni oluşacak yönetimi belirlerler.
Ve seçim vakti gelir. Atmosfer yüksek ve değişimin ilk sinyalleri odanın içinde mevcuttur. Divan başkanı Ali Kara seçim startını verir ve Başkan adayı olarak önce Ahmet Bektaş bir konuşma yapar. Düzenin değişmesini talep eder, sebep olarak da şoförlerin bu zamana kadar mağdur olduğunu belirtir. Mevcut başkan Hüseyin Cebeci’de tüm eleştirilere saygı duyduğunu söyler ve hemen seçime geçmek için Ahmet Bektaş’ın yönetim listesine bakmak ister.

Ahmet Bektaş’a ait olan listeyi eline alıp “ ben bu listeye itiraz ediyorum. Başkan adayının seçilmesi için gereken şartlar oluşmamıştır” çıkışını yapar. Hüseyin Cebeci’nin itirazı toplantı salonunda bir anda soğuk duş etkisi yapar. Divan Başkanı Ali Kara kendisine sunulan evrakları inceleyip görüş bildirdiği sırada, Eynesil Giresun Minibüsçüler Başkanı Erdal (Birol) Bodur yeni liste ile seçimlere girmek için müracaata bulundu.

Liste 3 dakikada hazırlanmış bir listedir ve müracaat sırasında alkışlar duvarları tırmalamaktadır. Ve seçimler sonucunda Birol Bodur’un verdiği liste büyük farkla seçimlerin galibi çıkar.

Gelelim işin özüne.. 25 yıldır Sivil Toplum Kuruluşu baklanlığı görevini yapan Hüseyin Cebeci eğer itirazını 10 dakika sonra yapsa veya hiç yapmadan seçimlere girse de kaybetse, seçim kuruluna yapacak olduğu itirazla tekrar başkandır aslında.
 Ve bizleri bu zamana kadar kimlerin ve ne şekil yönettiğine buradan bir kez daha şahit oluyoruz.


Seçim sonrası ilçe içinde yaşanan olaylar sonrası ilçenin bir değişime ihtiyacı olduğunu gösterdi.

Belediye Encümeni Şenol Cebeci “bu birinci değişim, bunun ikincisi de var be, Eynesil halkı buna hazırlıklı olsun” demesinin altında çok şeyler saklı..


Fikret BODUR

 

NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz  2520 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
Vatan haini edildiğim olay ( 1) - 27/02/2012
Vatan haini edildiğim olay ( 1)
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret3576940
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams