• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.255616.3208
Euro17.353817.4234
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Murat ÖZARSLAN
muratozarslan28@gmail.com
ÇAVUŞLU’DA ASAYİŞ DİBE VURDU…
12/05/2014

Uzun yıllardır Çavuşlu da hizmet veren, asayişin ve güvenin teminatı Çavuşlu Karakol Komutanlığı geçtiğimiz 2013 yılı Temmuz ayı itibari ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından tasarruf nedeni ile kapatılmıştı.

Çavuşlu da Jandarma’nın kapatılma işlemi sürecinden sonra, geçen bu süre zarfında bir çok adli olay meydana geldi. Kimileri çok basit incir çekirdeğini doldurmayacak kadar küçük meselelerin büyümesi ile sorunlaştı, kimileri tabiri caiz ise affınıza ve samimiyetinize sığınarak “köpeksiz köyde, değneksiz gezmek” lütfunda bulunurcasına bir başı boşluk aldı yürüdü gidiyor.

,Doğrusu bu satırları okuyan siz değerli okurlarımın şu an hisseddiklerini ve sözlerini duyar gibiyim “bunun böyle olacağı en başından belliydi” dediğinizi inanın duyuyorum şu an. Bir orta ölçekli Anadolu İlçesi büyüklüğünde ki beldeden tek bir kolluk gücünü tasarruf yapacağız diye kaldırırsanız, bunun sonucu bugün böyle ise yarın kim bilir nerelere varır. Çavuşlu da herhangi bir olay ceryan ettiğinde 7 km. uzaklıkta ki kolluk gücü sizce ne kadar etkili olabilir. 7/24 canlı ve iş yerleri açık olan bir yerleşim yerinde olay esnasında her saniyesi değerli ve önem arz eden durumda kim bilir belki çok geç kalınmış olunabilirde.

Emniyet zafiyeti düşük bir yerleşim yerinin güvenlik sorunu şahsen had safhada iken bir olay esnasında vatandaşın müdehale etmesi ne kadar etik ve adil olur.

Vatandaşın Çavuşlu gibi küçük ama önem arz eden yol güzergahında bulunan yerleşkelerde ansızın ceryan edecek bir olay esnasında vatandaş ne kadar duyarlı olabilir veya ne kadar olaya adil ve hassas yaklaşabilir. Kolluk güçlerinin önemi bu gibi adli ufak tefek olayların büyümeden adil yolla olayı şahsileştirmeden ortamı yumuşatarak olayı çözümlemek suretiyle vatandaşla diyolak kurarak olayı adli makamlara taşımadan uzlaştırıcı tavrı ile olayı kapatabilirler. Ama vatandaş bu uygulamaları ne kadar iyi niyetli olsa dahi kendi bünyesinde kolluk güçleri kadar etkili olamazlar. Kolluk gücünün önemi bu durum karşısında bir kat daha artmaktadır.

Geçtiğimiz yılları göz önünde tuttuğumuz da yaklaşmakta olduğumuz yaz aylarında Çavuşlumuzda nüfus artışı fazlalaşacak, düğün dernek gibi sosyal aktiviteler çoğalacak. Güvenlik zafiyeti bir kademe daha artacak, gönül isterki bu huzur dolu ortam hiçbir zaman bozulmasın küçük tartışmalar tabiki de yaşanabilir ama bazen işler istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Bu durum karşısında peki o zaman ne yapacağız.

Saygılarımla…

Murat ÖZARSLAN 

NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz 

 


3843 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HER YÖNÜ İLE PAŞACA ŞELALESİ… - 22/05/2018
HER YÖNÜ İLE PAŞACA ŞELALESİ…
DAHA TEMİZ BİR GİRESUN, DAHA PİS BİR ÇAVUŞLU! - 31/01/2018
DAHA TEMİZ BİR GİRESUN, DAHA PİS BİR ÇAVUŞLU!
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK... - 12/09/2017
"Padişah’ın biri bir gün vezirini çağırmış, bana öyle bir şey yap ki özrün kabahatinden büyük olsun demiş.
Çavuşlu'da vicdanî ret… - 23/12/2015
Çavuşlu'da vicdanî ret…
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR. - 09/09/2015
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MUTLULUK BİZİM İÇİN NEDİR..? - 30/01/2014
MUTLULUK BİZİM İÇİN NEDİR..?
İKTİDAR VASAT, ANA MUHALEFET YERLERDE… - 04/11/2013
İKTİDAR VASAT, ANA MUHALEFET YERLERDE…
BUNLAR ÇÖPÜN ÇÖPÜ BİLE OLAMAZLAR… - 11/10/2013
BUNLAR ÇÖPÜN ÇÖPÜ BİLE OLAMAZLAR…
YAZ GELENDE ÇAVUŞLU NUN DÜĞÜNLERİ… - 16/06/2013
YAZ GELENDE ÇAVUŞLU NUN DÜĞÜNLERİ…
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam186
Toplam Ziyaret3907851
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams