• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
“Sen iste de onlar vermesinler”
09/09/2010

        1 yıl, 6 ay,3 ay derken referandum bu hafta sonu yapılacak. Anayasamızın bazı maddelerini kökten değiştirecek olan Referandum çalışmaları için son haftalarda ilçemize akın eden siyasetçiler, partileri adına halkımızdan “Evet” veya “Hayır” oyu istediler. Her ne kadar siyasetçiler harıl, harıl çalışma yapsalar da vatandaşlarımızın oy renklerinin şu anda belli olduğunu buradan hatırlatmak isterim.
       Referandumda olmasa yüzlerini pek görmeye alışık olmadığımız siyasetçiler, özellikle Çarşamba günleri halkımızın içine girerek, oy renklerini belirlemelerini istediler.
       İlçemize ilk ziyaret gerçekleştiren AK Parti Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez ve CHP Giresun il başkanı Avukat Aykut Görmüş oldular. Her iki siyasetçimizin de karşılarına çıkan ilk soru?” Bu fındığın hali ne olacak” sorusu oldu. Her iki siyasetçimizde partilerinin ve kendi fikirlerini anlatarak halkı bilgilendirmeye çalıştılar. Yeterli mi? derseniz tabii ki yetmez.
        AK Parti adına ikinci ziyareti, Giresun Milletvekili ve AK Parti gurup başkan vekili Nurettin Canikli gerçekleştirdi. Bizimde temas etmek istediğimiz konu Canikli’nin ziyareti de yaşanan olaylar.
        AK Partiden ilçemize vekil ve siyasetçi gelecek olduğu zaman hep aynı kişilerin haberdar edilmesi, hep aynı kişilerin toplantılara çağırılmaları manidardır. Canikli’ nin yapacak olduğu ziyareti, bizim dahi gelmesine 1 saat kala haber aldığımızı belirtmek isterim. Zamanın ” Kurtçuları, Atçıları, Başakçıları, Okçu”’ları menfaatlerin kesiştiği noktada birleşmişlercesine toplantıya iştirak etmişleri.
         Yıllardan bu yana söylüyoruz bizim siyasetçilerimiz Eynesil adına bir araya gelmedikleri müddetçe bu memleket bir adım ileriye gidemez. Şahsi menfaatten öte ilçe menfaatlerinin ilke edinmesi gerekmektedir. Bu şekil birlikteliğin İlçemize pek fazla katkısının olmadığını görüyoruz ve herkesin dilindedir. Masaya yumruğunu vurduğunda, vekillerden bir şeyler koparabilecek siyasetçi, vatandaş olması gerekmektedir. Bu diğer il ve ilçelerde maalesef böyledir.
       Eynesil öğretmen evinde gerçekleşen ziyarete biraz geç teşrif eden Canikli, geç kalmalarından dolayı özür dileyerek konuşmasına başladı. “Ankara siyaseti karışık, ilçelerimize gelemiyoruz” dese de, istediklerinde gelecek olduklarını pek ala gördük.
        Yaklaşık 1 saate yakın bir konuşma yaptılar. Her ne kadar 12 Eylül’de yapılacak olan Referandumu 8 yıllık AK Parti iktidarının güven oylaması olarak görmediklerini söyleseler de, CHP yurt genelinde bunun tersini söylemektedir. Şimdiden 13 Eylül sabahının vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
        Eynesil Belediyesinin imkânlarının el vermediğini, yapılacak olan bazı hizmetlerin devlet  tarafından sağlandığını, su, kanalizasyon, derelerin ıslah çalışmalarını ihale edildiğini çalışmaların en kısa bir sürede başlanacak olduğu bilgisini aktardılar.
        Anlatmasına anlatılarda hiç kimse ayağa kalkıp da, sayın vekilim Eynesil’imizde bu yok, şu yok demedi. Yani anlayacağınız görüntü var ses yok. Bir tek İshaklı Köy muhtarı Akın Bodur, Köyün de yeni yol ve su sahalarının eksikleriyle ilgili sorular sordu ve yapılacak sözünü aldı.         
       Giresun Rektörlük seçimleriyle ilgili bizim sorumuzun ardından toplantı bitti gibi bir şey oldu. Bir vekile bu kadar soru yetiyorsa ilçemizin hali bundan ibaret. Soru sorup çıbanbaşı olmak istemedikleri ortadadır. Aman; “vekil zor durumda kalması, mahcup olmasın”, düşüncesiyle soru sorulmuyorsa yanlıştır. 
          Diğer belediyelerin bundan 10–15 yıl önce yaptıkları çalışmaları, biz hale 2010 yılında almaya çalışıyorsak, İlçe olarak ne kadar geri kalmışlığımızı açıkça gözler önüne sermektedir. Ha tabii ki yapılması güzel şeyler ama yetmez. İlçenin Ekonomisini ve kültürünü arttıracak çalışmalar için vekiller sıkıştırılmalıdır.  Geri kalmışlıktan kurtulmanın yolu ekonomiden ve kültürden geçer.
       Vekil ve siyasetçilerden istemeden bir şey alınmaz. Toplantıya iştirak edenler morfin yemişler misali sadece dinlediler. Ya; konuşması bitse de beleşten iftarımızı açsak der gibiydiler. Ya Allah aşkına vekil ayağınıza gelmiş, vakti de var, neden ilçemizin salahiyeti için bir şeyleri isteyip, hem de koparıp almak içi çaba göstermiyorsunuz. İlçe olarak hiç mi eksiğimiz yok. “TAM TAKIR, KURU BAKIR OLMUŞUZ” gören yok.
         Siyasetçi ve Milletvekillerinin bize göre hiç sıkıntı çekmedikleri tek ilçe Eynesil’dir diye düşünmekteyim. Soru sormaz, yatırım istemeyen tek ilçe. Sadece memur sürgünü ve atamalarında kapılarını çalmayı adet edindiğimiz vekiller, Eynesil’de tabii ki rahat edeceklerdir.
          Atalarımız “Ağlamayan bebeğe meme verilmez” diye boşuna dememişler. Şu an biz ağlayıp bir şeyler alacağız ki, seçim zamanı onlar ağlayıp bizden oy isteyecekler. Biz onlara ne kadar ihtiyaçlıysak, Ankara’nın taşlı yolları bizim verecek olduğumuz oylarla belirlendiğini hatırlatmamızda fayda var. Zaten ne kaldı ki; 10 ay….      

 Fikret bodur / www.eynesilajans.com1519 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam364
Toplam Ziyaret3599779
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams