• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Eynesil Hastanesi için yeniden ihale yapılacak.

08/08/2019


Yapımı geçen yıl duran ve büyük tepkilere neden olan Eynesil İlçe Hastanesi için tekrar ihale süreci başlatılıyor. İhale süresi tamamlandığında en erken 1 yıl içinde inşaat çalışmalarının devam etmesi bekleniliyor.

    
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı’dan inşaatı devam eden ve yapımı çalışmaları yaklaşık 1 yıl önce duran Eynesil Hastanesi için soru önergesi verildi.
    
“İnşaatı devam eden Giresun Eynesil ilçesi 10 yatak+ASM+112 Entegre İlçe hastanesine dair” Giresun Milletvekili Necati Tığlı tarafından verilen 7/10534 sıra sayılı yazılı soru önergesinde: Eynesil İlçe Devlet Hastanesi inşaatı aşaması ne aşamadadır? Hastanenin kaç yatakla, hangi bölümlerde hizmet vermesi beklenmektedir? Sözleşme şartları yerine getirilmiş midir? Ne zaman tamamlanması öngörülmektedir? Niçin hala bitirilmemiştir? Bitirilme oranı ve yüklenici firmaya bu güne kadar ne kadar yapılan ödeme ne kadardır? Diyerek yazılı önerge verdi.
     
Milletvekili Tığlı’nın yazılı soru önergesine cevaben: Aile Sağlık Merkezi ve 112 istasyonu olarak 10 yatak kapasitesi ile hizmet vermesi planlanan Giresun Eynesil ilçesi 10 yatak+ASM+112 Entegre İlçe hastanesinin yapım işinin gerçekleşme oranı %57 seviyesinde olup, yüklenici firma (iş ortaklığı) tarafından sözleşme şartları yerine getirilmediğinden fesih işlemi başlatılmış ve süreç devam etmektedir. Fesih işlemleri akabinde yapılacak ikmal ihalesiyle kalan işler tamamlattırılarak hastane binası hizmete açılacaktır. Yapım işi için yüklenici firmaya toplamda (fiyat farkı ve kdv hariç) 3.280.652.46 TL ödeme yapılmıştır denildi.
 
kaynak: Fikret BODUR-www.eynesilajans.com


460 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret3576945
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams