• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84026.8676
Euro7.79667.8279
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Islık Dili ile Kutlandı

10/03/2020

Islık Dili Kültür ve Turizm Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Görele Cumhuriyet Meydanında Islık Dili ile kutladı.

Islık Dili Kültür ve Turizm Derneği başkanı Şeref Başkan etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:’’ Değerli Basın Mensupları, Değerli Çalışan Kadınlar, Anamız, bacımız, yol arkadaşımız, emek ve hayat mücadelemizin en değerli emekçisi olan kadınlar, hepinizi en değerli saygıyla selamlıyorum. Bugün, kadınların, yani sizlerin günüdür.

Şeref Başkan, kadınların her alanda yaptıkları fedakarlık ve emeklerinin son derecede değerli ve kıymetli olduğunu belirtti.
Hayatın her kademesinde kadınların büyük emeği olduğunu vurgulayan Şeref Başkan, "Bir toplum, kadını ve erkeğiyle bir bütündür. Ancak kadınlar, erkekleri de büyüten, eğiten ve hayata hazırlayan bir kucak olmaları itibarıyla, fonksiyonel anlamda daha önemli bir konuma sahiptirler. Bu yüzden, bir toplumda kadınların karşılaştığı her sorun, kapsamı ve etkileri itibarıyla tüm toplumun ortak sorunu olarak görülmelidir.

Şeref Başkan, kadını ve erkeği eşit gören bir medeniyetin mensupları olduklarını belirterek, kadınların halen dünyanın her yerinde ve her ülkesinde, başta şiddet ve baskı olmak üzere birçok haksızlığa maruz kaldıklarını, Türkiye'de ve dünyada her yıl binlerce kadının eşleri, babaları, abi veya sevgilileri tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşı olduklarının belirten Başkan, insan onurunu yok, şiddeti ve ayrımcılığı hak sayan, kadınları sırf cinsiyetleri sebebiyle istismara, şiddete, haksızlığa maruz bırakan anlayışa karşı mücadele etmek gerekmektedir. Kadınların uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler ve ayrımcılıklar karşısında her zaman kadınların yanında olmamız, kadın sorunlarının hak ve adalet temelli bir anlayışla çözüme kavuşturulması için mücadele etmemiz hepimizin görevidir’’ dedi.

Islık Dili Kültür ve Turizm Derneği üyeleri Islık Dili ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun, her başarılı erkeğin yanında bir kadın vardır, cennet annelerin ayaklarının altındadır, kadına şiddete hayır, kadınlara karşı yapılan şiddet ve saldırıları kınıyoruz, herkes için adalet istiyoruz, cümlelerini kullandı.

Daha sonra dernek başkanı Şeref Başkan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadınlara çiçek takdim etti.
.727 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam811
Toplam Ziyaret3674907
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams