• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.87067.9021
Euro9.28099.3181
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Ferda akgül
ferda123@gmail.com
ON LİRALIK ORO...!
17/04/2018

 Hayatının baharında onbeşli yaşlarda bir köylünün kız çocuğu.! Fakirlik, Allahına kadar.! Yokluk, Allahına kadar.! Sevgisizlik, Allahına kadar.! Sefalet, Allahına kadar.!

Ben de köylü çocuğuyum. Bilirim köylü çocuğu olmanın, yerleşik düzende hayat sürenlerin içide ki yün çoraplılığının ne olduğunu...

 Sahi yün çoraplı ne?

 Taşradan, şehir denilen kalabalık köye gelişin uyum aşamasıdır. Yün çorabını, köylerde size anneniz elleri ile dokumuş giydirmiştir Artık şehrin çocuğu iseniz, fabrika dokuması çorap giyersiniz.

 Ama siz ne kadar fabrika dokuması çorap giyseniz de artık adınız "yün çoraplı"dır. Bilindik markadır, yün çoraplı, etikettir.

Eğer yün çoraplı çocuk, az mürekkep yalamış beyni ile koltuk işgal ederse, geçmişin travmasının hesabını yerleşik düzenden öyle bir sorar ki; Şaşırır, kalırsınız.

Ya da yün çoraplı çocuk, yerleşik düzenle öyle yalaşır ki, onlar gibi düşünmek, onlar gibi yaşamak ister ama ne yapsa uyum sağlanmaz ve her hareketi sırıtır. Komik olur. Taklit olur. İmitasyon olur. Sırıtır. Aslını yaşatır.

 Yada bu yün çoraplı kaybolur gider hayatın içinde. Ne kendin olur, ne de başkası. Her üç tip de tehlikelidir ve evrimini tekamülünü tamamlayamamıştır. Çünkü: Asl olan, özgün olmaktır. Kendin olmaktır. Hayatın iki yönünü görüp ders çıkarmak, insanlığa yeni ufuk açmaktır.

Yazının başında konuya bahis olan kız da, bir yün çoraplı kızı! Şehirde okumalı! Temel eğitimini tamamlamalı. Kanun bunu böyle emretmiş.! Oku demiş.! Köyün de okuma! “Okul falan yapamam sana Allah’ın yün çoraplısı” demiş! Şehre taşırım seni demiş!

 Ne oku? Ne okursan oku, ama bana bulaşma!

Lise yıllarında ilk adet görüp göğüsleri büyüyünce kadınsın demişler. Köyünden okumak için şehre gelirken, araba kullanacak kadar eğitim almış bir yavşak tarafından tecavüze uğramış. Bu yavşak içki muhabbetinde bunu anlatmış olmalı ki, tecavüz ettim yerine 'bana hastaydı' demiş, başkaları da musallat olmuş kızcağıza! Kızı bece...den geçilmemiş! Kimi evinde.! Kimi arabasında.! Kimi yolda.! Kimi amuda kaldırıp, havada.! Kimi de fındık bahçesinde! “Muamelesi süper abi” diyenler bile olmuş!

 Kızın IQ %60 larda.! Raporunu bizzat gördüm. Psikolog bir dostumla konuşurken, bana şunu da söyledi. Kızın zekasının düşük olması aynı zamanda seks dürtülerinin fazla olduğunun belirtisidir. Hukukende böyledir dedi. Doğru mu değil mi bilmem! Araştırın! Eğer vicdanınız yeterse! Benim yetmedi! Bu düşük IQ lü kızı kızı becermek için sıraya giren "insanlar" bu toplumun içinde kol gezerken piyasaya bir "o..pu" yaratıldı. Hemde ucuz or..pu! Para hesabını da, iyi bilmeyen. Kukusunun değerini bilmeyen or..spu.

Nasıl mı? Şöyle!

 Bir gün caminin kenarında, bu gariban saf fakir kız beklemektedir. Köyünden bir akrabasını görür. Abi bana yedi lira ver. Akrabası onlira verir. Ve olayı aynen şöyle nakleder. "Parayı aldıktan sonra yanımdan ayrılmıyor. Ne bekliyorsun dedim bi şey demedi. Anladım ki verdiğim paranın karşılığını ödeyecek" Bunu duyunca kafamı duvara vurmak geldi içimden. Bizim küçük oro.pu aldığı paranın karşılığını verecek kadar onurlu ise: Sahi kim oro.pu oğlu oro.pu! Ya da olayı duyup sessiz kalan: Köylüsü, kentlisi, siyasetçisi, gazetecisimi ONURLU! Karşı partiliye küfür edip, mütecavize sessiz kalan mı onurlu? Artık kaç kişi kaldıysa: Doğru yolda olana selam olsun!

 (Bu çirkin olay yaşandığında, bu olaya sessiz kalıp, referandumda karşı partiye şiddet uygulayan kişilerin isimleri kitapta yer alacak!)

Not:Mütecavizleri bünyesinde barındıran toplum, siyasilere saldırıda birleşiyorsa o toplum tefekkürden uzak taassuba teslim olmuş demektir. Kur-an mantığına göre, o topluluk için toprağın altı, üstünden daha hayırlıdır.

 580 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

10KASIM - 10/11/2019
10KASIM
ZAFER TAM DA KAZANILMASA DA. - 31/08/2018
ZAFER TAM DA KAZANILMASA DA.
GÖZLÜĞÜ DEĞİŞTİMEK! - 29/04/2018
GÖZLÜĞÜ DEĞİŞTİMEK!
ORGANİK PAZAR VE BULANCAK - 07/12/2017
ORGANİK PAZAR VE BULANCAK
"KAYMAKLI PÜSTÜK" - 26/09/2017
"KAYMAKLI PÜSTÜK"
ZALİME DE YARDIM! - 31/08/2017
ZALİME DE YARDIM!
BİZ İLİŞKİ DUASI ÖĞRENİRKEN! - 04/08/2017
BİZ İLİŞKİ DUASI ÖĞRENİRKEN!
KAYNANANI SEVMEMEN DE Mİ ABD OYUNU! (Bir ajan nasıl çalışır) - 10/06/2017
KAYNANANI SEVMEMEN DE Mİ ABD OYUNU! (Bir ajan nasıl çalışır)
1500YILLIK PROJENİN GÜNCELLENMESİ. (Kur'an Kursu'da cinsel istismar) - 30/04/2017
1500YILLIK PROJENİN GÜNCELLENMESİ. (Kur'an Kursu'da cinsel istismar)
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam332
Toplam Ziyaret3722813
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams