• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.800728.9161
Euro31.493331.6195
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Evren Orkun ŞEN
evren_orkun28@hotmail.com
HEDEF BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ
12/03/2013
 

HEDEF BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ

 

        Ülkemizin gündemini son zamanlarda en çok meşgul eden konuların başında Kürt sorunu denilen mesele yer almakta. Bu konuyu anlamak için konuyu farklı boyutlarıyla ele almak gerekir.

          İşin özüne bakıldığında, karşımıza Kürtlerle Türkler arasındaki sürtüşme değil PKK adındaki terör örgütü ve bu örgütün Türkiye‘deki siyasi uzantısı olan BDP çıkar. Fakat konuyu masaya yatırıp daha da derinlemesine baktığımızda kendi sinsi planları için PKK terör örgütünü ve BDP yi maşa olarak kullanan İsrail’i, Avrupa devletlerini ve hatta okyanus ötesini görürsünüz.

       Bu kadar emin konuşmamın sebebi ne diyecek olursanız. Dünya kuruldu kurulalı geçerli olan vermeden almak olmaz kuralıdır.

       PKK terör örgütünün ellerindeki silahları incelediğinizde üzerlerindeki yazıların, bu silahların Avrupa ve ABD menşeyli olduğu gerçeği karşımıza çıkar. Haliyle bu durum sadece silahla sınırlı kalmayıp yiyecek ve giyecek yardımını da beraberinde getirir.

    Şimdi dünya gerçeklerini göz önüne alarak akl-ı selim biçimde düşündüğümüz de kimse,  kimseye hayrına sevabına ne silah verir ne giyecek ne de yiyecek. Öyle olsaydı bu saydığımız güçler önce Somali’de ki üstte yok, başta yok çaresizce ölen insanlara yardım ederlerdi. Eğer yardım ediyorlarsa şuna emin olun ki elbet bir çıkarları vardır. Ayrıca, menfaat göz etmeden yapılan bir yardım var ise bu durum yalnızca Türkiye gibi vicdan eli taşıyan müslüman ülkelere mahsustur.

     Peki, bu emperyalist güçler bu yardımı yaparken ne çıkarları olabilir diye en saf halimizle dahi düşünecek olursak. Doğal olarak insanın aklına önce petrol geliyor. Neden mi? Yanı başımızdaki Irak’ta demokrasi getireceğiz bahanesiyle işgal edilerek petrol yağması yapıldı da ondan. Fakat biraz daha derinlemesine düşündüğümüzde işin içinde petrolden çok daha fazlası olduğu apaçık ortaya çıkar.

      Ülkemizin doğusu yalnızca petrol değil. Yer altı kaynakları bakımından en zengin bölgemiz olarak bilinir. Tabi ki her şey yer altı kaynağıyla da bitmiyor. Fırat ve Dicle nehirlerini de asla yabana atmamak gerekir. Peki, ya Harran ovası, Van Gölü ve saymakla bitiremeyeceğimiz daha niceleri….

   Görüldüğü üzere Güney Doğu ve Doğu Anadolu bölgelerimiz kıymeti hala tam olarak farkına varılmamış paha biçilmez bir hazinedir.

    Şimdi resmin bütününden bir sonuç çıkaracak olursak. Ne yazık ki konunun, emperyalist ülkelerce Orta Doğunun kanını emmek için sınırlarını yıllar önce belirlediği Büyük Ortadoğu Projesi’ne dayandığı gerçeğiyle karşı karşıya kalırız.

Yani konu Kürt meselesi falan değil Büyük Orta Doğu Projesinin gerçekleşmesi için başlatılan Arap Baharı’nın Türkiye ayağıdır.

 

NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz   2942 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR ÜLKÜMÜZ OLSUN - 29/10/2016
BİR ÜLKÜMÜZ OLSUN
ÇAVUŞLU YASA DIŞILIĞA BAŞ KALDIRIYOR! - 20/08/2013
ÇAVUŞLU YASA DIŞILIĞA BAŞ KALDIRIYOR!
GÖRELE ÇARŞISI - 14/07/2013
GÖRELE ÇARŞISI
KATLEDİLEN ŞEHİR ÇAVUŞLU - 07/07/2013
KATLEDİLEN ŞEHİR ÇAVUŞLU
SERSERİLİĞİ HÜNER ZANNEDİYORUZ - 03/07/2013
SERSERİLİĞİ HÜNER ZANNEDİYORUZ
GİRESUN’U DA UNUTMA - 06/05/2013
GİRESUN’U DA UNUTMA
OKUMUYORUZ - 24/04/2013
OKUMUYORUZ
BOYNUMUZ KILDAN İNCE ANCAAAAK …. - 25/03/2013
BOYNUMUZ KILDAN İNCE ANCAAAAK ….
ZİYAN OLAN BENLİKLER - 19/03/2013
ZİYAN OLAN BENLİKLER
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret4115788
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams