• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar21.131721.2164
Euro22.594722.6852
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Murat ÖZARSLAN
muratozarslan28@gmail.com
"OY"UMUN HAKKI HARAM...
12/11/2012

"OY"UMUN HAKKI HARAM... 

Özellikle kış ayların da vatandaşı bir dert, sıkıntı sarar. Havaların soğumasıyla dört duvarı, bir çatışı olan evlerini ısıtmak, çoluk çocuğu ve diğer ev ahalisini sıcacık bir hanede kışı geçirmek için yakacak peşine düşerler.

Malumunuz bildiğiniz üzere bölgemiz yakacak konusunda fazla sıkıntı çekilmeyen bir coğrafya ya sahip. Gelin görün ki o devir eski de kaldı gibi bir durum hal aldı günümüzde. Sakın sanmayın ağaçların nesli yok olmadı, hatta ormanları bırakın Fındık bahçeleri bile orman oldu günümüzde; tembelliğimizden. Ne var ki son yıllarda bu duruma gelme sebebimiz bu kadar yakacağın bol olduğu bölgede dediğim gibi tembelliğimizden mi, iş güzarlığımızdan mı? bilinmez. Devletinde dağıtmaya başladığı kömür çıktı çıkalı odun yakılmaz bedava devlet kömürünün peşine düşer olduk.

Kömür de kömür olsa, Türkiye Taş Kömürü İşletmelerinin yeni maden ocağı açtığı sahada ilk çıkan en kalitesiz kömür. Bu dağıtılan kömürler aslında onlarda dağıtılmazdı ya eskiden boş arazilere dökülen o kömür bu gün oy rantı halini aldı.

Aslında iyide oluyor vatandaşın kalitesi ortaya çıkıyor  nitekim. Konuyu bu kadar çatallaştırmışken ben bir yazımın başına döneyim. Şu günlerde girmiş olduğumuz kış aylarında yavaş yavaş sobalar kurulmaya ve yakılmaya başlandı ve dediğim gibi sabah evimin camını açamaz oldum. Hem de Çavuşlu gibi bir yerde neden mi? Kömür dumanı kokusundan. Bakıyorum neredeyse birçok evin kapısında dağıtımı yapılan o kömürler var.

Bir kömüre bakıyorum birde o evin sahibini düşünüyorum ve o kişiyi tanıyorum ortalama nerden baksanız beş on dönüm fındık bahçesi var bahçeye domuz girse yolunu kaybeder, kışlık odun allah allah diyor. O zat devlet kömürü peşine düşmüş. Düşmüşte ihtiyacımı var? Şah sen yok hem durumu hem de yakacak odunu bahçede var. Nasıl oluyor da bu adam bu kömürü alabiliyor sorarım sizlere, sorarım yerel yönetimlere, sorarım recep tayyip erdoğan'a..

Bırakın bu boş işleri yakacak sıkıntısı çeken diğer bölgelere yollayın bu kömürleri sokmayın bu kömürleri Karadeniz bölgesine akla mantığa sığmayan işler yapmayın. Vatandaşın bağı bahçesi tımar ister, vatandaşın kendisi hazır kömür hele hele birde bazen sözüm ona "mıhtar bizim kömür ne oldi, bak seçim yaklaşiiii haberin ola" diye de neredeyse şantaja varan tavır sergilemektedirler buna bizzat bende şahit olmuşumdur. İnsan insanlığından utanıyor bunları duyunca ama söyleyen kişi birde gülerek söylüyor bu kelimeleri. Sanki kömürün sahibi o muhtar gibi birde sıkıntıyı muhtar çekecek.

Dediğim gibi şahsi düşüncem bu kömürün dağıtımı bölgemizde abest kaçmaktadır bu resmen oy avcılığıdır. Bir an önce bu seneden geçti artık gelecek senelerde artık Çavuşlu muzda ve bölgede kömür dağıtımı yapılmaması hem temiz bir hava için, hem sağlıklı nesiller için en önemlisi gelecek nesillere daha bakımlı ve verimli bahçeler bırakabilmek adına bu yönetmeliğin bölgemizden kaldırılması şarttır.

Saygılarımla.

Murat ÖZARSLAN…

 

NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.5442 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     13/11/2012 13:28

murat bey.makalene aynen katılıyorun kömür yardımı fındık destekleme parası derken toplumumuz hazır yemeye aliştırıldı.
recep topcu

Yazarın diğer yazıları

HER YÖNÜ İLE PAŞACA ŞELALESİ… - 22/05/2018
HER YÖNÜ İLE PAŞACA ŞELALESİ…
DAHA TEMİZ BİR GİRESUN, DAHA PİS BİR ÇAVUŞLU! - 31/01/2018
DAHA TEMİZ BİR GİRESUN, DAHA PİS BİR ÇAVUŞLU!
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK... - 12/09/2017
"Padişah’ın biri bir gün vezirini çağırmış, bana öyle bir şey yap ki özrün kabahatinden büyük olsun demiş.
Çavuşlu'da vicdanî ret… - 23/12/2015
Çavuşlu'da vicdanî ret…
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR. - 09/09/2015
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
ÇAVUŞLU’DA ASAYİŞ DİBE VURDU… - 12/05/2014
ÇAVUŞLU’DA ASAYİŞ DİBE VURDU…
MUTLULUK BİZİM İÇİN NEDİR..? - 30/01/2014
MUTLULUK BİZİM İÇİN NEDİR..?
İKTİDAR VASAT, ANA MUHALEFET YERLERDE… - 04/11/2013
İKTİDAR VASAT, ANA MUHALEFET YERLERDE…
BUNLAR ÇÖPÜN ÇÖPÜ BİLE OLAMAZLAR… - 11/10/2013
BUNLAR ÇÖPÜN ÇÖPÜ BİLE OLAMAZLAR…
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam523
Toplam Ziyaret4041279
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams