• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.09558.1279
Euro9.76499.8041
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Orhan KILIÇOĞLU
AKP KAZANIRSA BÖLÜNECEĞİZ…..
29/05/2011

                                                                        

 İmralı ve Kandille görüşme yaptıkları ortaya çıkan AKP, 12 Haziran seçimlerinden sonra BDP ile ittifak yaparak anayasayı değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni anayasada “Türk Milleti” ve “Atatürk” sözleri bulunmayacak. İmralı’nın isteği doğrultusunda anayasaya “Kürt Halkı” ibaresini yazılacak. Arkasından da kanun ve yönetmelikler Anayasa’ya uygun hale getirilerek “Türk” adı her yerden silinecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İran’a giderken 10 Mart 2009 günü gazetecilere yaptığı “Önümüzdeki günlerde Kürt sorunuyla ilgili çok güzel şeyler olacak” açıklamasıyla “demokratik açılım projesi” start aldı.

HABUR’LA START ALDI

Arkasından da İmralı’da ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın çağrısı üzerine Irak’taki Kandil Dağı ile Mahmur Kampı’ndan üniformaları ile gelen 34 PKK’lı Habur Sınır Kapısı’nda davul zurna ile karşılandı. Devletin MİT Müsteşarı, hakimi, savcısı, valisi, kaymakamı sınıra gitti, teröristleri karşıladı. Ayaklarına gidip kurdukları çadır mahkemesinde iki yüz on dakikada yargılanan 34 kişiyi serbest bıraktılar.

EYALETLER HAZIRLANDI

Türkiye’nin eyaletlere bölünüp, bir Kürdistan özerk bölgesi oluşturması da içinde yer alan Genişletilmiş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesi (GOP) tıkır-tıkır işliyor. Herbirinin kendi, yasama, yürütme ve yargı organları bulunan ve içişlerinde bağımsız olan bölünmüş eyaletlerin ABD’de olduğu gibi bir başkanla yönetilmesi hedefleniyor. Bu sistemin temellerini “Kalkınma Ajansları”, “Bölge İdare Mahkemeleri” ve “Dini Yüksek İhtisas Merkezleri” ile adım-adım gerçekleştiren AKP’nin bütün yetkili ağızları “Başkanlık Sistemi” ni dillendirerek bu amaçlarını açıkça itiraf ediyorlar.

“KÜRT HALKI” İBARESİ

AKP seçimlerden sonra BDP ile ittifak yaparak, Anayasanın ilk üç maddesini değiştirip, Türkiye’yi federal yapıya geçirecek, anayasaya PKK’nın isteği doğrultusunda “Kürt Halkı” ibaresi sokulacak, Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanı olduğu dönemde  3723 sayılı ve 12 Nisan 1991 tarihli yasa ile TBMM tarafından onaylanan Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı anayasal güvenceye bağlanacak ve ayrılıkçı Kürt hareketinin isteği doğrultusunda Güney Doğu ve Doğu bölgesine “özerklik” verilecek.

APO YENİ ANAYASA İSTİYOR

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, İmralı’daki “özel ofisi” inde yaptığı görüşmelerde uzun zamandır AKP’yi yeni anayasa konusunda zorladığını açıkladı. Devletin ciddi kurumlarından temsilcilerin bulunduğunu iddia ettiği heyetle 11 Mayıs’ta yaptığı görüşmeyi değerlendiren Öcalan, “Ben bu sürece demokratik anayasal çözüm süreci demiştim. Eğer hükümet bu çözüm sürecine gelmezse, büyük bir savaş çıkarsa 3 ay bile dayanamaz” açıklamasıyla işin ciddiyetini ortaya koydu.

İLK BÜYÜK ANLAŞMA

Öcalan, 15 Haziran’dan sonraki sürecin ya büyük bir anlaşmaya ya da büyük bir savaşa evrileceğini ifade ederken, eğer anlaşma olursa bunun Kürtlerin tarihteki “ilk büyük anlaşması” olacağını söyledi. Öcalan, bu büyük anlaşma ile çözüm sürecine girilmesinden umutlu olduğunu belirtip, “Bu yaz çok önemlidir, bazı ilkleri yaşayacağımız tarihi önemde olan bir yaza gireceğiz. 18 yıldır frenliyordum, deyim yerindeyse savaşı soğutuyordum” dedi.

HEDEF BÜYÜK KÜRDİSTAN

GOP’un hedefleri arasında ise Türkiye’deki Kürdistan özerk bölgesinin Irak, Suriye ve İran’daki özerk bölgelerle birleştirilip, başkenti Diyarbakır olan “Birleşik Büyük Kürdistan Cumhuriyeti” olduğu her platformda dile getiriliyor. Çarşaf, çarşaf haritaları yayınlanıyor. Plana göre; Türkiye’de kurulması planlanan “Özerk Kürdistan” eyaleti için Birleşmiş Milletler’e başvurulacak. İkiz Sözleşmeler’in birinci maddesine göre, Türkiye’den ayrılıp, Kuzey Irak’taki Barzani ile birleşmek üzere “Kendi Kaderlerini Tayin Hakkı” için plebisit (halk oylaması) isteyecekler. Her ülkedeki “Özerk Kürdistan” konfederal bir başkanlık sistemi ile birleştirilecek.

KOALİSYON PAZARLIĞI

BDP’nin desteklediği Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Leyla Zana’nın, “Biz hükümete ortak olmak istiyoruz.” açıklaması tek başına iktidara gelemeyeceğini anlayan AKP ile BDP arasında  koalisyon pazarlığı yapıldığını kendi ağzıyla ortaya koydu. 24 Mayıs’ta Hazro’nun Çitlibahçe Köyü’nde seçim çalışmalarını yürüten Zana, “Süreç artık önderliğimizin (Abdullah Öcalan) aramızda olması sürecidir. Gerillalarımızı artık aramızda, kendi içimizde görme sürecidir. Biz hükümete ortak olmak istiyoruz. Kabul ediyorlarsa birlikte yaşamaya varız. Kabul etmiyorlarsa kendimiz bunları yaratacağız. Gün gelecek Öcalan kendi halkının arasında, bu halkın çocuklarına öğretmen olacak, o günlerin yakın olacağına inanıyorum” dedi.


Bayrak ve Atatürk kaldırıldı

Habur Sınır Kapısı’nda kurulan çadır mahkemesinde, “Ben PKK’lıyım. Başkan Öcalan’ın talimatıyla geldim” diyen teröristlerden “Pişman oldum” denmeleri istendi. Onlar da bütün ısrarlara rağmen pişman olmadıklarını söylediler. Habur’da BDP ve PKK yandaşlarının yoğun gösterileri arasında 34 teröristten 29’u savcılık, 5’i de Silopi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı. Teröristlerin rahatsız olmaması için çadır mahkemesine Türk bayrağı ve Atatürk resminin konulmadığı doğrulanırken, eski DEP milletvekili Hatip Dicle’nin açıklamasıyla, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın Habur’a gelecek teröristler için Ahmet Türk’e, “Hakim ve savcılar ayarlandı. Geldikleri gibi geçecekler” sözü verdiği iddia edildi.

İmralı’yı itiraf eden Erdoğan:

Devlet istediğiyle görüşür
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’nın Strazburg kentindeki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde   yaptığı konuşmasının ardından gazetecilere çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan’ın en çarpıcı açıklaması ise İmralı’daki bebek katiliyle hükümetin yürüttüğü müzakereleri itirafı oldu. Başbakan Erdoğan, gazetecilerle sohbetinde müzakereyi şöyle doğruladı: “Hükümet, devlet kanallarıyla bu görüşmeleri gerçekleştirir. Devlet, istediğiyle görüşür. Devletin başı da iktidardır.” Referandum öncesi muhalefetten gelen “Hükümet Öcalan’la müzakere masasına oturdu” açıklamaları üzerine Başbakan, “Bunu söyleyen şerefsizdir” demişti.

GİZLİ AJANDAYI ANLATTI

AKP’nin hayalindeki ’yeni anayasa’nın ilk 3 maddeyi ve Türklük vurgusunu ortadan kaldırmayı hedeflediğini İsviçreli parlamenter deşifre etti. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki konuşması sonrası Erdoğan’la öğle yemeği yiyen AKPM Sosyalist Grup Başkanı Andreas Gross, aynı gün NTV’deki programa katıldı. Gross, canlı yayında şöyle konuştu:

TÜRKLÜK VURGUSU OLMAYACAK

“Biliyorsunuz Kürt halkının ihtiyaç duyduğu haklara sahip olmamaları beni endişelendiriyor. Öğle yemeğinde yapılan yorumların en önemlisi, en ilginciydi. Bu maddelerin yalnızca bir geçiş sürecinde varolabileceğini söyledi. Ve kendisi de (Erdoğan) Türkiye’nin artık 3 ya da 1. madde ya da 3. madde gibi Türklüğe vurgu yapan maddelere ihtiyaç olmadığını, olmayacağını söyledi. İleride... Bence bu çok ilgi çekici bir yorumdu. Dolayısıyla bizim Türkiye’yi çok dikkatli bir şekilde desteklememiz gerekiyor. Özellikle de bir takım olasılıkların kullanılmadığından emin olmamız gerekiyor. Ben zaten gerçekleşeceğinden son derece iyimserim. Özellikle de Türkiye’de herkesin demokrasi ve insan hakları yönünde ilerleyeceğini düşünüyorum. Kürtler için, aydınlar için, bütün farklı azınlıklar ve gruplar için.”

Ateşkesi Başbakan bilir

BDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 19 Mayıs 2011 tarihinde Milliyet gazetesinde çıkan haberde çok önemli bir iddiada bulundu: “Sadece İmralı değil devlet Kandil’le de birçok görüşme yaptı” diyen Demirtaş, “Kandil’le en çok görüşen Türkiye Cumhuriyet devletidir. Kandil’den kaç defa ateşkes istenmiş, bunu Başbakan bilir ve ateşkesin gereğini neden yerine getirmemiş, bunu da en iyi kendisi bilir. Kandil’e mesaj gitmiyorsa ateşkes nasıl oluyor?” dedi. Daha önce 17 Şubat’ta da Başbakan’ın suçlamalarına şok cevaplar veren Demirtaş, “Bizi korku yaymakla suçlamak, kurnazlıktır. Başbakan korku imparatorluğunun kralıdır. 2002 seçimi dahil, ateşkes isteyen ve o ortamda seçime giden kendisidir” demişti. Demirtaş’ın söylediği tarihte Erdoğan Başbakan değil, henüz 15 aylık olan AKP’nin lideriydi1865 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ - 01/07/2015
SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI - 22/05/2015
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR! - 07/02/2015
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR!
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR! - 25/12/2014
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR!
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR! - 30/11/2014
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR!
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI - 11/11/2014
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR'' - 13/10/2014
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR''
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ - 28/09/2014
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ - 10/09/2014
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam238
Toplam Ziyaret3800904
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams