• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.09558.1279
Euro9.76499.8041
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Orhan KILIÇOĞLU
HAYIRSIZ EVLÂTLAR / ANNELER GÜNÜ / VE KAPİTALİST LEŞ KARGALARI
08/05/2013

‘’İnsanoğlu denen varlığın, hayatında okuyabilecek olduğu en mükemmel ve kendisini kemâle erdirecek olan kitap kendi annesidir ve hayatı boyunca ondan daha güzel yazılmış bir esere tesadüf edemez zira anneler; KUDRET KALEMİYLE yazılmış ve müellifi Cenab-ı Allah olan eserlerdir…’’


Batılılaşmaya başladığımız günden itibaren Türk milletine has bütün değerlerimizi bir kenara atarak, Batı’nın çürümüş değerlerini baş tacı yapan bir taklitçiliğin palyaçosu olup, bizi biz yapan değerlerimizden hızla uzaklaşarak rezil ve sefil bir hayata mahkûm olarak yaşamayı modernlik ve uygarlık zannedip, zemine çakılmakla kalmayıp, içinden çıkılamayacak kadar derin çukurlara yuvarlandık.

Maymunlara has körü körüne bir Batı taklitçiliğinin akabinde; Allah (c.c) tarafından cennet ayaklarının altına verilerek ona analık gibi yüce bir şeref bahşedilen kadınlarımızın ayakları altındaki bu cenneti çalarak onları, Batı’ya has gayr-i insani kapitalist düzenin sömürü çarklarının merhametsiz dişlileri arasına verip un ufak ederek, bazen ucuz işçi, çoğu kez de doymak bilmeyen pis iştahlı imansızların bağdaş kurdukları şehvet sofralarına porsiyon porsiyon meze yaptık.

Diğer birçok değerlerimizde olduğu gibi analık kavramını da kapitalist prangalara vurarak sahte günlere sığdırmaya çalıştık.

Namus, Edep, Şeref ve İffet sembolü olan kadın, ana oluşunun toplum içinde kendisine kazandırmış olduğu ulvi makamından alaşağı edilerek, envai türde iğrençliklere kurban edildi. 

Dünya Kadınlar Günü, Anneler Günü, Sevgililer Günü gibi riyakârca kutlanılan günlerin prangalarına vurulmakla da yetinilmeyip, tüketim aracına döndürülerek vahşi kapitalizmin vurgun vasıtası yapıldı. Analar angarya, külfet olarak görülmeye başlanıldı!

Kâinatta her varlık kendi asli görevi içinde güçlü olup fayda temin eder. Buna en güzel örnek analıktır. Kadının en güçlü olduğu konumu ANALIĞI ve KEYVANLIĞIDIR. Küçücük bir dişi serçenin yavrularını koruyabilmek uğruna yuvasına saldıran kocaman bir kartala ANALIK DUYGUSUNUN verdiği güçle pençe atıp kafa tutabilmesi bunun en güzel bir ifadesidir.

Hâlbuki bizim, kendi asli dairesi içinde izzet bulup iffet abidesine dönen Nene Hatunlar, Karafatmalar, Şerife Bacılar, Bombacı Emineler, Gökçen Efeler ve Zübeyde Hanımlarımız ve dahası Hz. Hatice ve Hz. Ayşe Analarımız vardı, dünya durdukça genç kızlarımıza mihenk olarak sunabileceğimiz ve onlara; sen busun ve bu kalacaksın diyebileceğimiz analarımız vardı.

Evet, Ana gibi bir ömre sığdırılamayacak kadar engin ve yüce olan varlığımızı önce reddettik ve sonra dönüp sahte ve riyakârca kutlanan günlere mahpus edip, utanıp arlanmadan kutlamaya çalıştık ve bir de ad verdik; ANNELER GÜNÜ gibi! Yok yok yanlışım var, bu isimi de Batı’dan ithal ettik! 

Bütün değerlerin ayaklar altına alınması neticesi gelinen noktada, anneler günü için birkaç kelime söylemek gerekirse ki gerekiyor;
ANNELER GÜNÜ:
''Kırk haramiler tarafından ayaklarının altından cennetleri çalınmış, bayramlarda dahi mübarek elleri öpülmez olmuş, ömrünün sonbaharında DÜŞKÜNLER YURDUNA KONULMUŞ ANALARIN ağarmış saçlarına hayırsız evlatlar tarafından takılan plastikten mamul, kokusuz, zevksiz ve sahte bir çiçekten ibarettir…

Mübarek annelerimizin önemini ve hayatımızdaki rolünü daha köklü kavrayabilmek için Kur’an âyetlerine, Peygamber efendimizin ve O’nun Ehl-i Beyti’nin hadis ve hikmetli sözlerine bakmamız şarttır.

Allah c.c, Kur’an-ı Kerim’de İsrâ Suresi, ayet 23-24 de şöyle buyurmaktadır:
‘’Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara öf bile deme; onları azarlama onlara güzel söz söyle; onlara rahmet ve şefkat dolu tevazu kanadını ger. Onlara alçak gönüllü ve şefkatli davran ve onlar hakkında dua edip şöyle de: Ey Rabbim, bunlar küçükken nasıl yetiştirip büyüttülerse, sen de onlara rahmet et, acı’’

Lokman sûresi, ayet 14 de ise:
‘’Biz insana anne ve babasını tavsiye ettik, anası onu zayıflık üstüne zayıflık çekerek karnında taşımıştır. Onun ( memeden) ayrılması da iki yıl içinde olmuştur, onun için biz insana, bana ve anana babana şükret dönüş banadır diye öğüt verdik’’ diye buyrulmaktadır.

-Cennet, anaların ayakları altındadır ( Hz. Muhammed s.a.s)

-Anasının gönlünü kıran büyük günah işlemiş olur (Hz. Muhammed s.a.s)

‘’İnsanoğlu denen varlığın, hayatında okuyabilecek olduğu en mükemmel ve kendisini kemâle erdirecek olan kitap kendi annesidir ve hayatı boyunca ondan daha güzel yazılmış bir esere tesadüf edemez zira anneler; KUDRET KALEMİYLE yazılmış ve müellifi Cenab-ı Allah olan eserlerdir…’’ 

Orhan KILIÇOĞLU

 NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  - Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.  2739 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ - 01/07/2015
SÖZDE İSLÂMCILARA, ÜLKÜCÜLERDEN NAMUS DERSİ
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI - 22/05/2015
TÜRKLÜKTEN İSTİFA EDEN MÜSTEVLİ KALINTILARI
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR! - 07/02/2015
GEÇMİŞİNİ BİLMEYENİN GELECEĞİ YOKTUR!
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR! - 25/12/2014
İSRAİL MAKASIYLA TÜRKİYEYİ BÖLENLER, ÇİN'İ YAPIŞTIRIYORLAR!
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR! - 30/11/2014
TÜRK'E KÜRT'LE TUZAK KURAN ERMENİ AVCILAR!
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI - 11/11/2014
ATATÜRK VE TARİHİN EN BÜYÜK OLAYI
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR'' - 13/10/2014
KÜRT ŞEREFHAN DİYOR Kİ; ''KÜRT YOKTUR ZİRA KÜRTLER OĞUZ KAĞAN'A DAYANAN BİR BOYDURLAR''
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ - 28/09/2014
BİR ALÇAĞA VATAN DERSİ
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ - 10/09/2014
İSTANBUL'A GAVUR İSİMLİ CÂMİ
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam253
Toplam Ziyaret3800919
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams