• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Seçim mi? Geçim mi?
24/05/2011

 

   Seçimlere yaklaşık 20 gün kaldı. Siyasetçiler miting alanlarında vatandaşı coşturmaya, bir oyda bir oyudur mantığıyla Yurdun dört bir yanında mitinglerde konuşma yapıyorlar.
    Giresun geçen hafta 2 genel Başkanı ağırladı. Önce Başbakan Recep Tayip Erdoğan, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu Giresun’da büyük kalabalıklara konuştular.
     9 yıllık AK Parti iktidarında yapılanlar hakkında adeta biri fink veren Erdoğan, Giresun genelinde yapılan hizmetleri bir bir sıraladı. Or- Gi havaalanı, Eğribel tünelinin yapım aşamasında olduğunu, eğitim ve sağlık alanında yapılan hizmetleri tek tek anlattılar.
     Alucra, Deli Tirebolu, Görele, Bulancak ilçelerine yapılan yatırımları anlattı, fakat bir tek Eynesil ilçesine yapılan veya yapılacak bir hizmetler hakkında bir şey söylemediler.
     9 Yılık AK Parti iktidarda aslında bu yatırımlar Giresun geneli için pekte yeterli sayılmayacak olduğunu beklide kendileri de farkındadırlar. Ama nedense Giresun halkına bu hizmetleri yeterli gördüler. 9 yıllık iktidarda Giresun’da istihdam arttırıcı bir çalışma anlatmadılar. Trabzon iline hangi hizmetleri yaptılar sormak lazım..
     Yaklaşık 15 kusur yıldan bu yana Or-Gi yapıldı, başlanacak masallarıyla bu zamana kadar geldik. Şimdi seçimden hemen sonra temeli atılacakmış, mış, mış…
    1999 ve 2002 Anayasa kitapçığından çıkan devalüasyonlu krizleri hepimiz hatırlarız. Hani ülke yüzde yedi bin beş yüz faiz görmüştü de ülke batma noktasına gelmişti. O zaman dahi bu insanların ceplerinde harcayacak parası varken şimdi faizler yüzde 7 enflasyon yüzde 5 olduğu halde vatandaşın cebinde para yok. Son bir yıldan insanlar perişan, hani derler ya 1 kuruşa muhtaç yaşıyorlar.
     Şahsen son bir yılda yaşadığım sıkıntılar 40 yılıma bedel. Aslında genelleme olarak bakacak olursak ülke genelinde durum pek iç açıcı değil. Piyasada nakit para dönmüyor. Devlet kepçeyle aldığını önceden çorba kaşırıyla verirken şimdi çay kaşığına kadar düşürdü.. 
     Dünya standartlarından yüksek akaryakıt fiyatları bütün ürünlere yansıyor. Enerji bakanı ve ekonomi bakanı akaryakıttan alınan verginin az olduğunu savunuyorlar ve indirim yapamayacaklarını belirtiyorlar. Tam yüzde yetmiş bir vergi. Yani 100 liralık bir akaryakıt ürününden 70 lirası devlete vergi gidiyor, hala az olduğunu savunanlar var..
     Vergisiz bir Devletin kalkınması zordur fakat standart bir seviyeye çekilse vatandaşa yansıması farklı olacaktır. Çünkü Avrupa’da böyle..
     Memur, Emekli, Esnaf hepsi borç batağında yaşıyor. Türkiye’de yapılan istatistiklere göre halkın yüzde 95’nin bankalara veya kurumlara borculu. 
     Karadeniz bölgesi olarak bakacak olursak Çay, Fındık, hayvancılık tamamen bitmiş. Ürünler artık kendini kurtarmadığı gibi hayvan besiciliği yapanlar kendi masraflarını dahi alamıyorlar.
     Önceden her evde büyük baş hayvan olur, fabrika niyetine kullanılırdı. Hazırcılığa alıştırılan bu vatandaşlar artık hayvan bakmıyor. Her kurum artık vatandaşın ceplerinden parayı nasıl alırım hesabı yapıyor.
      Aslında seçimlere 20 gün kalsa da vatandaşta seçim atmosferi yok. Vatandaş günü gelse de oylarımızı kullanıp rahatlasak hesabındalar. Seçimden önce geçimlerini düşünüp, nasıl rahat yaşarım, çocuklarıma nasıl bakarım düşüncesindeler.
      9 yıllık Ak Parti iktidarında hiçbir şey değişmedi demiyoruz, Ülkeye katkıları sayılmayacak çok olduğunu belirtmek isterim. Eğitim, Teknoloji, ulaşım, sağlıkgibi birçok alanda yapılan hizmetleri vatandaş artı olarak yansımıştır. 
      Sosyal Devlet olmak istiyorsak seviyeyi eşit tutmamız gerekmektedir. Zaman öyle bir zamana geldi ki; Zengin zenginliğini katlarken fakirler yerlerinde saymayı bırakın daha alt sınıflarda yer almaktadır. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de yaklaşık 12 milyon yoksul var. Artık fakirini vatandaşlarımızın siz hesap edin…1329 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam71
Toplam Ziyaret3576929
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams