• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
İbrahim Topal ve ekibinden umutluyum
12/02/2012

    12 Haziran 2011 Genel seçimlerinde Giresun’da üçü Ak Partiden bir de CHP’ den olmak üzere 4 milletvekili Ankara’nın yolunu tuttu.  Genel seçimlerden yaklaşık dokuz ay geçmiş.
    Seçim öncesi Milletvekilliği için hummalı çalışmalar yapıldı. Her aday seçimlerden sonra ilçeleri unutmayacağını ve sürekli geleceklerini beyan ediyorlardı. Sözünü tutan milletvekilleri kim diye düşünecek olursak, parti ayrımı ve parti ismi zikretmeden Selahattin Karaahmetoğlu diyeceğim. 
    Hemen hemen her ay ilçeleri gezerek yerinde incelemeler yapıyor, sorunları dinliyor.  Bir nevi seyyah.  
    Ak Pati Milletvekillerimizin haklarını da yememek gerekir. Hükümeti temsil ettiklerinden dolayı diğer vekiller gibi Ankara’dan ayrılıp yerinde inceleme yapamıyorlar. İş yoğunluğuna bağlıyorum.
    Bazen Eynesil’e de gelen vekillerimiz çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendiriyorlar. 
    Biz bu zamana kadar ayrım gözetmeksizin elimizden geldiği kadarıyla davet edilen yerlere gittik. Bundan sonrada gideceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. 
    Ak Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi bazı temaslar için Eynesil’e ziyarette bulundular. İlçe teşkilat binasında vatandaşla bir araya gelen Geldi, bizleri tatmin edici açıklamalarda bulundu. Yaklaşık bir saatlik konuşmasında ülke bütünlüğü ve ülke genelindeki çalışmalar hakkında açıklamalar da bulundular.
    Giresun gündemini meşgul eden Elektrik kesintileriyle ilgili şikâyet olduğunda gerektiğinde enerji üst kuruluna ihaleyi iptal ettirebilecek olduklarını ve bu noktada yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı vatandaştan şikâyet dilekçesi istediler.
    17 Aralıktan sonra Ak Parti Eynesil ilçe başkanlık görevini üstlenen İbrahim Topa ve ekibi biz göre başarılı olacaklar. Kendisinden ve ekibinden Eynesil adına umutluyum. Geldiği günden bu güne kadar sürekli Eynesil için bir şeyler yapma telaşında olan İbrahim Topal gördüğümüz kadarıyla başarıya aç ve kazanma arzusu içinde. Yolundan ayrılmaz ve parti menfaatlerini düşünerek iş yaparsa kendisinden Eynesil büyük kazançlar sağlayacağı tahminindeyim. 
    Yok… Kişisel menfaatleri düşünerek iş yaparsa, ne kendisi nede Eynesil bundan istifade edecektir. Bunu önümüzdeki zaman içinde hep beraber göreceğiz..
    İbrahim Topa ve ekibiyle birkaç kez bir araya geldim. Eynesil’de ne yapacaklarını ve çalışmaları hakkında 3 ay önlerini görüp, gereken kararların alınıp, uygulamak için harekete geçecek olduklarını söylemişlerdi. Tahminim önümüzdeki günler için de ilçede bulunan gazetecilerle buluşup bu zamana kadar ne yaptıklarını ve bundan sonraki hedeflerini anlatacaklar.
    Milletvekili Mehmet Geldi, toplantı sonrası soru sormak isteyenlerin soru sorabilecek olduğunu söyleyince, gazeteci bir arkadaşımız” Şebinkarahisar Eğribel tünelini, diğeri arkadaşımız Giresun’a gelecek olan doğal gaz çalışmalarında ilçelerin durumunu sordular. 
    Her ikisine de gerekli açıklamayı yapan Geldi’ye Ak Parti mensuplarından bir kişi Ülkedeki eğitim sistemini ve gerekli çalışmaları sordu. 13 yıllık kesintisiz eğitimle, eğitimde reform açacaklarını söyleyen Geldi, vaktin dar olduğunu ve gidecek olduğunu söyleyince kendisine bir soru yönelttim.
    Bir vekile sadece dört soru ve bunun üçü tamamen gündem dışı. 
    Aslında soracak olduğum bu soruyu oradaki katılımcılardan beklemiştim. Vekil baktım gidiyorum diyince soru sorma gereksinimi duydu. Amacım bulunduğum ortamda kimseyi hedef almadan, küçük düşürmeden bir soru sormaktı.
    Biz soruyu sormaya hazırlanırken etraftaki bütün gözler tarafından süzüldüğümü, acaba ne soracak diye heyecanla bekleyenleri gördüm. 
    Sorum; Ak Parti iktidarında Eynesil büyük hizmetlere adım attı. Son yıllarda yapılan çalışmaların tamamı iktidar partisinin eseri. Bu çalışmaları insan nankör olsa aksini iddia edemez. Karadağ su projesi, futbol sahası kapalı spor salonu, kanalizasyon çalışması gibi hizmetler ilçede devam ediyor.
    Kanalizasyon çalışmaları yaklaşık 9 aydan bu yana devam ediyor. Bakıldığında büyük ve acil bir hizmet. Fakat çalışmaların bittiği bölgeler de vatandaşlar evlerine gidemiyor. Yol çamur ve diz boyunda. Vatandaşı cenazesi olsa cenazesini kaldıramıyor. Hastası olsa kapısına ambulansa gitmiyor. Vatandaş bu aşamada asfalt ve beton istemiyor. Sadece evine gidebilecek olduğu yolun kepçe veya greyderle düzeltilmesini istiyor. Bu konuyla alakalı ne diyeceksiniz diyince…
    Önce durdu. Düşündü ve bu sorunun muhatabı “Belediyedir “dedi.  Belediye Başkanı Coşkun beyde soru karşısında durdu, durdu ve sorunun karşılığını belediye makamın da verecek olduklarını söyledi. 
    Aslında biz vatandaş adına iyi bir cevap alıp vatandaşı bilgilendirmek telaşındaydı. Fakat Vekil “ anladığım kadarıyla kanalizasyon şartnamesinde bazı eksiklikler var, bir dahaki gelişimde size söz veriyorum inceleyeceğim diyince bizde makul görmek zorunda kaldık.
   Hakikaten büyük yatırımlar. Gel gör ki belediye bu çalışmalara müdahil olamıyor. Vatandaş ve ilçe olarak en büyük uyuşmazlıkta buradan kaynaklanıyor. Bakıldığında sadece Ak Parti teşkilatının kazandırdığı çalışmalar söz konusu. 
    Toplantı bitiminde bizlere destek olan bazı Ak Parti yöneticilerine Eynesil adına teşekkür ediyorum…
    Bundan sonrasın yorumsuz olarak yazıyı bitiriyorum…
1908 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam514
Toplam Ziyaret3601394
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams