• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Herkes sorumluluğunu bilecek (1)
31/10/2011


      Bu zamana kadar ilçem Eynesil’ de olumlu işlerin yapılması, bürokratlarımızdan tutun da siyasetçilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızdan, ilçeme adına katkı yapmaları için temennilerde bulunduk. 
     Ne yazık ki; ilçe halkına sesimizi duyurduk fakat bazılarına hala sesimizi duyuramadık. Oysa sesimizin yeteri kadar çıktığını söyleyenlerde yok değil. Bizleri duymak işlerine gelmiyor da olabilir. Duysalar, uygulamış olsalar düzen bozulabilir. Yoksa bazıları bu ilçede nasıl zengin oldu zannediyorsunuz.
     Zamanı geldi karşımızdakilere sert bir mizaçla, bazen yumuşak bir lisanla anlatım sergiledik. İlçem için bu zamana kadar 250’ e yakın makale yazdım. Beklide bizim yaptığımız özveriyi bu zamana kadar hiçbir yazar yapmadı ama biz yılmadık yazdık, bundan sonrada yazmaya da devam edeceğiz. 
      Her şey vatan için, her şey Eynesil için mantığıyla hareket ettik, bundan sonrada edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. İlçede bizim gibi özgürce düşünebilen, yazabilen arkadaşlara ışık tutmaya çalıştık. Belki bu gün kabuklarının içinde hazine saklayanlar bir gün elbet ortaya çıkacaktır.” Korkunun ecele faydası yoktur” demişler atalarımız. Korkmadan cesurca insanlarımızı her konuda bilgilendirmeye çalıştık.
      Bürokratlarımız, siyasetçilerimiz bizleri daha iyi anlamaktan ziyade, yaptığımız eleştirilere, yorumlara karşı kendilerini suçlu hissedip tepkiler vermeye çalıştılar. Siyasette ve bürokrat kanadında kırgınlık olmaz. El ele verip çalışma yapılmadığı müddetçe, ilçeye faydadan çok zarar sağlar. Bizde siyasi partiler ayrılık gösterdiği gibi siyasetçilerimizde ayrılık görülmektedir. Yanlışlıkta buradan başlamaktadır. Yapmayın yanlış dememiz suç mu?
      Bizim yaptığımız eleştiriler ilçemizin daha iyi olması, idare edilmesi içindir. Bürokratlarımızın, siyasetçilerimizin göremediklerini, varsa eksikliklerini ortaya çıkartılıp bir an önce kendilerini düzeltmeleri, halkımızla iç, içe bütünleşmeleri içindir. Yoksa bizim kimsenin makamıyla, kaşıyla, gözüyle hiçbir alakamız yoktur ve olamaz. Biz daha kimin tavuğuna kışş demişiz ki; yazdıklarımızın altında nedenler aranıyor.  Buradan bunları defalarca anlattım, yazdım, duyuyorum ki hala daha bazıları bunları idrak edememişler.
      Bizler biliyoruz ki; Fikret BODUR’UN köşe yazıları sürekli, ilçe halkımız ve ilçemiz dışındaki insanlar tarafından haftalık- aylık takip edilmektedir. Geçen hafta ilçemiz dışındaki okuyucularım tarafından beğeniyle takip edildiğim yönde olumlu yaklaşımlara şahit oldum. Herkese teşekkür ediyorum..                                     
       İnsanlarımız her yazımızda acaba hangi konuyu işlemiş ve kimler eleştirilerinden nasibini almış düşüncesiyle, yazılarımız dört gözle beklenmektedir. Bizler sadece doğruların yanındayız, hep öyle hareket etmeye çalıştık. Söylemek isteyip de söyleyemeyenlere bu zamana kadar göz, kulak olduk.
      Yaptığımız en küçük eleştirileri dahi hazmedemeyenler bizim için” artık eleştiri yapmayı bıraksa da havadan, sudan, ottan, yeşilliklerden, kuştan” yazmamız gerektiği duyumları almaktayım. Ve o zavallılara sadece gülüp geçmekteyim.
 Devamı haftaya..

Fikret BODUR1426 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam362
Toplam Ziyaret3599777
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams