• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Eynesilli ama dikkat!!
18/07/2011


    Çocukluğumda babamın sıkça kullandığı” Bağsız bostan yılarsız aslan” sözü her zaman düşünmeme neden olurdu. Yaşımız ilerledikçe sözün geçerliğini daha iyi anlıyorum. Aslında bu söz tam bizim toplumumuza has. 
    Geçen hafta Eynesil’de gördüğümüz başıboşlukları ve yaşanan personel sorumsuzluklarından bahsetmiştik.  Bir nevi bu hafta yazacak olduğumuz yazıya zemin hazırlamıştık. 
   “ Kolluk kuvvetinin olmadığı veya işlemediği yerde bazı sıkıntıların ortaya çıkması kaçınılmazdır.” Kolluk kuvveti çalışmıyor demiyoruz ama Eynesil’deki sistemde bir eksiklik var.
    Biz Eynesil’de geri kalmışlığın simgesi olan bazı iş ve olayların değişmesinden yanayız. Yazınca başımıza üşüşenler, yaptıkları hatanın savunuculuğunu yapıyorlar. 
    Son aylarda Eynesil’de ne idüğü belli olmayan insanlarla karşılaşıyoruz. Kimisi Hanyalı, kimisi Konyalı. İn mi? Cin mi? Belli değil.
     İpini koparan Eynesil’e yelken açmış ticaret yapmak bahanesiyle köy, mahalle aralarında geziyorlar. Kimsenin dikkatini çekmiyor.
    Aslında biz bu filmi bundan birkaç yıl önce gördük. İyi niyetimizin karşılığında Derebaşı, Dere köy, İshaklı ve Gümüşçay mahallesinde şafak operasyonları yaşadı. Bunların yanında hırsızlardan da çok canımız yandı.  
     Dondurmacısı, halıcısı, kilimcisi, hurdacısı, bilmem necisi bu memlekete girip iş çevirdiler. Evlerimize buyur ettiğimiz bu insanlar ailemizden özellikle çocuklarımızdan bilgi aldılar.
     Şimdi yaklaşık 1 aydır ilçede hurdacılar dolaşıyor. Bazen günde 5 farklı hurdacı görebiliyoruz. Her biri farklı memleket insanları ama amaçları bir diye düşünüyorum!!
    Yaklaşık bir yıl önce İshaklı Köyü ve Belen Köyü dâhil olmak üzere bir gecede otuzun üstünde evde hırsızlık olayı yaşandı. Organize gerçekleştirilen bu olayın failleri hala bulunamadı.
    Çeyiz eşyası satmak bahanesiyle İshaklı köyünde çocuk kaçırma olaylarına şahit olduk. Bakıyorum insanlarımız yaşadıklarını unutmuşlar, vurdumduymaz davranıyorlar. Yarın kendi ailesinden bir kişiye bir şey olsa nasıl davranacaklar merak ediyorum.
    “Tedbirini alacaksın takdiri Allaha bırakacaksın” sözünü atalarımız boşuna söylememişler. 
    Hatay, Niğde, Erzurum, Samsun, Trabzon, Gaziantep plakalı araçlar hurda toplama bahanesiyle ilçemize geliyorlar. 
     Hatay’dan Eynesil’e gelene kadar en az 20 tane sanayi ili, 100 ü üzerinde ilçe vardır. Peki, neden Eynesil. Hurdacıların araçları küçük bir kamyonetten ibaret, kar marjı olmayacak kadar küçük. Amaç üzüm mü yemek yoksa bağcığımı dövmek önümüzdeki zaman içinde göreceğiz.
     Hurda toplamak bahanesiyle evlerimize giriyorlar. Bu izni onlara sağlayan yine bizim iyi niyetli insanlarımız. Dikkat etmek lazım. Bazen iyi niyet başa bela olabiliyor.
    Eynesil sanayi şehrimidir? Hayır. Olmadığı halde bu kadar hurdacının bu memlekette ne işi var. Emniyet teşkilatının gelenlerin hepsinden haberinin olmasının mümkünatı yok. Burada en çok vatandaşlara görev düşüyor.
     Vatandaş tanımadığı, şüphelendiği kişileri Emniyet teşkilatına bildirse bazı sorunlar kendiliğinden hallolacaktır. Şüphe duyulan kişileri Emniyet teşkilatına bildirmekten çekinmeyin.
     Köy ve mahalle muhtarları ileride tatsız olayların yaşanmaması için mahalle ve köy girişlerine seyyar satıcıların ve hurdacıların izinsiz girmelerinin yasak olduğunu belirten tabelalar koyması gerekir. Vatandaşlar bu tabelalara göre tedbirini alacaktır. 
     Şimdi önümüzdeki zaman diliminde Eynesil’de bir operasyon mu gerçekleşecek yoksa hırsızlık, çocuk kaçırma gibi olaylar yaşanacak. Eynesilli aman dikkat diyoruz.1346 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret3576904
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams