• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Herkes sorumluluğunu bilecek(2)
08/11/2011

Geçen Haftanın devamı... 

Zavallı diyorum çünkü“ Bizim yaptığımız eleştiriler ilçemizde bazı şeylerin daha iyi olması içindir.”Korkarak idarecilik yapılmaz. Hatta gün, ay, yıl doldurmak için hiç yapılmaz. Devletin ve milletin vermiş olduğu yetkiyi halk için kullanmayanlar eleştirilerden hoşlanmazlar. Başarılı olan idareciler yapılan eleştirileri dikkate alıp, erkânıyla istişare yapıp daha iyisini yapmaya, emri altındaki kurumu, il veya ilçesinde bulunan sorunları yerinde görüp, halkla bütünleşmesi gerekmektedir.

      Eğer ki buradan yapılan eleştirileri kabullenmeyenler, yapılan eleştirilerde bir yanlışlık varsa işin aslı böyledir demeye cesaret göstermeden, arkamızdan laf kalabalığı yapmaları yanlıştır. Eleştiri yapan kişiyi çağırıp, varsa eksikliklerini tamamlaması ve detaylı bilgiyle düzeltilmesi esas alınmalıdır. (Kaç kişi çağırdı da kabul etmedik, gelmem dedik).
      İlçemizde yıllardır su sorunu var. İlçe halkı olarak bilmeyenimiz yoktur. Mülki amirimiz dahi bu konuya vakıf olduğu halde bu zamana kadar bir çaba içine girmediler. Görsel medyada, gazetelerde veya haber sitelerinde çıkan olumsuzlukları ihbar sayıp, gereken sorgulamaların hemen yapıldığı bir zamanda, bizim ilçemizde bulunan Savcı ve Hâkimlerimiz bu zamana kadar neden beklemektedirler. Bu ve benzeri olayları açık bir dille halkımızla paylaştığımızda, bizler sizlerin gözünde suçlumu sayılırız? Böyle olayların göz ardı edilmemesi için buradan bağırıp duruyoruz. Sizce suç mu işliyoruz? 

      İlçe halkımın sağlığını veya gelişimini düşünerek yazdığımız, haber yaptığımız bir olaya bazı idarecilerimiz gibi duyarsız kalıp havadan, sudan, kuştan, yeşilliklerden hatta okuyucularıma ninniler söyleyip onları uyutmamı kimse bizden beklemesin. 40 yıldan bu zamana kadar uykudan kalkması için mücadele ediyoruz. Düşünüyorum 40 yıldır gözle görülen, elle tutulan nemiz var?

       Bu şekilde bizlere yaklaşmaya çalışanlarda bir nebze olsun insanlık duygusu varsa, sorumluluklarını yerine getirip, ilçe halkım adına karar vermelerini bekliyorum. Eleştirilerle kişileri karşımıza almaktan ziyade, halkımızın beklentilerine ve düşüncelerine katkı sağlamak istemekteyiz. Bizimde EYNESİL adına sorumluluğumuz budur. Suç mu? 
       "Siz çevrenizde olup bitenleri görüp 'Neden?' diye soruyorsunuz, bizde asla var olmamış şeyleri hayal ederek 'Neden olmasın?' diyoruz." Çevre il ve ilçe komşularımızda olan olanaklar, imkânlar neden bizde de olmasın.  Biz bunların hayalleriyle yaşıyor, yazıyor ve ilçe halkını bilgilendirmeye çalışıyoruz. O zaman sizlere soruyorum ” bunları ilçem adına savunmam suç mudur?

Fikret BODUR1150 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret3576900
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams