• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Son Günlerde Eynesil..
05/07/2011
Yaklaşık 3 aydan bu yana şantiye alanına dönen Eynesil’de kanalizasyon ve su şebeke yenileme işlemleri son sürat devam ediyor.  
    Komşu ilçelerin neredeyse 20 yıl önce yaptıkları çalışmaları biz yeni başlamış bile olsak bir başarıdır.
    Geçen hafta kapalı spor salonunun yapımı, Eynesil Kamil Nalbant Yüksek Okul yanında başladı. Bu ve bunun gibi çalışmaların ilçemizin gelişmesi yönünde ilk adım olduğunu açıkça ifade etmeliyim. Ama devamının gelmesi lazım…
   Yıllardır ilçenin yüzeysel görünümüne için bir kazma vurulmadığı yerde, yapılan çalışmalar Eynesil adına büyük bir hizmettir.
   Zaten yıllardır bu sayfalardan biz bunun mücadelesini verdik. Yeter ki Eynesil’e bir şeyler kazandırılsın dedik durduk. Yapıldığını görünce en çok biz memnun oluyoruz.
   Yaklaşık 50 milyon lirayı bulan bu çalışmaların 3 yıl sürecek olduğu söyleniyor. Bakıp düşünüldüğünde Eynesil halkının 3 yıl sıkıntılı çekecek olduğunu ve bu süre sonunda rahat bir nefes alacak olduğunu söyleyebiliriz.
    İlçede içme suyu problemi yıllardır var. Yapılan çalışmalarla ilçenin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olduğu söyleniyor. Yapılan yenileme çalışmalarda yaşanan su sıkıntısı, çalışmalardan değil eskiden devam eden sıkıntılar olarak düşünüyorum. Ama bizde mazeret hazır…
    Yapılan çalışmalar sonucunda bütün mahalle yollarının tamamen bozulduğunu, Anlaşmalar çerçevesinde çalışmalar bittiğinde yol yapım çalışmalarının belediye tarafından yapılacağını, Belediyenin bu çalışmalar bittiğinde yolları eski haline getirecek olduğu konuşuluyor. (Eski söylemden ziyade daha kullanışlı )
     Kanalizasyon, su ve yolların yapımı tamamlandığı takdirde Coşkun Somuncu oğlu isminin tarihi sayfalarına altın harflerle yazılacağını şimdiden ifade edebilirim.
    Kanalizasyon çalışmalarının bitiminde arıtma tesisi kurulmadığı takdirde, sahil şeridinin tamamen kirleneceğini ve bu çalışmalar beraber arıtma tesisinin de yapılacak olduğu umudunu taşımaktayım.
    Fakat çalışmalar tamamlandıktan sonra yollar stabilize, eski görünümünden pek farklılık olmadığı takdirde Belediye adına kazançtan çok zarar vereceğini de belirtmek isterim.
     Bunların yanında yapım aşamasında olan ve gençlerimizin dört gözle beklediği futbol sahasının bir an evvel bitirilmesi gerekmektedir.
    Bu yapılan çalışmaların Ak Parti Hükümeti tarafından sağladığını, artı projelerin hayata geçirilip Ankara’ya sunulduğunda devamı edecek olduğu kanısındayım.
     Bu vesileyle Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncu oğlu’na, Ak Parti ilçe Başkanı Sayı Gürsel Yılmaz Beye ve teşkilat yönetimine, İl genel meclis üyelerimiz Ziya Köse ve Nafız Çetinkaya’ya İlçeye sağladıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum..
     Bizler bundan sonraki süreçte Eynesil Ak Parti teşkilatını yeni projeler Eynesil’e ışık tutmalarını bekliyoruz.                
               *                             *                                             *
    Yaz gelince Eynesil’i çınlandıran en büyük etkenlerden bir tanesi de yeni evlenecek olan genç çiftlerimiz. Hemen hemen her gün ilçenin değişik yerlerinde düğünler yapılıyor. İlçe Ekonomisinin canlandırdığı yerden bazı eksiklikleri de gözler önüne seriyor.
    Okullarımızın büyük çoğunluğu düğünlerden gelir elde etmektedir. Bu gelirlerle beraber okul idarecilerimiz, okul ve öğrenci eksikliklerini gideriyorlar. Öğrenci kardeşlerimize yeni eğitim öğretim yılında daha iyi zemin hazırlıyorlar.
   Düğünlerine gittiğimiz ve ya gidemediğimiz, hayatlarını birleştiren genç çift kardeşlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.
 
                 
 
                           


1484 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam88
Toplam Ziyaret3576946
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams