• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Lafa değil, işe bakmak lazım (2)
25/12/2011
Ak Parti Eynesil ilçe teşkilatında kurulacak olan yeni yönetim listesini kimin oluşturacağı gündem de bayağı konuşuldu. Bazı vatandaşlar her ne kadar eski ilçe başkanı Gürsel Yılmaz ile Av. İbrahim Topal’ın ortak kararlar doğrultusunda yönetimi oluşturacağı konuşulsa da perde arkasında hep Coşkun Somuncoğlu var dedi vatandaş.

   Ak Partinin ( eski) yönetimindeki bazı üyeler yaşanan bu gelişmelerden rahatsızlık duyduysalar da aralarında bazıları sesini yükselti. İtiraz edenlerden bir kısmı yeni yönetime alınmadı.

   Kongre günü heyecan üste noktadaydı. Tek liste ile girilse de akıllarda hep ikinci liste çıkar mı? Sorusu vardı. Gürsel Yılmaz’ın Kongre konuşması bize göre güzeldi. Gazeteler bu konuşmadan pek fazla söz etmese de biz biraz anlatalım.   
  
   Gelecek Eğitim öğretim yılında eski Anadolu Lisesi binası Eynesil Sağlık meslek lisesi olarak hayat geçtiğini ve Eynesil Devlet hastanesi için arazi arama çalışmalarının başladığı ve uygun bir arazi bulunduğunda çalışmaların hemen başlanacak olduğunu müjdeledi Gürsel Yılmaz. Bu aşamaya getirilmiş olan çalışmaların devamı için destek sağlanmalı ve en kısa bir sürede hayasta geçirilmelidi.
   Gürsel Yılmaz, İlçede siyasi ayrım gözetmeksizin her vatandaşı sevgiyle kucakladıklarını ve yeni yönetime de bu yönde tavsiyelerde bulundu.

   Giresun ilinin nüfus oranına göre en yüksek Ak Parti üyesine sahip ilçesi Eynesil. Yaklaşık 1,250 kişi. Ak Partinin İlçede yaklaşık 400 delegesi var. 400 delegenin 350 sine davet gönderildiği ve bunların 125 tanesinin oy kullandı.

   Av. İbrahim Topal'ın kongredeki heyecanı her halinden belli oluyordu. Titizlikle hazırladıkları listeyle ilçeye hizmet etmeyi amaçladıklarını söyledi. Ve başarmak için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.

  Ak Parti Eynesil ilçe kongre bazı söylemlerle bitti. Öncesinden ve sonrasında konuşulan bazı söylemleri zaman bırakıp görmek lazım diye düşünüyorum. Çünkü sağlanan başarı bu söylemleri gölgede bırakıp ilçe adına kazanç sağlayacaktır. 

   Aslında bizim İbrahim Beyden beklentimiz ilçe adına iyi işler çıkaracağı yöndedir. Her ne kadar yukarıda ki söylemler ilçe içinde konuşulsa da, İbrahim Topal Beyin öncelikli hedefleri için, Eynesil’de bir şeyleri başarması gerekiyor. Biz şahsen başarabileceğine inanan bir kiş olarak, kendi imkanlarımız dahilinde her zaman yanında olacağımızı belirtmek isteriz.

   Tavsiyem ise; ilçede siyaset yapmak için vatandaşın içine girmek gerekir. Vatandaş gün gelir insanı rezil eder, gün gelir vezir eder. Siyasette istişare şarttır. Öncelik ilçenin menfaatleri tutulduğunda başarı zaten kendiliğinden gelecektir. 

   Siyasette parti ayrımı yapıldığı an başarı gelmediği gibi hizmette gelmez. Av.İbrahim Topal Beyin yapması gerek ilk iş ilçede bulunan bütün Parti başkanlarıyla bir araya gelip ortak hareketle Eynesil’e hizmettir. Yıllar önce yapılması gereken fakat bu zamana kadar yapılmayan siyasi bir barış sağlanması gerekir. Bu görevde kendilerine düşmektedir. 

   Yaklaşık 10 yıl Ak Parti İlçe başkanlık görevini yürüten Gürsel Yılmaz Beye ilçe adına verdiği katkıdan dolayı teşekkür eder, yeni ilçe başkanı İbrahim Topal beye ilçenin geleceği açısından başarılar dilerim…


1772 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam102
Toplam Ziyaret3668050
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams