• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
“Korsana göz yum, ticariyi haciz’e yolla” (2)
20/12/2010
 Bir memleket düşünün ki; 5 yılda 4 kaymakam, 4 Emniyet Müdürü değişsin. Bir ilçeye gelip, kısa bir süre kalıp, gidecek olan kurum amirlerinden Eynesil için hangi iş beklenebilir?
     Dünyanın en garip olayların yaşandığı ülke beklide Türkiye, Türkiye’de Giresun, Giresun İlinde Eynesil ilçesi olarak gazete manşetlerine taşısak yeridir.
     Her gelen Mülki ve kurum amiri, çalışma ortamı bulamadan ya ilçeden gönderiliyor, ya tayin istiyor, yâda mahkeme kararıyla geldiği ilçeye geri dönüyor. Hal böyle olunca memlekette istikrar olmuyor.
     Çünkü son 5 yılda, Eynesil ilçesine gelen Kaymakam veya Emniyet müdürü, Eynesil ilçesinde korsan taksiyi bitirmek için söz verdi. Gelen Kaymakamlar ve Emniyet Müdürlerinin hepsine dilekçeler verildi. Hepsi sorunun en kısa bir zamanda çözüme kavuşacağı taahhüdünde bulundular. Ne yazık ki; işlem başlamadan tayinleri çıkıp gittiler veya sorun göz ardı edildi.
     Sadece korsan taksilerle alakalı sorunlar değil beraberinde birçok konu ele alınmadan Sümer altı oldu. İşte bu noktada bütün siyasilerimizin, Mülki amirlerimize ve kurum amirlerimize karşı biraz daha esnek davranmaları ve memlekette istikrarın sağlanması için yardımcı olunması gerektiğini düşünüyorum.

     Eynesil Belediyesinin 23 Ekimde uygulama başlattığı, şehir içinde araç park yasağının korsan taksilerin bitirilmesi için atılan ilk adım olarak görülse de, uygulamadaki eksiklikler yüzünden sorun devam etmektedir. Ciddi anlamda takibi yapılsa, araçların tamamı sahildeki park yerine çekilse sorun azda olsa ortadan kalkacaktır.
     Uygulama da biraz eksikleri olsa da yerinde bir karardır. Fakat bazı kesimler tarafından pek ciddiye alınmaması yanlıştır. Önce herkes kendi çöpünü temizler misali, Belediye araçlarının ve Emniyet mensubu çalışanlarının, Hükümet konağında çalışan memurlarının ve diğer resmi kurumlarında bu uygulamaya katılmalarını bekliyoruz.
     “Cezayı ben kesiyorum bana dokuma olmaz gibi söylemler bir kuruma yakışmayacak olan sözlerdir”. İlçe içinde çıkan bu söylem, bu yazıdan sonra gereken yere gittiğini düşünüyorum...
     Belediye araçlarının neredeyse tamamının sahil kesiminde olduğunu buradan belirtir, uygulamaya verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.


  Dolmuşların bazı sorunlarından bahsedecek olursak.......

     Dolmuş şoförlerinin sıkıntılarını yazacak olursak beklide sayfalar yetmez. Bundan yaklaşık 4 ay önce Eynesil ilçesinin sevilen dolmuş şoförlerinden bir kişinin intiharı, ilçeyi yasa boğmuştu. Bazı çevrelere göre intihardaki sır, kefil olduğu dolmuş şoför arkadaşlarının icraya düşüp beraberinde haciz olaylarının gerçekleşmesi diye söyleniliyor. Hatta bu intihar olayından sonra Eynesil Esnaf odası icra takiplerini bir müddet durdurulduğu konuşuluyor.
    Dolmuş şoförlerinin birçoğu borç batağında olduğunu belirmiştim. Hepside bir birine kefil olan en yakın meslektaşları. 1 kişi 3 kişiye kefil olmuş birisi fire verdimi hepsi yanıyor. Hepsi çıkmaz bir yolda olduğu için kendilerine çareler arasalar da, kendilerine bir çıkış yolu bulamamaktadırlar. Bu hafta dahi icraya giden dolmuşçu arkadaşları gördüm, kendilerini dinledim...
    Şehir içi ve şehir dışını çalışan dolmuşlara bir an önce durak yerleri temini edilmelidir. Bu duraklara uygun kulübeler yerleştirilip yaz ve kış aylarında sokakta kalmamaları, daha rahat çalışma olanakları sağlanmalı, oturup istirahat edebilmelidirler.
    Levha üzerinde durak yeri olmaması gerekir.  Her durak kendi yerini ve konumunu bilip çalışması gerekmektedir. Bütün güzergâhların yer teşhisi yapılıp araçların başka alanlarda çalışmamaları, park etmemeleri sağlanmalıdır. Oğuz Beldesi, Dere köyü, Zıva köyleri, Kekik tepe, Aralık köylerinin levha üzerinde durak yerleri sabitlenmeli, uygulamanın devamı sağlanmalıdır.
    Köylere çalışan korsan dolmuşların listeleri jandarma trafik ekiplerine verilip takipleri sağlanmalıdır, gereken cezalar yazılıp, kooperatif dolmuşları gözetlenmelidir.

    Eynesil ilçesinde Korsan dolmuş ve taksileri bitirmek için Eynesil Kaymakamı Gökhan GÜRBÜZEROL, ilçede bulunan bütün kooperatif ve durak başkanlarıyla bir araya gelerek, sorunları yerinde dinlemesi, gereken atılımların takipçisi olması gerekmektedir.
    Önceden bilinen korsan taksi ve dolmuşlar, Kaymakamlık kanalıyla, Emniyet müdürlüğüne, Mal müdürlüğüne ve Belediye zabıta ekiplerine bildirilerek yerinde tespitlerle, caydırıcı cezalar kesilerek engellenmelidir.
    Bunlar yapılmadığı takdirde sorunlar hat safhaya ulaşacağı için borçlu, borcundan dolayı daha da mağdur olup üzücü olaylara şahit olmak istemiyoruz. Çünkü yarın çok geç olabilir...

     “Kuvvete dayanmayan adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir”. Bu zamana da bu cağda hala bazı bahaneler arkasına sığınarak, yetkililer tarafından bir sorun halledilemiyorsa, adalet mekanizması aciz kalıyor demektir.  İşte bu noktada Adil Ülkenin, adil fertleri olarak bizde, bizleri idare edenlerden bir nebze olsun adalet bekliyoruz demektir.. Biraz ADALET...
 1632 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Seçim yarışını kim kazanır? - 26/03/2014
Seçim yarışını kim kazanır?
Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret3576901
FINDIK FİYATLARI
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams