• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cavuslutesisleri
  • https://twitter.com/cavuslu_org
Üyelik Girişi
ÇAVUŞLUDAN
Facebook ta ÇAVUŞLU HABER

ÇAVUŞLU DA DÜĞÜN TARİHLERİ
GİRESUNSPOR

GÖRELESPOR
GÖRELEYİ CANLI İZLEYİN
İLLER ARASI MESAFE
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
NAMAZ VAKİTLERİ
Hava Durumu
google Reklam
Site Haritası

sanalbasin.com üyesidir

Fikret BODUR
fikret.bodur@hotmail.com
Seçim yarışını kim kazanır?
26/03/2014
     Yerel seçimlere yıl, ay, hafta derken günler kaldı artık. Kullanılacak her bir oyun önemli olduğu bu seçimlerde bizi 5 yıl yönetecek yerel idarecilerimizi seçeceğiz. Bizde geneli pek fazla irdelemeden yerelde ilçemize bakalım, ona göre konuşalım biraz..
     Son günlerde ortaya atılan o kadar iddialar var ki; bazılarına gülüyorum kendi kendime..
     Yerel seçimlerle genel seçimleri birbirine karıştıranlar var hala. Vatandaş bilmiyor neyin ne olduğunu. Belediyede farklı bir partiye oy verip İl genel meclis üyeliğinde farklı bir partiye oy verebilirliğini bilmiyor. Yerel seçimlerde partiye değil, adaya oy versin. Ama bizde bunun tersi olmuş bu zamana kadar. Sonucu da Eynesil’in geldiği bu nokta olarak değerlendiriyorum.
     Eynesil’de 3 iddialı başkan adayı var seçimlerde. Yarış, CHP, MHP ve Coşkun Somuncuoğlu arasında geçecek. Ak Parti bu yarışın dışında, her ne kadar başkan adayı olsa da!!.. Çünkü Somuncuoğlu seçim kazandığı takdirde, hem belediye başkanı, hem teşkilat başkanı hem de il genel meclis üyesi konumuna geçecek diyor vatandaş. Çok garip dimi. Ülkeyi yüzde 50 ile idare eden bir partinin ilçedeki düştüğü konum!! Bunun belirtileri zaten var. “ Ben teşkilat tanımam” sözü var çoğu yerde duyulan.. Bu bizim değil ilçe halkının tarifi..
    2 dönemden beri yerel idareden dili yananlar, en güçlü aday kimse ona oy verecek olduğunu söylüyor. MHP’lisi CHP’lisinin dili hep aynı dil. Particilik kavramı kalmadı bu seçim Eynesil’de. Buna Ak Partili olanlarda dâhildir. Yani yarış içinde olan AK Parti değil bunu hatırlatmakta fayda var.
    AK Parti içinde ki insanların birçoklarıyla görüşüp fikir alış verişinde bulundum. Katiyen Somuncuoğlu’na oy vermeyeceklerini fakat il genel meclis üyeliğinde oylarını Ak Partiden yana kullanacak olduklarını ifade ettiler. Somuncuoğlu ilçede Ak Partiye zarar verdi ve hala veriyor iddiasındalar.
    Şimdi, iki dönem üst üste seçim kazanan Somuncuoğlu ve ekibi zor günler yaşadığı ilçe içinde konuşulmaya başlandı. Öyle ya, ilk dönem ilçenin en köklü ailelerinin bir araya gelip 25 yıllık CHP saltanatı yıkılmıştı. Zafer milliyetçilik kisvesi adı altında kazanılmıştı.
    İkinci dönem AK Parti rüzgârıyla kazanılmış bir seçim vardı ama şimdi ilk ve ikinci dönemde yanında olan pek az insan kaldı Somuncuoğlu’nun yanında. Herkes bu süreçte gerçek yüzü gördü. Geçen hafta çok üzücü bir olay duydum.. İlçenin en saygın iş adamlarından birisi “ İşçiler arasında Somuncuoğlu’na oy vermeyecek olduğunu açıkça söyleyen 4 işçisini işten çıkarmış. Çok yazık. Büyüklük bu olmaması gerekir. Yetmedi mi? artık bu insanlara uyguladığınız baskı. İnsanları korkutmakla, ezmekle bu insanlardan kendi çıkarlarınız için oy istemek, oy almak size göre hak mıdır? Adil olun adaletli olun.
     Şimdi öyle bir iddia daha var ki, inanmamak elde değil. Geçen dönem havada uçuşan paraların son iki akşamda tekrarlanacak olduğu konuşuluyor. Seçim akşamı her mahalle girişine arabalar yerleştirilip giriş çıkışlar kontrol edilecek olduğu iddiası var. Varda var. Her türlü entrika var bu birkaç günde. Dikkatli olmak lazım. Şimdiden ilçede beyaz eşya dağıtıldığı konuşuluyor. Aca diyorum kendi kendime, “Bize de uğrarlar mı?!!!
      Neyse işin şakası, İlçe Kaymakamımız dahi Somuncoğlu’na oy istiyorsa bu artık işin çıkmaz yola geldiğini gösteriyor. Düşünebiliyor musunuz? Bir mülki amir bir siyasetçi gibi oy istiyor vatandaştan. Yarın o makamda bu insanları nasıl karşılayacaksınız. Hatta ve hatta geçen hafta Kaymakamlık makamında bir köy muhtarını darp edildiği iddiaları var ilçe içinde konuşulan. Hem de Kaymakama bağlı bir memur tarafından..
      Ne oluyoruz? Bu ne biçim bir amirliktir. Hem kim kime amirlik yapıyor? Ben şahsen bu duyduklarımdan ve konuşulanlardan utanıyorum. Halka hizmet etmek için devletin atadığı mülki amir, kendine bağlı muhtarını önce makamından sert bir dille kovuyor. Muhtar “sen beni buradan kovamazsın, ben işimi bitirince çıkar giderim” diye tepki veriyor. Muhtarda meramını anlatıp işi bitip çıkarken arkasından bir memur tarafından saldırıya uğruyor. İşin aslı uzunda biz burada bırakalım. Şimdi bu ne demektir ve izahı var mıdır? 
     Gazetemizin manşet haberinde Dursun Cebeci’nin”  Bunlar bir olmuşlar açıkça ilçenin geleceğiyle oynuyorlar. Amaçları ilçenin büyümesi değil olduğu yerde hatta daha da geriye gitmesini istemeleridir. Ve Eynesil halkını kontrol altında tutabilmek için ilçenin gelişmesini istememektedirler” sözlerine katılmamak elde değil.
      Aklıma gelmişken geçen hafta ilçe içinde bir seçim broşürü dağıtıldı. AK Parti ilçe teşkilatı ve vatandaşın bir araya gelip ilçeye kazandırdığı tüm projeler bu broşürdeydi. Şahsen AK Parti yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın yanına gittim ve “ Sizleri kınıyorum arkadaşlar. Bunca yıldır ilçeye hiçbir hizmet yapmadan oturmuşsunuz, hatta bir taş üstüne taş koymamışsız” diye. Öyle ya ortada bunca hizmeti yapan bir kişi vardı.  Oturduk hep beraber güldük.
     Birde her parti ilçe belediye meclis üyelerini ifşa ettiği yerde Ak Partinin Belediye Meclis üye listesine bir türlü ulaşamadım. Sordum araştırdım farklı farklı kişilerin olduğu söyleniliyor. Vatandaşında bilgi sahibi olduğuna inanmıyorum. Bunda bile bir numara var bence!!..
Geldik işin aslına ve gelecek 5 yılımızı belirleyecek adayın seçimine. Her ne olursa olsun önce adaya oy vermeniz tavsiyesinde bulunuyorum. Çünkü Eynesil yeterince zaman kaybetti ve gelecek bir 5 yıl daha heba olmasın temennisindeyim. Unutmayın!! Yarın niye böyle olmuştu pişmanlığı yaşamamak ve yeni ufuklara yelken açmak için hayırlı gün 31 Mart…


Fikret BODUR 

 

NOT: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarların kendileri ve yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yorumu ekleyen kişi kimliğini gizlemesi durumunda yapılan yorumlar onaylanmamaktadır. Köşe yazılarından ve yazılan yorumlardan www.cavuslu.org  Çavuşlu  Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz   

 


9979 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Yine yeşillendi fındık dalları - 20/03/2014
Yine yeşillendi fındık dalları
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!! - 12/03/2014
Somuncuoğlu İntikam alacakmış!!
Bir İstanbul Masalı 2!!! - 06/03/2014
Bir İstanbul Masalı 2!!!
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 ) - 26/02/2014
Bir İstanbul Masalı!! ( 1 )
Vay be ne seçimdi..2 - 14/02/2014
Vay be ne seçimdi..2
Vay be ne seçimdi… 1 - 06/02/2014
Vay be ne seçimdi… 1
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz! - 30/01/2014
Başarılı bir siyasetçi böyle harcanmaz!
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu - 17/12/2013
Eynesil’de Seçim Çalışmaları ve AK Partinin Durumu
Vatan haini edildiğim olay ( 1) - 27/02/2012
Vatan haini edildiğim olay ( 1)
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam192
Toplam Ziyaret4187297
NÖBETÇİ ECZANE   
  

google reklams